*alt_site_homepage_image*
lt
Ministras G. Landsbergis: „Gvatemalai esame dėkingi už paramą ir lyderystę remiant Ukrainą“ Įkelta 2024-06-19 Birželio 19 dieną Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis, susitikęs su Gvatemalos užsienio reikalų ministru Carlosu Ramiru Martínezu Alvaradu, padėkojo už šios šalies paramą bei lyderystę palaikant Ukrainą ir siekiant Rusijos atsakomybės už vykdomą agresiją.
G. Landsbergis: Rusija privalo atsakyti už agresiją prieš Ukrainą ir atlyginti padarytą žalą Įkelta 2024-06-18 Birželio 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, šiuo metu pirmininkaujantis Europos Tarybos Ministrų Komitetui (ET MK), susitiko su į Lietuvą atvykusia Europos Tarybos generaline sekretore Marija Pejčinović Burić.
G. Landsbergis: BJVT darbotvarkėje dominuoja saugumo klausimai Įkelta 2024-06-14 Birželio 14 dieną Porvo mieste Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT) formatu susitikęs su kolegomis iš Baltijos, Šiaurės šalių, Lenkijos ir Vokietijos, Gabrielius Landsbergis ragino imtis priemonių atsakui į pastaruoju metu suintensyvėjusias Rusijos diversines bei sabotažo operacijas Baltijos jūros regione.
Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai kreipėsi į G7 šalis: Rusijos turtas turi būti panaudotas atstatyti Ukrainą Įkelta 2024-06-13 Šiandien Lietuvos užsienio reikalų ministras bendru laišku su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais kreipėsi į G7 šalis, ragindami panaudoti visą Rusijos valstybės turtą Rusijos agresijos Ukrainoje padarytai žalai kompensuoti.
G. Landsbergis Suomijoje: turime pripažinti problemas ir siūlyti realius sprendimus Įkelta 2024-06-13 Suomijos prezidento Alexanderio Stubbo kvietimu Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis birželio 13 dieną Helsinkyje dalyvavo užsienio politikos ir saugumo konferencijoje „Kultaranta Talks“. G. Landsbergis teigė: norint, jog centrinės partijos ir požiūris Europoje išliktų, turime pripažinti problemas ir siūlyti realius sprendimus.
Viceministras S. Šatūnas Berlyne: „Tik veikdami išvien su Vokietija ir kitomis šalimis galime sustiprinti Europos atsparumą dezinformacijai ir kitoms grėsmėms“ Įkelta 2024-06-13 Šiandien, birželio 13 dieną, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Berlyne susitiko su Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministre Europos klausimams Dr. Anna Lührmann.
Ministras G. Landsbergis išvyksta į Suomiją dalyvauti tarptautiniame politinių diskusijų renginyje ir Baltijos jūros valstybių taryboje Įkelta 2024-06-12 Suomijos prezidento Alexanderio Stubbo kvietimu Lietuvos užsienio reikalų ministras birželio 13 dieną Helsinkyje dalyvaus užsienio politikos ir saugumo konferencijoje „Kultaranta Talks“, į kurią kviečiama apie šimtą užsienio ir saugumo politikos ekspertų, įtakingų  politikos formuotojų, institucijų, akademinių sluoksnių, pramonės, žiniasklaidos atstovų. Šių metų konferencijos tema – Europos ateitis. Ministras G....
G. Landsbergis susitikime su Europos komisare: „Tvirta Lietuvos laikysena dėl sankcijų Baltarusijai neturi poveikio maisto saugumui“ Įkelta 2024-06-10 2024 m. birželio 10 d. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčia Europos komisijos nare, atsakinga už tarptautines partnerystes, Jutta Urpilainen.
Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje Lietuva išreiškė paramą Ukrainos taikos formulės principams Įkelta 2024-06-19 Birželio 18 dieną  Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje dėl birželio 15–16 dienomis įvykusios Ukrainos taikos konferencijos sprendimų ir humanitarinės situacijos Ukrainoje Baltijos valstybių vardu kalbėjęs Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas išsakė palaikymą Ukrainos taikos formulės principams.
Įkelta 2024-06-18 Birżelio 18 dieną Bankoke užsienio reikalų viceministro Egidijaus  Meilūno vadovaujama delegacija dalyvavo ketvirtose Lietuvos Respublikos ir Tailando Karalystės dvišalėse konsultacijose. Su Tailando užsienio reikalų viceministru Russ Jalichandra aptartos naujos galimybės plėsti  dvišalį Lietuvos ir Tailando bendradarbiavimą ekonomikos, inovacijų, mokslinių tyrimų, akademinių mainų srityse.
Įkelta 2024-06-17 Birželio 17 dieną Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymusi komiteto Kovos su korupcija darbo grupės plenarinis posėdis. Ją sudaro visų svarbiausių EBPO šalių donorių ekspertai, koordinuojantys antikorupcines programas šalyse partnerėse.
Įkelta 2024-06-14 Birželio 13 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Berlyne susitiko su Vokietijos tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (GIZ) vadovais.
Įkelta 2024-06-14 Birželio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas susitiko su Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo fondo Jaunųjų profesionalų programos dalyviais. Susitikimo metu kalbėta Lietuvos ir Švedijos dvišalio bei Šiaurės ir Baltijos šalių regioninio bendradarbiavimo, Lietuvos vertybinės užsienio politikos klausimais, diskutuota apie lyderystės svarbą politikoje.
Įkelta 2024-06-14 Birželio 13 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje, bendradarbiaudama su Rytų Europos studijų centru ir Paryžiuje įsikūrusiu Bernardinų koledžu (Collège des Bernardins), surengė diskusiją tema „Nuo Vilniaus iki Vašingtono: tolesni žingsniai, stiprinant rytinio NATO sparno saugumą ir gynybą“.
Įkelta 2024-06-13 Birželio 12 dieną Užsienio reikalų ministerijoje surengtas seminaras apie mokslo diplomatiją. Tai pirmasis renginys, pristatantis mokslo diplomatiją ir jos galimybes suinteresuotai Lietuvos auditorijai. Mokslo diplomatija nėra naujas institutas, tačiau tik pastarąjį dešimtmetį šis terminas buvo konceptualizuotas ir pradėtas plačiai naudoti.
Įkelta 2024-06-13 Birželio 11 dieną Baltijos ir Šiaurės šalių ambasados Prahoje jau 17-ą kartą drauge paminėjo savo šalių nacionalines dienas. Trečiąkart prie renginio prisijungti pakviesta ir Ukrainos ambasada, kuri dėl Rusijos pradėto karo visus savo išteklius yra sutelkusi šalies gynybai.
Įkelta 2024-06-13 Birželio 12 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Vienoje susitiko su Austrijos ministre Europos Sąjungai ir Konstitucijos reikalams Karoline Edtstadler, Europos ir užsienio reikalų ministerijos generaliniu sekretoriumi Nikolausu Marschiku, taip pat Austrijos prezidento patarėja Europos ir tarptautinių reikalų klausimais Lucia Kronsteiner.
Įkelta 2024-06-12 Birželio 11 dieną Jordanijos Hašemitų Karalystės Karaliaus Abdullah II-ojo, Egipto Arabų Respublikos Prezidento Abdel Fattah el-Sisi ir Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriaus Antonio Guterres iniciatyva surengta tarptautinė konferencija „Kvietimas veikti: skubus humanitarinis atsakas Gazai“.
Įkelta 2024-06-12 Birželio 11–12 dienomis užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Berlyne dalyvauja Ukrainos atstatymo konferencijoje, kurioje, dalyvaujant Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, Europos prezidentams ir premjerams, verslo atstovams bei tarptautiniams donorams, telkiami finansiniai šaltiniai ir buriamos koalicijos Ukrainos atstatymui įvairiuose sektoriuose.
Įkelta 2024-06-11 Birželio 9 dieną prie Liono esančiame Albigny-sur-Saône mieste (Prancūzija) tik prieš metus įsikūrusi lituanistinė „Paukščiukų“ mokykla pakvietė vaikus, jų tėvelius ir draugus kartu paminėti mokslo metų pabaigą. Šventėje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Nerijus Aleksiejūnas ir scenografė, erdvinių knygų kūrėja Elena Selena.
Įkelta 2024-06-08 Birželio 6 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Japonijos parlamentiniu užsienio reikalų viceministru Masahiro Komura, kuris Vilniuje dalyvauja tarptautinėje konferencijoje „Ukrainos kultūros sektoriaus atkūrimo link“.