Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1-22.jpg

Rugsėjo 15 dieną Paryžiuje vyko Lietuvos ambasados Prancūzijoje organizuota diskusija apie demokratinę Baltarusijos ateitį, kurioje dalyvavo su vizitu Paryžiuje besilankanti Sviatlana Tsikhanouskaya, kartu su žymiais Prancūzijos politologais, ekspertais ir žurnalistais.

Užsienio politika ir diplomatija »

Kviečiame mokančius prancūzų kalbą studentus atlikti praktiką Lietuvos Respublikos ambasadoje Prancūzijos Respublikoje. Nuo šiol galima atlikti ir stažuotes, jei esate absolventas, baigęs aukštąją mokyklą ne anksčiau kaip prieš dvejus metus iki stažuotės ambasadoje pradžios.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai Prancūzijoje »
pietus.jpg

Lietuvos Respublikos ir Monako Kunigaikštystės diplomatinių santykių užmezgimo 10-mečio proga Paryžiuje reziduojantis Lietuvos ambasadorius Monakui Nerijus Aleksiejūnas, lydimas komercijos atašė Daivos Kirkilaitės-Chetcuti, birželio 17-18 d. su vizitu lankėsi Monake.

Užsienio politika ir diplomatija »
2.jpg

Birželio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Lietuvos ambasados Prancūzijoje kartu su Prancūzijos tyrimų institutu FRS (Fondation pour la Recherche Stratégique) organizuotame seminare „Iššūkiai Europos civilinei branduolinei energetikai ir Bendrijos šalių bendradarbiavimui“, kuriame aptarti branduolinės energetikos geopolitikos ir atominės elektrinės Baltarusijoje klausimai.

Užsienio politika ir diplomatija »
susitikimas su a. adam.jpg

„Lietuva siekia sustiprinti partnerystę ir bendradarbiavimą su Prancūzija bei kartu dirbti atliepiant saugumo grėsmes Rytų ir Pietų kaimynystėje“, – sako krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius, kuris birželio 7 d. Paryžiuje susitiko su Prezidento Emmanuelio Macrono patarėju Europos klausimais Alexandre‘u Adam ir Prancūzijos gynybos ministerijos politikos direktore Alice Guitton.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
foto1.jpg

Gegužės 25 d. Tuniso Prezidento rūmuose surengtos iškilmingos ceremonijos metu Lietuvos Respublikos ambasadorius Nerijus Aleksiejūnas įteikė skiriamuosius raštus Tuniso Respublikos prezidentui Kaïs Saïed.

Užsienio politika ir diplomatija »
vizualasBelarus.jpg

Gegužės 3 d. minima Pasaulinė spaudos laisvės diena. Lietuvos ambasada Prancūzijoje ir nevyriausybinė organizacija „Reporteriai be sienų“ šia proga kviečia į vebinarą „Exiled Journalists from Belarus : Firsthand Testimonies“ (anglų ir rusų k.), kuriame savo liudijimais pasidalins iš savo šalies priversti pasitraukti baltarusių žurnalistai.

Užsienio politika ir diplomatija »
COFOE-social_media-square-1080_1080px-LT.jpg

Gegužės 9 d. prasidės Konferencija dėl Europos ateities. Tai bendras Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Ji tęsis metus ir suteiks galimybę piliečiams prisidėti prie Europos Sąjungos ateities kūrimo. 

Užsienio politika ir diplomatija »
susitikimas.png

Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas balandžio 8 d. susitiko su Paryžiaus miesto vicemeru Europos reikalams Hermano Sanches Ruivo.

Užsienio politika ir diplomatija »
97335_4b182d41e376b37d99ac33481be2a92b.jpg

Latvijos užsienio reikalų ministras p. Edgaras Rinkevičius, Lietuvos užsienio reikalų ministras p. Gabrielius Landsbergis bei Estijos viceministras Europos reikalams p. Märtas Volmeris  Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministro p. Jean-Yves Le Driano kvietimu 2021 metų sausio 26 dieną susitiko Paryžiuje. Pirmasis tokio formato susitikimas vyko minint Prancūzijos pripažinimo de jure Baltijos šalis šimtmetį. Šiais metais keturios šalys minės 30-ąsias Prancūzijos ir Baltijos šalių diplomatinių santykių atkūrimo metines.

Užsienio politika ir diplomatija »
210127 Foreign Minister Gabrielius Landsbergis Belarus Conference Paris 850_7008 Photo Ludo Segers-1.jpg

Sausio 27 d. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei S. Cichanouskaja atidarė seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
97335_28509c929842ddf164e3142754eeb493.jpg

Sausio 26 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje dalyvavo pirmą kartą surengtame Baltijos šalių ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų susitikime. Šis 3+1 formato susitikimas buvo surengtas minint Baltijos šalių diplomatinių santykių su Prancūzija šimtmetį.

Užsienio politika ir diplomatija »
210126 Minister Landsbergis Shoa Memorial Paris  850_6757 Photo  Ludo Segers.JPG

Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vizitą Paryžiuje pradėjo nuo apsilankymo Paryžiaus Holokausto aukų memoriale.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
baltarusija.PNG

Sausio 27 d. 08:30-10:30 val. Lietuvos laiku (09:30-11:30 val. Prancūzijos laiku)  kviečiame į vebinarą apie ES ir Baltarusijos santykius. Renginį atidarys Demokratinės Baltarusijos lyderė Sviatlana Tichanovskaja, Lietuvos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis ir Jean-Yves Le Drian, taip pat Lenkijos ir Rumunijos diplomatijos vadovai.

Užsienio politika ir diplomatija »
heip.jpg

Sausio 13 d. Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo virtualioje diskusijoje su Paryžiuje įsikūrusios aukštosios Tarptautinių santykių ir politikos mokyklos (HEIP) studentais. Joje pagrindinis dėmesys buvo skirtas Lietuvos ir Prancūzijos vaidmeniui kuriant stipresnę Europą.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų