*alt_site_homepage_image*
lt
G. Landsbergis: BJVT darbotvarkėje dominuoja saugumo klausimai Įkelta 2024-06-14 Birželio 14 dieną Porvo mieste Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT) formatu susitikęs su kolegomis iš Baltijos, Šiaurės šalių, Lenkijos ir Vokietijos, Gabrielius Landsbergis ragino imtis priemonių atsakui į pastaruoju metu suintensyvėjusias Rusijos diversines bei sabotažo operacijas Baltijos jūros regione.
Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai kreipėsi į G7 šalis: Rusijos turtas turi būti panaudotas atstatyti Ukrainą Įkelta 2024-06-13 Šiandien Lietuvos užsienio reikalų ministras bendru laišku su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais kreipėsi į G7 šalis, ragindami panaudoti visą Rusijos valstybės turtą Rusijos agresijos Ukrainoje padarytai žalai kompensuoti.
G. Landsbergis Suomijoje: turime pripažinti problemas ir siūlyti realius sprendimus Įkelta 2024-06-13 Suomijos prezidento Alexanderio Stubbo kvietimu Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis birželio 13 dieną Helsinkyje dalyvavo užsienio politikos ir saugumo konferencijoje „Kultaranta Talks“. G. Landsbergis teigė: norint, jog centrinės partijos ir požiūris Europoje išliktų, turime pripažinti problemas ir siūlyti realius sprendimus.
Viceministras S. Šatūnas Berlyne: „Tik veikdami išvien su Vokietija ir kitomis šalimis galime sustiprinti Europos atsparumą dezinformacijai ir kitoms grėsmėms“ Įkelta 2024-06-13 Šiandien, birželio 13 dieną, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Berlyne susitiko su Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministre Europos klausimams Dr. Anna Lührmann.
Ministras G. Landsbergis išvyksta į Suomiją dalyvauti tarptautiniame politinių diskusijų renginyje ir Baltijos jūros valstybių taryboje Įkelta 2024-06-12 Suomijos prezidento Alexanderio Stubbo kvietimu Lietuvos užsienio reikalų ministras birželio 13 dieną Helsinkyje dalyvaus užsienio politikos ir saugumo konferencijoje „Kultaranta Talks“, į kurią kviečiama apie šimtą užsienio ir saugumo politikos ekspertų, įtakingų  politikos formuotojų, institucijų, akademinių sluoksnių, pramonės, žiniasklaidos atstovų. Šių metų konferencijos tema – Europos ateitis. Ministras G....
G. Landsbergis susitikime su Europos komisare: „Tvirta Lietuvos laikysena dėl sankcijų Baltarusijai neturi poveikio maisto saugumui“ Įkelta 2024-06-10 2024 m. birželio 10 d. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčia Europos komisijos nare, atsakinga už tarptautines partnerystes, Jutta Urpilainen.
Lietuvos ekonominiai atstovai gilinosi į Lietuvos ekonominės diplomatijos aktualijas Įkelta 2024-06-07 Birželio 3-7 dienomis vyko Lietuvos diplomatų ir specialiųjų atašė, dirbančių ekonomikos srityje, metinis suvažiavimas. Visą šią savaitę Lietuvos diplomatai, atliekantys ekonomines funkcijas, prekybos atstovai, komercijos, žemės ūkio, muitinės ir transporto atašė iš Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų diskutavo ekonominės diplomatijos, eksporto ir atvykstamojo turizmo skatinimo bei užsienio...
Dešimtmetį gyvuojantis Vilniaus Rusijos forumas svarstė Rusijos sulaikymo priemones Įkelta 2024-06-07 2024 m. birželio 6–7 dienomis dešimtajame Vilniaus Rusijos forume daugiau nei 100 Rusijos opozicijos atstovų ir Vakarų politikų bei ekspertų diskutavo apie galimybes sustabdyti karinę Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir besitęsiančias piktybines hibridines atakas prieš liberalias demokratines visuomenes, keliančias grėsmę Europos saugumui, demokratijai ir taisyklėmis grįstai pasaulio tvarkai.
Viceministras S. Šatūnas: „Veikdami kartu su Vokietijos partneriais sėkminga Lietuvos augimo patirtimi galėtume dalintis dar efektyviau“ Įkelta 2024-06-14 Birželio 13 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Berlyne susitiko su Vokietijos tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (GIZ) vadovais.
Įkelta 2024-06-14 Birželio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas susitiko su Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo fondo Jaunųjų profesionalų programos dalyviais. Susitikimo metu kalbėta Lietuvos ir Švedijos dvišalio bei Šiaurės ir Baltijos šalių regioninio bendradarbiavimo, Lietuvos vertybinės užsienio politikos klausimais, diskutuota apie lyderystės svarbą politikoje.
Įkelta 2024-06-14 Birželio 13 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje, bendradarbiaudama su Rytų Europos studijų centru ir Paryžiuje įsikūrusiu Bernardinų koledžu (Collège des Bernardins), surengė diskusiją tema „Nuo Vilniaus iki Vašingtono: tolesni žingsniai, stiprinant rytinio NATO sparno saugumą ir gynybą“.
Įkelta 2024-06-13 Birželio 12 dieną Užsienio reikalų ministerijoje surengtas seminaras apie mokslo diplomatiją. Tai pirmasis renginys, pristatantis mokslo diplomatiją ir jos galimybes suinteresuotai Lietuvos auditorijai. Mokslo diplomatija nėra naujas institutas, tačiau tik pastarąjį dešimtmetį šis terminas buvo konceptualizuotas ir pradėtas plačiai naudoti.
Įkelta 2024-06-13 Birželio 11 dieną Baltijos ir Šiaurės šalių ambasados Prahoje jau 17-ą kartą drauge paminėjo savo šalių nacionalines dienas. Trečiąkart prie renginio prisijungti pakviesta ir Ukrainos ambasada, kuri dėl Rusijos pradėto karo visus savo išteklius yra sutelkusi šalies gynybai.
Įkelta 2024-06-13 Birželio 12 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Vienoje susitiko su Austrijos ministre Europos Sąjungai ir Konstitucijos reikalams Karoline Edtstadler, Europos ir užsienio reikalų ministerijos generaliniu sekretoriumi Nikolausu Marschiku, taip pat Austrijos prezidento patarėja Europos ir tarptautinių reikalų klausimais Lucia Kronsteiner.
Įkelta 2024-06-12 Birželio 11 dieną Jordanijos Hašemitų Karalystės Karaliaus Abdullah II-ojo, Egipto Arabų Respublikos Prezidento Abdel Fattah el-Sisi ir Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriaus Antonio Guterres iniciatyva surengta tarptautinė konferencija „Kvietimas veikti: skubus humanitarinis atsakas Gazai“.
Įkelta 2024-06-12 Birželio 11–12 dienomis užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Berlyne dalyvauja Ukrainos atstatymo konferencijoje, kurioje, dalyvaujant Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, Europos prezidentams ir premjerams, verslo atstovams bei tarptautiniams donorams, telkiami finansiniai šaltiniai ir buriamos koalicijos Ukrainos atstatymui įvairiuose sektoriuose.
Įkelta 2024-06-11 Birželio 9 dieną prie Liono esančiame Albigny-sur-Saône mieste (Prancūzija) tik prieš metus įsikūrusi lituanistinė „Paukščiukų“ mokykla pakvietė vaikus, jų tėvelius ir draugus kartu paminėti mokslo metų pabaigą. Šventėje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Nerijus Aleksiejūnas ir scenografė, erdvinių knygų kūrėja Elena Selena.
Įkelta 2024-06-08 Birželio 6 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Japonijos parlamentiniu užsienio reikalų viceministru Masahiro Komura, kuris Vilniuje dalyvauja tarptautinėje konferencijoje „Ukrainos kultūros sektoriaus atkūrimo link“.
Įkelta 2024-06-07 Birželio 6 d. Vilniuje Vokietijos Federalinės užsienio reikalų ministerijos Politikos direktorei Tjorven Bellmann įteiktas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Garbės ženklas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. Vokietijos diplomatė apdovanota už Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo stiprinimą, nuolatinį dėmesį ir profesionalų įsitraukimą užtikrinant Lietuvos ir Baltijos jūros regiono saugumą, paramą...
Įkelta 2024-06-07 Birželio 5 d. Lietuvos ambasada Prancūzijoje, bendradarbiaudama su Prancūzijos tarptautinių santykių institutu (IFRI), surengė konferenciją apie pastarojo laikotarpio tarptautines krizes. Renginio viešnia – Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Įkelta 2024-06-05 Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas birželio 4 d. susitiko su į Lietuvą atvykusiu Airijos užsienio reikalų ministerijos generaliniu sekretoriumi Joseph Hackett. Susitikime aptarti būsimo Airijos ir Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai, paramos Ukrainai, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai suvienodinimo ir stiprinimo bei kiti aktualūs ES ir dvišalių santykių klausimai.