Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai 2020

Sukurta 2020.06.30 / Atnaujinta 2020.10.16 13:44

REGISTRACIJA BALSAVIMUI UŽSIENYJE II TURE

KUR BALSUOTI UŽSIENYJE?

Rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninė registracija

2020 m. spalio 11 d. vyko I rinkimų turas į Lietuvos Respublikos Seimą. II-asis rinkimų turas vyks 2020 m. spalio 25 d. Rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, tačiau nesiregistravę balsavimui I-ame ture, kviečiami užsiregistruoti balsavimui per elektroninę registracijos sistemą. Registracija truks vos kelias minutes. Užsiregistravusieji rinkėjai bus įtraukiami į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės rinkėjų sąrašus.

Rinkėjams, kurie buvo užsiregistravę balsavimui I-ame ture, registruotis papildomai nereikia.

 

 

 


 

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Kada pradedama registracija balsuoti užsienyje?
  Rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninės registracijos pradžia – 2020 m. liepos 1 d.

 • Ar reikia registruotis iš naujo, jei balsavau prieš tai vykusiuose rinkimuose?
  Taip, visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, turi registruotis iš naujo – net ir tie rinkėjai, kurie jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose. Jeigu registravotės balsuoti I-ame rinkimų ture, pakartotinai registruotis dalyvavimui II-ame rinkimų ture spalio 25 d. nereikia.

 • Kokių dokumentų reikia norint užsiregistruoti?
  Norint užsiregistruoti reikia turėti Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę.

 • Iki kada galima užsiregistruoti balsuojančiųjų užsienyje el. registracijos sistemoje?
  Balsavimui ambasadų ir konsulinių įstaigų patalpose galite registruotis iki pat rinkimų dienos.

  Balsavimui paštu rekomenduojame užsiregistruoti kuo anksčiau. Daugumoje užsienio valstybių balsavimui paštu galite registruotis vėliausiai iki spalio 1 dienos, tačiau kiekvienoje valstybėje registracijos balsavimui paštu terminas gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo pašto tarnybos ypatumų. Daugiau informacijos rasite atitinkamų diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų interneto svetainėse.

  Registracijos balsuoti paštu Lietuvos atstovybėse paskutinės dienos - čia.

  SVARBU! Užsiregistravusiems balsavimui I-ame rinkimų ture pakartotinai registruotis nereikia!

  SVARBU! Dėl COVID-19 sukeltos pasaulinės pandemijos ir šalyse įvestų apribojimų gali kilti pašto ir kitų tarnybų veiklos sutrikimų. Siekiant, kad balsavimo paštu biuleteniai atstovybes pasiektu laiku, rekomenduojame neatidėti registracijos paskutinei dienai.

 • Ar galėsiu balsuoti, jei neužsiregistravau iš anksto?
  Norintys balsuoti, bet iš anksto neužsiregistravę piliečiai, taip pat gali į balsavimo punktą atvykti rinkimų dieną ir užsiregistruoti balsavimo vietoje.

  Kadangi registracija balsavimo patalpose gali užtrukti ilgiau, prieš atvykstant balsuoti rekomenduojame užsiregistruoti internetu.

 • Nepavyksta užsiregistruoti?
  Patikrinkite, ar teisingai suvedėte duomenis, kurie turi atitikti jūsų asmens tapatybės dokumente nurodytus duomenis. Vardas ir pavardė turi būti parašyti lietuviškomis raidėmis. Patikrinkite, ar teisingai suvedėte asmens kodą bei asmens dokumento numerį. Jei nepavyksta užsiregistruoti net viską suvedus teisingai, prašome kreiptis el. p. [email protected].

 • Kaip galima balsuoti?
  Balsuoti galima paštu arba rinkimų dienomis asmeniškai atvykus į Lietuvos atstovybę. Daugiau informacijos apie nustatytus balsavimo laikus rasite atitinkamų diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų interneto svetainėse.

  SVARBU! Dėl COVID-19 sukeltos pasaulinės pandemijos ir šalyse įvestų apribojimų, kai kuriose atstovybėse gali būti sudėtinga atvykti balsuoti asmeniškai. Prieš rinkdamiesi balsavimo būdą, atkreipkite dėmesį į jūsų buvimo šalies institucijų skelbiamą informaciją dėl rekomenduojamų COVID-19 atsargumo priemonių.

 • Kada vyks balsavimas?
  Tikslus balsavimo laikas ir vietos skelbiamos atitinkamų diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų interneto svetainėse.

  Balsuoti paštu galite iš karto gavę balsavimo biuletenius. Atkreipkite dėmesį į rinkėjo atmintinėje pateiktas balsavimo taisykles. Vokus sudėkite pagal pateiktą instrukciją.

  Išankstinis balsavimas atstovybėse vyks 2020 m. spalio 8-9 d. atstovybės nustatytu laiku. 2020 m. spalio 11 d. balsavimas vyks iki 20 val. Lietuvos laiku.

  Jeigu vyks pakartotinis balsavimas Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje, tuomet balsavimas diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų patalpose vyks:

  • 2020 m. spalio 22-23 d atstovybių nustatytu laiku.
  • 2020 m. spalio 25 d. iki 20 val. Lietuvos laiku.

 • Užsiregistravau balsuoti paštu, kada turėčiau gauti balsavimo dokumentus?
  Balsavimo dokumentai rinkėjus, iš anksto užsiregistravusius balsuoti paštu užsienyje, turėtų pasiekti maždaug iki spalio pradžios, priklausomai nuo konkrečios užsienio valstybės pašto ypatumų.

  Jeigu norite pasitikslinti, ar Jums balsavimo dokumentai buvo išsiųsti, elektroniniu paštu susisiekite su ambasada ar konsuline įstaiga, kurioje planuojate balsuoti.

  Jūsų balsavimo dokumentus atstovybei svarbu išsiųsti ne vėliau kaip 2020 m. spalio 11 d., kad atstovybės juos gautų ne vėliau kaip 2020 m. spalio 16 d.

 • Gyvenu užsienyje, tačiau rinkimų dienomis būsiu Lietuvoje, kaip užsiregistruoti balsavimui?
  Susisiekite su atitinkama rinkimų apylinke Lietuvoje ir būsite įtrauktas į rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus Lietuvoje pagal faktinę apsistojimo vietą.

  Atkreipiame dėmesį, kad balsuodami Lietuvoje neturėsite galimybės balsuoti už Pasaulio lietuvių rinkimų apygardos kandidatus. Turėsite teisę rinkti kandidatus pagal faktinėje apsistojimo vietoje esančią rinkimų apygardą. Kaip tokiu atveju būti įtrauktiems į rinkėjų sąrašus Lietuvoje galėsite sužinoti paskambinę nuo rugsėjo vidurio pradėsiančiu veikti informaciniu telefonu 1855.

 • Užsiregistravau balsuoti užsienyje, tačiau noriu pakeisti balsavimo būdą (pavyzdžiui, atvykti balsuoti asmeniškai į atstovybę, o ne balsuoti paštu). Ką daryti?
  Prisijunkite prie el. registracijos sistemos dar kartą, anuliuokite savo anksčiau pateiktą registracijos prašymą ir užpildykite naują.

 • Gyvenu Lietuvoje, bet balsavimo dienomis būsiu užsienyje, ką daryti?
  Norintys balsuoti, bet iš anksto neužsiregistravę piliečiai, gali atvykti į balsavimo punktą rinkimų dieną ir užsiregistruoti vietoje. Balsavimui ambasadų ir konsulinių įstaigų patalpose galite registruotis iki pat rinkimų dienos.

  Kadangi registracija balsavimo patalpose gali užtrukti ilgiau, prieš atvykstant balsuoti rekomenduojame užsiregistruoti internetu.

 • Kokį adresą įrašyti registruojantis?
  Nurodykite adresą, kuriuo pageidaujate gauti balsavimo paštu biuletenius.

 • Kurioje apygardoje aš balsuosiu?
  2020 metų Seimo rinkimams pirmą kartą sudaryta Pasaulio lietuvių vienmandatė rinkimų apygarda, kurioje bus renkamas užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių atstovas Seime.