*alt_site_homepage_image*
lt
G. Landsbergis Strasbūre: Kremliaus režimui mūsų pasmerkimai ir grasinimai nedaro jokio poveikio, privalome aktyviai veikti, nekaustomi baimės Įkelta 2024-06-25 Šiandien, birželio 25 dieną, Strasbūre Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, pirmininkaujantis Europos Tarybos Ministrų Komitetui, pasisakė šios organizacijos Parlamentinės Asamblėjos sesijoje ir atsakė į Asamblėjos narių klausimus.
G. Landsbergis ES ministrų susitikime: „Europai reikia Ukrainos pergalės strategijos“ Įkelta 2024-06-25 Liuksemburge vykusioje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje (URT) Lietuvos užsienio reikalų ministras kartu su ES kolegomis patvirtino 14-ąjį sankcijų Rusijai paketą, diskutavo dėl paramos Ukrainai telkimo, tarėsi, kaip spręsti padėtį Artimuosiuose Rytuose, Sakartvele ir kituose regionuose.
Strasbūre – Ministras G. Landsbergis pasisakys Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje ir susitiks su tarptautinių organizacijų atstovais Įkelta 2024-06-24 Birželio 25 dieną Strasbūre, Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, pirmininkaujantis Europos Tarybos Ministrų Komitetui, pasisakys šios organizacijos Parlamentinės Asamblėjos sesijoje ir atsakys į Asamblėjos narių klausimus.
Patvirtintas 14-as ES sankcijų Rusijai paketas: pirmą kartą sankcijos nustatytos laivams, toliau stiprinamos priemonės kovoje su sankcijų apėjimu ir nustatomi privalomi išsamaus tikrinimo reikalavimai Įkelta 2024-06-24 Atsižvelgiant į tebesitęsiantį Rusijos agresijos karą prieš Ukrainą, Taryba priėmė keturioliktąjį ekonominių ir individualių ribojamųjų priemonių rinkinį, kurio tikslas griežtinti esamas ES sankcijas ir stiprinti kovą su sankcijų apėjimu, taip toliau ardant Putino karo mašiną ir ribojant režimo pajamas.
G. Landsbergis Liuksemburge: „Rusijai eskaluojant situaciją, ES atsakas privalo būti stiprus“ Įkelta 2024-06-24 Šiandien, birželio 24 d., Lietuvos užsienio reikalų ministras dalyvauja ES užsienio reikalų taryboje.
Ministras G. Landsbergis dalyvaus ES Užsienio reikalų taryboje Įkelta 2024-06-23 Birželio 24 d. Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti Rusijos agresiją prieš Ukrainą, padėtį Artimuosiuose Rytuose, situaciją Sakartvele ir ES vaidmenį Afrikos Didžiųjų ežerų regione. Taip pat įvyks neformali ES-Vakarų Balkanų užsienio reikalų ministrų diskusija.
G. Landsbergis susitikime su Armėnijos užsienio reikalų ministru: Daugiau ES Armėnijoje reiškia didesnį atsparumą, stipresnę ekonomiką ir demokratiją, daugiau paramos sudėtingiems, bet būtiniems pokyčiams Įkelta 2024-06-20 Birželio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Armėnijos užsienio reikalų ministru Araratu Mirzoyanu. Susitikimo metu aptartos dvišalių ryšių gilinimo perspektyvos, saugumo situacija regione, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, Armėnijos vidaus situacija ir šaliai kylantys iššūkiai, taikos Pietų Kaukaze paieškos.
Ministras G. Landsbergis: „Gvatemalai esame dėkingi už paramą ir lyderystę remiant Ukrainą“ Įkelta 2024-06-19 Birželio 19 dieną Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis, susitikęs su Gvatemalos užsienio reikalų ministru Carlosu Ramiru Martínezu Alvaradu, padėkojo už šios šalies paramą bei lyderystę palaikant Ukrainą ir siekiant Rusijos atsakomybės už vykdomą agresiją.
Viceministras S. Šatūnas: ES, Ukraina ir Moldova pagaliau verčia naują istorijos puslapį – pradeda stojimo į ES derybas, o Sakartvelo valdžia griauna savo žmonių viltis Įkelta 2024-06-25 Birželio 25 dieną Liuksemburge vyko Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdis, kuriame Lietuvai atstovavo užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas. Susitikimo metu ES valstybių narių atstovai tęsė pasirengimą birželio 27–28 dienomis vyksiančios Europos Vadovų Tarybos sprendimams, aptarė Lietuvos siūlymus dėl kovos su Rusijos dezinformacija ir teisinės valstybės principų Vengrijoje...
