AMBASADA STOKHOLME SURENGĖ ŠVEDIJOJE DIRBANČIŲ LIETUVOS GARBĖS KONSULŲ SUVAŽIAVIMĄ
Lietuvos ambasada Stokholme sausio 16 dieną surengė metinį Lietuvos garbės konsulų Švedijoje suvažiavimą, kuriame aptarti 2014-ųjų planai toliau plėtojant dvišalį bendradarbiavimą.
Lietuvos ambasadorius Stokholme Eitvydas Bajarūnas šiais klausimais diskutavo su Lietuvos garbės konsulu Malmėje Ingmaru Ingstadu, Kristianstade Lennartu Malmgrenu, Geteborge Birgitta Ekblom, Halmstade Evertu Grahnu, Umeo Helena Järnö, Visbyje Dalia Andersson, taip pat naujaisiais Lietuvos garbės konsulais Jonšiopinge ir Vesterose Gunnaru Lansu ir Rolfu Hellstromu.
Ambasadorius jiems pristatė 2014 m. veiklos prioritetus: Lietuvos įvaizdžio ir žinomumo gerinimą Švedijoje, verslo, žmogiškųjų ryšių bei regioninio bendradarbiavimo stiprinimą. Pasak jo, Lietuva suinteresuota tolesniu partnerystės su Švedija ES institucijose stiprinimu, tiesioginių investicijų iš Švedijos pritraukimu, ekonominių santykių bei turizmo skatinimu.
2014 m. Lietuvos atstovybei toliau vykdant NATO kontaktinės ambasados Švedijoje funkcijas, bus tęsiama švedų visuomenės pažintis su Aljansu, jo veikla ir darbotvarke.
Garbės konsulai Švedijoje pristatė per praėjusius metus nuveiktus darbus bei kitų metų planus.
Dvišalių santykių raidos perspektyvas taip pat pristatė suvažiavime dalyvavęs Švedijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Haraldas Friesas, sėkmingos garbės konsulų veiklos pavyzdžiais dalijosi Švedijos garbės konsulų asociacijos prezidentė Margareta Eidensten.