Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_9245.jpg

Liepos 13 dieną veiklą pradeda Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondas, kurio pagrindinis tikslas – padėti įgyvendinti lanksčią, gebančią greitai reaguoti, tvarią, į tęstinius rezultatus nukreiptą vystomojo bendradarbiavimo politiką ir įgalinti Lietuvos viešojo bei privataus sektoriaus institucijas įgyvendinti didelės apimties, reikšmingą pridėtinę vertę generuojančius projektus šalyse partnerėse.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_7806.jpg

Birželio 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos pokyčiai: kokios pažangos siekiame?“, skirta apžvelgti galimybes stiprinti Lietuvos vaidmenį tarptautinėje bendruomenėje, siekiant narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymuisi komitete bei ieškant sprendimų aktyviau įtraukti Lietuvos privataus, viešojo ir nevyriausybinių organizacijų sektorius į vystomojo bendradarbiavimo veiklas ir Ukrainos atstatymą.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Birželio 15 dieną Jordanijos planavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerija informavo, kad Lietuva kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Danija, Vokietija, Italija ir  Suomija (dalyvaujanti šalis),  laimėjo Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos projektą Jordanijoje „Jordanijos statistikos departamento pajėgumų, susijusių su statistinių duomenų rinkimu, analize ir ataskaitų teikimu, stiprinimas pagal tarptautinę ir Europos geriausią praktiką“. Projektą, kuris tęsis du metus, kartu su partneriais iš minėtų šalių, įgyvendins Lietuvos statistikos departamentas.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
IMG-20220615-WA0010.jpg

Birželio 15 dieną iš Venesuelos į Vilnių atskrido 17 lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Perkėlimą organizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 99 asmenys, planuojamas dar 59 asmenų perkėlimas.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Birželio 8 dieną Europos Sąjungos (ES) delegacija Ruandoje informavo, kad Lietuva kartu su Prancūzija, Vokietija ir Belgija laimėjo ES Dvynių programos projektą Ruandoje „Ruandos maisto ir vaistų tarnybos reguliavimo funkcijų, susijusių su vaistais, įskaitant vakcinas, stiprinimas“. Projektą, kuris tęsis du metus, kartu su partneriais iš minėtų šalių įgvvendins Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Gegužės 19 dieną Suomijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Lietuva, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Suomija ir Prancūzija, laimėjo Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos projektą „Hidrometeorologijos ir klimato paslaugų stiprinimas Azerbaidžane“. Projektą įgyvendins Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Lietuvos aplinkos ministerijos ekspertai.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Gegužės 6 dieną Europos Sąjungos (ES) delegacija Baku pranešė, kad Lietuva laimėjo ES Dvynių programos projektą „Parama pensijų reformai Azerbaidžane – 2 etapas“. Projektą įgyvendins Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Europos socialinio fondo agentūros ekspertai.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
51923399776_1f8334c303_k @ MEAE.jpg

Kovo 7 dieną Monpeljė, Prancūzijoje, vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikime aptarti bendri ES ir partnerių veiksmai, teikiant skubią humanitarinę paramą Ukrainai bei užtikrinant gyventojų, bėgančių nuo karo, apsaugą.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Kovo 3 dieną Europos Sąjungos (ES) delegacija Baku pranešė, kad Lietuva laimėjo ES Dvynių programos projektą „Azerbaidžano privalomojo sveikatos draudimo mechanizmo stiprinimas – 2 etapas“. Projektą įgyvendins Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ekspertai.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Vasario 24 dieną Europos Sąjungos (ES) delegacija Tunise informavo, kad Lietuva kartu su Prancūzija laimėjo ES Dvynių projektą Tunise „Pensijų sistemos ir jos valdymo stiprinimas“. Tris metus Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SODRA) ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ekspertai atstovaus Lietuvą jaunesniųjų projekto partnerių teisėmis Prancūzijos ir Lietuvos konsorciume. Prancūzija, atstovaujama Expertise France SAS, atliks konsorciumo vyresniojo vadovo vaidmenį.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Sausio 25 dieną Serbijos finansų ministerija, atsakinga už Europos Sąjungos (ES) Dvynių projektų koordinavimą, informavo, kad Lietuva, kartu su Lenkija ir Prancūzija, laimėjo ES Dvynių projektą Serbijoje „Administracinių gebėjimų stiprinimas ir pritaikymas žemės ūkio rinkų organizavimo diegimui“.

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Daugiau nei dvejus metus trukusio Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai projekto Donecko srityje rezultatas - ukrainiečių atstatytą mokyklą lietuviai pavertė viena moderniausių mokymosi įstaigų šalyje. Šalia fronto linijos įsikūrusio nedidelio miestelio – Avdijivkos – bendruomenė nuo šio rudens pradėjo naują gyvenimo etapą.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Lapkričio 15 dieną Europos Sąjungos (ES) delegacija Baku, Azerbaidžane, pranešė, kad Lietuva laimėjo ES Dvynių programos projektą „Parama Azerbaidžano nusikalstamo turto susigrąžinimo ir valdymo sistemos reformai“. Projektą įgyvendins Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), Lietuvos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos generalinės prokuratūros, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos finansų ministerijos ekspertai.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Praėjusią savaitę Europos Sąjungos (ES) delegacija Tbilisyje, Sakartvele, informavo, kad Lietuva, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Lenkija laimėjo ES Dvynių projektą „Parama kuriant išsamią kelių eismo saugumo duomenų bazę ir toliau gerinant kelių eismo saugumo valdymą Sakartvele“.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
WEB BANERIS KARUSELĖ TITULINIS PSL 1020x540(9).png

Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė skirti humanitarinę pagalbą Ukrainai, Afganistano žmonėms ir Venesuelos pabėgėliams, atsižvelgdama į prastėjančią humanitarinę ir politinę situaciją šalyse. Parama bus teikiama per Tarptautinį Raudonojo Kryžiaus komitetą ir Tarptautinę Migracijos Organizaciją.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
Daugiau naujienų