Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje lankėsi Normandijos pasauliniame taikos forume

Sukurta 2023.10.02 / Atnaujinta 2023.10.02 19:22
   Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje lankėsi Normandijos pasauliniame taikos forume
   Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje lankėsi Normandijos pasauliniame taikos forume

   Rugsėjo 29-30 d. Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo Normandijos pasauliniame taikos forume, kurio tema „Pasipriešinimas! Tautų taika.”

   Kano (pranc. Caen) mieste vykusio forumo konferencijose šiais metais kalbėjo Nobelio taikos premijos laureatai Oleksandra Matvičiuk ir Jody Williams. Šis renginys jau yra tapęs tarptautinio dialogo ir išskirtinių asmenybių diskusijų vieta, kurioje daugumą klausytojų sudaro jaunimas- studentai ir moksleiviai.

   N. Aleksiejūnas vizito Normandijoje metu susitiko su Kano miesto mero pavaduotoja,  atsakinga už tarptautinius ryšius ir turizmą - Cécile Cottenceau, pavaduotoju, atsakingu už kultūros ir paveldo klausimus - Patrick Nicolle bei Sophie Fauvel, atsakinga už Europos reikalus. Taip pat įvyko susitikimai su „Les Boréales” festivalio direktoriumi Jérôme Remy ir Kano memorialo direktoriumi Kléber Arhoul. Susitikimuose aptarti bendradarbiavimo klausimai Lietuvos sezono Prancūzijoje metu 2024-aisiais.

   Normandijos pasaulinis taikos forumas yra organizuojamas nuo 2018 m. Šis forumas yra Normandijos regiono iniciatyva, kuria siekiama skleisti taikos ir laisvės vertybes per istorijos prizmę, kuri šiame Prancūzijos krašte turi didelę reikšmę. 1944 m. Sąjungininkų ekspedicinės karinės pajėgos išsilaipino Normandijos regione taip išlaisvindamos Prancūziją Antrojo pasaulinio karo metu ir prisidėjo prie demokratijos atkūrimo Europoje.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha