Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_7449.JPG

Maskvoje gruodžio 9 d. buvo iškilmingai atidaryta rekonstruota Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje. Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša, ambasadorius Remigijus Motuzas ir bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
Mugė IMG-20191130-WA0002.jpg

Lietuvos Respublikos ambasada Maskvoje  lapkričio 30 d. dalyvavo  kalėdinėje  labdaros mugėje. Jos lankytojai šiemet galėjo įsigyti ne tik lietuviškų šakočių, įvairių maisto gaminių ir gėrimų, bet taip pat gintaro bei kitų meno papuošalų.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_7183.JPG

Š. m. lapkričio 19 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje susirinkę Maskvos lietuviai garsiai skaitė “Lietuvių chartiją”, taip paminėdami Pasaulio lietuvių metus, kuriuos  2019 – aisiais paskelbė Lietuvos Respublikos Seimas.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_6226a.jpg

Rugsėjo 12 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje gausiai susirinkusiai lietuvių bendruomenei buvo parodytas istorinis spektaklis „Šimtmečio moterys“, meniniam iššūkiui suvienijęs kūrybinę grupę: aktores Neringą Bulotaitę, Jurgą Kalvaitytę, dramaturgę Ingridą Ragelskienę, dailininkę Jurgitą Jankutę, kompozitorių Antaną Kučinską, videomenininką Kornelijų Jaroševičių bei animacijos kūrėją Nidą Kaniušą.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
1.jpg

Ambasadorius Remigijus Motuzas, sveikindamas Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurinės mokyklos mokinius ir mokytojus naujųjų mokslo metų pradžios proga, pažymėjo, kad Rugsėjo 1-oji yra šventė, kurią kiekvienas iš mūsų atsimename visą gyvenimą. Ši diena visada pilna jaudulio, nerimo ir kartu džiaugsmingų susitikimo akimirkų su bendraklasiais bei mokytojais. Kreipdamasis į pedagogus, ambasadorius pabrėžė, kad nuo jų profesionalumo ir talento priklauso, kokį tolimesnį kelią pasirinks mokyklą baigiantys abiturientai.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_5943.JPG

Lietuvos Respublikos ambasada Maskvoje, minėdama Baltijos kelio 30-metį, surengė iškilmingą vakarą, į kurį buvo pakviesti Baltijos šalių ambasadoriai, diplomatai, bendruomenių nariai, Rusijos pilietinės visuomenės, visuomeninių organizacijų ir žiniasklaidos atstovai.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
IMG_5736.JPG

Liepos 8-ąją Lietuvos ambasada Rusijoje kartu su Maskvos lietuvių bendruomene surengė susitikimą su Kauno vyskupu emeritu Sigitu Tamkevičiumi, kunigais ir maldininkais iš Lietuvos. Prieš susitikimą buvo aukojamos šventos mišios už Lietuvą.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_56830.jpg

Liepos 6-tąją, Valstybės - Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną - Lietuvos ambasadoje Maskvoje gausiai susirinkusi lietuvių bendruomenė Rusijoje kartu su tautiečiais Lietuvoje ir visame pasaulyje giedojo „Tautišką giesmę.“ Vakaro dalyviai pasipuošę tautiniais kostiumais ar jo detalėmis, kita tautine atributika, bendrai dainavo lietuvių liaudies dainas.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
IMG_5480.JPG

Ilgųjų nuotolių bėgikas Aidas Ardzijauskas atbėgo iki Maskvos ir kartu su vietos lietuviais surengė simbolinį bėgimą miesto gatvėmis ir parkais. Maratono metu A.Ardzijauskas ketina perbėgti visą kontinentinę Europą iš Norvegijos North Cape vietovės iki Porto Kagio miesto Graikijos pietuose. Pasak paties A.Ardzijausko, šis bėgimas buvo įkvėptas Baltijos kelio, kurio 30-ąsias metines minime šiemet. Savo bėgimu Aidas suvienija įvairias valstybes ir lietuvių bendruomenes, vietos gyventojus ir bėgimo entuziastus. Lietuvos bėgikas buvo įkvėptas žmonių, kurie 1989 m. rugpjūčio 23 d., kovodami už jiems brangius dalykus, susijungė į gyvą grandinę, suvienijusią  skirtingas tautas.

Lietuviai Rusijoje »
FB cover renginiui.jpg

Liepos 6 d., pažymint Valstybės arba Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, lietuviai visame pasaulyje gieda „Tautišką giesmę“. Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį.

Lietuviai Rusijoje » Skelbimai »
8.jpg

Maskvoje Tretjakovo galerijoje buvo rodomas lietuvių režisieriaus Raimundo Banionio 1991 m. filmas „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“, kurio pristatyme bei diskusijoje dalyvavo ir pats režisierius.

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
IMG_5430.JPG

Birželio 14-ąją, minint Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Remigijus Motuzas kartu su ambasados diplomatais Maskvos mieste esančiose Donskoje kapinėse prisijungė prie visuotinės tylos minutės akcijos ir pagerbė represinio režimo aukų atminimą. 

Istorinė, kultūros diplomatija » Lietuviai Rusijoje »
IMG_5417.JPG

Birželio 1 d. Maskvos lietuvių bendruomenė Tėvo dieną paminėjo tradicinėmis Rusijos lietuvių sporto žaidynėmis. Lietuvos ambasados Rusijoje surengtoje sporto šventėje, vykusioje Maskvos J.Baltrušaičio mokykloje, šį kartą dalyvavo rekordinis mažųjų dalyvių skaičius.

Lietuviai Rusijoje »
IMG_4564.JPG

Gegužės 27 d. Maskvoje Europos Sąjungos valstybių ambasadų ir Europos Komisijos atstovybės Rusijoje surengtame Europos dienos minėjime renginio dalyviai galėjo susipažinti su Lietuvos kultūra ir tradicijomis.

Ekonomika ir verslas » Lietuviai Rusijoje »
IMG_4318.JPG

Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje vyksta balsavimas LR Prezidento rinkimuose bei referendumuose dėl LR Konstitucijos 12 ir 55 str. pakeitimo.

Lietuviai Rusijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata