*alt_site_homepage_image*
pl

Aktualności

RSS

Przedstawiciele Trójkąta Lubelskiego zgodzili się na zacieśnienie współpracy w walce z dezinformacją

W dniach 11-12 grudnia wiceminister spraw zagranicznych Mantas Adomėnas wziął udział w spotkaniu wiceministrów spraw zagranicznych Litwy, Polski i Ukrainy – w formacie Trójkąta Lubelskiego w Łucku na Ukrainie.

Z okazji 30 rocznicy stosunków dyplomatycznych między Litwą a Ukrainą oraz Polską a Ukrainą organizowane jest spotkanie, którego celem jest omówienie sytuacji bezpieczeństwa w regionie oraz realizacji zawartych 7 lipca br. wytycznych dot. współpracy w formacie Trójkąta Lubelskiego.

„Współpraca i koordynacja w tym formacie są bardzo ważne w dążeniu do jednolitej odpowiedzi na dzisiejsze wyzwania, zwłaszcza na zagrożenie konfliktem zbrojnym ze strony Rosji” – powiedział wiceminister M. Adomėnas.

Podczas spotkania państwa Trójkąta Lubelskiego także podpisały plan działań na rzecz walki z dezinformacją na lata 2022-2023, w którym przewidziane są wspólne działania Litwy, Polski i Ukrainy w celu wzmocnienia odporności państw oraz dążąc do wspólnej odpowiedzi na zagrożenia, jakie niesie dezinformacja.

W dniu 12 grudnia Litwa i Ukraina obchodzą 30 rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych.