*alt_site_homepage_image*
lt
G. Landsbergis susitikime su Armėnijos užsienio reikalų ministru: Daugiau ES Armėnijoje reiškia didesnį atsparumą, stipresnę ekonomiką ir demokratiją, daugiau paramos sudėtingiems, bet būtiniems pokyčiams Įkelta 2024-06-20 Birželio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Armėnijos užsienio reikalų ministru Araratu Mirzoyanu. Susitikimo metu aptartos dvišalių ryšių gilinimo perspektyvos, saugumo situacija regione, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, Armėnijos vidaus situacija ir šaliai kylantys iššūkiai, taikos Pietų Kaukaze paieškos.
Ministras G. Landsbergis: „Gvatemalai esame dėkingi už paramą ir lyderystę remiant Ukrainą“ Įkelta 2024-06-19 Birželio 19 dieną Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis, susitikęs su Gvatemalos užsienio reikalų ministru Carlosu Ramiru Martínezu Alvaradu, padėkojo už šios šalies paramą bei lyderystę palaikant Ukrainą ir siekiant Rusijos atsakomybės už vykdomą agresiją.
G. Landsbergis: Rusija privalo atsakyti už agresiją prieš Ukrainą ir atlyginti padarytą žalą Įkelta 2024-06-18 Birželio 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, šiuo metu pirmininkaujantis Europos Tarybos Ministrų Komitetui (ET MK), susitiko su į Lietuvą atvykusia Europos Tarybos generaline sekretore Marija Pejčinović Burić.
G. Landsbergis: BJVT darbotvarkėje dominuoja saugumo klausimai Įkelta 2024-06-14 Birželio 14 dieną Porvo mieste Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT) formatu susitikęs su kolegomis iš Baltijos, Šiaurės šalių, Lenkijos ir Vokietijos, Gabrielius Landsbergis ragino imtis priemonių atsakui į pastaruoju metu suintensyvėjusias Rusijos diversines bei sabotažo operacijas Baltijos jūros regione.
Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai kreipėsi į G7 šalis: Rusijos turtas turi būti panaudotas atstatyti Ukrainą Įkelta 2024-06-13 Šiandien Lietuvos užsienio reikalų ministras bendru laišku su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais kreipėsi į G7 šalis, ragindami panaudoti visą Rusijos valstybės turtą Rusijos agresijos Ukrainoje padarytai žalai kompensuoti.
G. Landsbergis Suomijoje: turime pripažinti problemas ir siūlyti realius sprendimus Įkelta 2024-06-13 Suomijos prezidento Alexanderio Stubbo kvietimu Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis birželio 13 dieną Helsinkyje dalyvavo užsienio politikos ir saugumo konferencijoje „Kultaranta Talks“. G. Landsbergis teigė: norint, jog centrinės partijos ir požiūris Europoje išliktų, turime pripažinti problemas ir siūlyti realius sprendimus.
Viceministras S. Šatūnas Berlyne: „Tik veikdami išvien su Vokietija ir kitomis šalimis galime sustiprinti Europos atsparumą dezinformacijai ir kitoms grėsmėms“ Įkelta 2024-06-13 Šiandien, birželio 13 dieną, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Berlyne susitiko su Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministre Europos klausimams Dr. Anna Lührmann.
Ministras G. Landsbergis išvyksta į Suomiją dalyvauti tarptautiniame politinių diskusijų renginyje ir Baltijos jūros valstybių taryboje Įkelta 2024-06-12 Suomijos prezidento Alexanderio Stubbo kvietimu Lietuvos užsienio reikalų ministras birželio 13 dieną Helsinkyje dalyvaus užsienio politikos ir saugumo konferencijoje „Kultaranta Talks“, į kurią kviečiama apie šimtą užsienio ir saugumo politikos ekspertų, įtakingų  politikos formuotojų, institucijų, akademinių sluoksnių, pramonės, žiniasklaidos atstovų. Šių metų konferencijos tema – Europos ateitis. Ministras G....
Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Bosnijos ir Hercegovinos Prezidiumo pirmininkui Įkelta 2024-06-21 Birželio 20 dieną Lietuvos ambasadorius Mindaugas Rukštelė įteikė skiriamuosius raštus Bosnijos ir Hercegovinos Prezidiumo pirmininkui Dr. Denisui Bećirovićiui.
Įkelta 2024-06-20 Birželio 20 dieną įvyko Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame daugiausia dėmesio skirta Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ekosistemos stiprinimui, verslo įtraukimo į vystomąjį bendradarbiavimą klausimams, svarbiausių 2023 metų rezultatų ir oficialios paramos vystymuisi duomenų aptarimui. Komisijos nariams taip pat buvo pristatyti Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos...
Įkelta 2024-06-20 Birželio 20 dieną Klaipėdoje dvišalių politinių konsultacijų susitiko Lietuvos užsienio reikalų viceministras Jonas Survila ir Kazachstano užsienio reikalų ministro pavaduotojas Romanas Vasilenko. Per konsultacijas aptarti dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo, ES ir Kazachstano bendradarbiavimo stiprinimo, tarptautinės darbotvarkės, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose bei sankcijų...
Įkelta 2024-06-20 Birželio 20 dieną Maniloje Lietuvos užsienio reikalų viceministro Egidijaus Meilūno vadovaujama delegacija dalyvavo pirmose Lietuvos dvišalėse politinėse konsultacijose su Filipinais. Su Filipinų užsienio reikalų sekretoriaus pavaduotoja Theresa P. Lazarro viceministras E. Meilūnas aptarė dvišalį bendradarbiavimą  saugumo ir gynybos, ekonomikos, technologijų ir mokslo,  jūrų teisės, energetikos, migracijos ir...
Įkelta 2024-06-19 Birželio 19 dieną Užsienio reikalų ministerijoje atidaryta jaunųjų kūrėjų iš Ukrainos ir Baltarusijos darbų paroda. Darbuose jaunuoliai vaizdžiai ir jautriai dalijasi praradimo skausmu, patirtais išgyvenimais, sukeltais prasidėjusio ir tebesitęsiančio karo, kuris atėmė iš jų namus, draugus ir privertė palikti gimtąjį kraštą.
Įkelta 2024-06-19 Birželio 18 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila susitiko su Lietuvoje besilankančia Žydų mokslinių tyrimo instituto (jidiš kalba – Yidisher visnshaftlekher institut, YIVO arba JIWO) grupe, kurios sudėtyje buvo ir YIVO instituto vykdantysis direktorius Jonathanas Brentas bei valdybos narė Irene Pletka.
Įkelta 2024-06-19 Birželio 18 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje ambasadoriai, verslo ir švietimo bendruomenių atstovai buvo pakviesti į Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) organizuotą dokumentinio filmo „Mes esame Jūs“ (angl. „We are U“) peržiūrą. Renginio metu dalyviai gyvai susipažino su pagrindiniais filmo herojais, išvydo ir tarptautinio architektūrinio konkurso „Ateities mokykla Ukrainai“, siekiančio prisidėti prie...
Įkelta 2024-06-19 Birželio 18 dieną  Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje dėl birželio 15–16 dienomis įvykusios Ukrainos taikos konferencijos sprendimų ir humanitarinės situacijos Ukrainoje Baltijos valstybių vardu kalbėjęs Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas išsakė palaikymą Ukrainos taikos formulės principams.
Įkelta 2024-06-18 Birżelio 18 dieną Bankoke užsienio reikalų viceministro Egidijaus  Meilūno vadovaujama delegacija dalyvavo ketvirtose Lietuvos Respublikos ir Tailando Karalystės dvišalėse konsultacijose. Su Tailando užsienio reikalų viceministru Russ Jalichandra aptartos naujos galimybės plėsti  dvišalį Lietuvos ir Tailando bendradarbiavimą ekonomikos, inovacijų, mokslinių tyrimų, akademinių mainų srityse.
Įkelta 2024-06-17 Birželio 17 dieną Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymusi komiteto Kovos su korupcija darbo grupės plenarinis posėdis. Ją sudaro visų svarbiausių EBPO šalių donorių ekspertai, koordinuojantys antikorupcines programas šalyse partnerėse.
Įkelta 2024-06-14 Birželio 13 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Berlyne susitiko su Vokietijos tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (GIZ) vadovais.
Įkelta 2024-06-14 Birželio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas susitiko su Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo fondo Jaunųjų profesionalų programos dalyviais. Susitikimo metu kalbėta Lietuvos ir Švedijos dvišalio bei Šiaurės ir Baltijos šalių regioninio bendradarbiavimo, Lietuvos vertybinės užsienio politikos klausimais, diskutuota apie lyderystės svarbą politikoje.
Įkelta 2024-06-14 Birželio 13 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje, bendradarbiaudama su Rytų Europos studijų centru ir Paryžiuje įsikūrusiu Bernardinų koledžu (Collège des Bernardins), surengė diskusiją tema „Nuo Vilniaus iki Vašingtono: tolesni žingsniai, stiprinant rytinio NATO sparno saugumą ir gynybą“.