Įkelta 2024-06-21 Birželio 20 dieną Liuksemburge, Europos Sąjungos (ES) institucijų kultūros ir renginių namuose Foyer Europeen, Lietuvos nuolatinė atstovybė ES kartu su Lietuvių bendruomenės Liuksemburge atstovais paminėjo Lietuvos narystės ES 20-metį.
Įkelta 2024-06-21 Birželio 21 dieną įvyko dvišalės Lietuvos ir Singapūro politinės konsultacijos. Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas su Singapūro užsienio reikalų nuolatiniu sekretoriumi Albertu Chua aptarė dvišalį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos, ekonomikos ir prekybos, kibernetinio saugumo srityse.
Įkelta 2024-06-21 Birželio 20 dieną Lietuvos ambasadorius Mindaugas Rukštelė įteikė skiriamuosius raštus Bosnijos ir Hercegovinos Prezidiumo pirmininkui Dr. Denisui Bećirovićiui.
Įkelta 2024-06-20 Birželio 20 dieną įvyko Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame daugiausia dėmesio skirta Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ekosistemos stiprinimui, verslo įtraukimo į vystomąjį bendradarbiavimą klausimams, svarbiausių 2023 metų rezultatų ir oficialios paramos vystymuisi duomenų aptarimui. Komisijos nariams taip pat buvo pristatyti Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos...
Įkelta 2024-06-20 Birželio 20 dieną Klaipėdoje dvišalių politinių konsultacijų susitiko Lietuvos užsienio reikalų viceministras Jonas Survila ir Kazachstano užsienio reikalų ministro pavaduotojas Romanas Vasilenko. Per konsultacijas aptarti dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo, ES ir Kazachstano bendradarbiavimo stiprinimo, tarptautinės darbotvarkės, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose bei sankcijų...
Įkelta 2024-06-20 Birželio 20 dieną Maniloje Lietuvos užsienio reikalų viceministro Egidijaus Meilūno vadovaujama delegacija dalyvavo pirmose Lietuvos dvišalėse politinėse konsultacijose su Filipinais. Su Filipinų užsienio reikalų sekretoriaus pavaduotoja Theresa P. Lazarro viceministras E. Meilūnas aptarė dvišalį bendradarbiavimą  saugumo ir gynybos, ekonomikos, technologijų ir mokslo,  jūrų teisės, energetikos, migracijos ir...
Įkelta 2024-06-19 Birželio 19 dieną Užsienio reikalų ministerijoje atidaryta jaunųjų kūrėjų iš Ukrainos ir Baltarusijos darbų paroda. Darbuose jaunuoliai vaizdžiai ir jautriai dalijasi praradimo skausmu, patirtais išgyvenimais, sukeltais prasidėjusio ir tebesitęsiančio karo, kuris atėmė iš jų namus, draugus ir privertė palikti gimtąjį kraštą.
Įkelta 2024-06-19 Birželio 18 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila susitiko su Lietuvoje besilankančia Žydų mokslinių tyrimo instituto (jidiš kalba – Yidisher visnshaftlekher institut, YIVO arba JIWO) grupe, kurios sudėtyje buvo ir YIVO instituto vykdantysis direktorius Jonathanas Brentas bei valdybos narė Irene Pletka.
Įkelta 2024-06-19 Birželio 18 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje ambasadoriai, verslo ir švietimo bendruomenių atstovai buvo pakviesti į Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) organizuotą dokumentinio filmo „Mes esame Jūs“ (angl. „We are U“) peržiūrą. Renginio metu dalyviai gyvai susipažino su pagrindiniais filmo herojais, išvydo ir tarptautinio architektūrinio konkurso „Ateities mokykla Ukrainai“, siekiančio prisidėti prie...
Įkelta 2024-06-19 Birželio 18 dieną  Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje dėl birželio 15–16 dienomis įvykusios Ukrainos taikos konferencijos sprendimų ir humanitarinės situacijos Ukrainoje Baltijos valstybių vardu kalbėjęs Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas išsakė palaikymą Ukrainos taikos formulės principams.
Įkelta 2024-06-18 Birżelio 18 dieną Bankoke užsienio reikalų viceministro Egidijaus  Meilūno vadovaujama delegacija dalyvavo ketvirtose Lietuvos Respublikos ir Tailando Karalystės dvišalėse konsultacijose. Su Tailando užsienio reikalų viceministru Russ Jalichandra aptartos naujos galimybės plėsti  dvišalį Lietuvos ir Tailando bendradarbiavimą ekonomikos, inovacijų, mokslinių tyrimų, akademinių mainų srityse.
Įkelta 2024-06-17 Birželio 17 dieną Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymusi komiteto Kovos su korupcija darbo grupės plenarinis posėdis. Ją sudaro visų svarbiausių EBPO šalių donorių ekspertai, koordinuojantys antikorupcines programas šalyse partnerėse.