AIRIJOJE - BALTIJOS KELIO DVIDEŠIMTMEČIUI SKIRTAS FUTBOLO TURNYRAS
Lietuvos ambasada Dubline ir Airijos lietuvių bendruomenė rugpjūčio 23 dieną Blančerdstauno sporto ir pramogų komplekse surengė futbolo turnyrą, skirtą Baltijos kelio 20-mečiui. Turnyre dalyvavo dvi Airijos lietuvių suburtos komandos ir po vieną latvių ir estų komandą.
Lietuvos ambasadorius Airijoje Vidmantas Purlys, atidarydamas renginį, prisiminė, kad prieš du dešimtmečius nuo Talino iki Vilniaus nusidriekęs Baltijos kelias buvo žinia pasauliui, kad lietuviai, latviai ir estai po 50 okupacijos metų yra pasiryžę atgauti laisvę ir valstybingumą.
„Šiuo turnyru norime parodyti, kad esame aktyvūs savo valstybių piliečiai, puoselėjantys ryšį su Tėvyne, siekiantys prisidėti prie gerovės savo valstybėje kūrimo, pilietinės visuomenės plėtros ir tarptautinio vaidmens stiprinimo“, – sakė ambasadorius V.Purlys.
Estijos ambasadorius Airijoje Andre Pungas ir Latvijos ambasados Airijoje konsulė Elena Lobzova pasidžiaugė savo tautiečių aktyvumu prieš 20-metų ir dabar, paragino nepamiršti Baltijos kelio akcijos ir perduoti istorinį šio įvykio atminimą būsimoms kartoms.
Po permainingų kovų turnyro nugalėtoja tapo komanda „Lietuva 1“. Jai buvo įteikta Airijos lietuvių bendruomenės įsteigta futbolo taurė. Turnyro teisėjai ir komandų kapitonai buvo apdovanoti specialiais marškinėliais su Baltijos kelio simbolika.
Pasibaigus rungtynėms renginio dalyviai susikibę rankomis giedojo neoficialų Baltijos kelio himną „Bunda jau Baltija, Atmostas Baltija, Argake Baltimaad“.