Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
URT foto Ambasadorius.jpg

Lapkričio 28 dieną Lietuvos atstovas Europos Sąjungoje (ES) ambasadorius Arnoldas Pranckevičius dalyvavo ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje vystomojo bendradarbiavimo klausimais. Posėdžio metu aptartas Europos komandos (angl. Team Europe) atsakas į situaciją Ukrainoje ir Afganistane, ES bendradarbiavimo su Afrikos Sąjunga rezultatai.

Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 30 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Pakistane teikti. Lėšos bus pervedamos Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DAC-Lithuania-0001.JPG

Lapkričio 16 dieną vykusiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymuisi komiteto (PVK) posėdyje buvo pritarta Lietuvos narystei komitete. Lietuva tapo 31-ąja svarbaus tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo forumo nare.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_4735.jpg

Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertais, kurie misijos Vilniuje metu atlieka Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo sistemos peržiūrą ir vertina informaciją apie Lietuvos pasirengimą narystei Paramos vystymuisi komitete (PVK).

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_4585.jpg

Rugsėjo 27 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila susitiko su Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos delegacija, kuri lankosi Lietuvoje su darbo vizitu. Viceministras J. Survila susitikime su Moldovos diplomatinės tarnybos atstovais aptarė Moldovos eurointegracinius siekius ir Lietuvos pasirengimą teikti Moldovai reikalingą ekspertinę paramą.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
LT aid URM puslapiui.png

Kviečiame teikti paraiškas projektams, finansuojamiems Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo (toliau – Fondas) lėšomis.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_9245.jpg

Liepos 13 dieną veiklą pradeda Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondas, kurio pagrindinis tikslas – padėti įgyvendinti lanksčią, gebančią greitai reaguoti, tvarią, į tęstinius rezultatus nukreiptą vystomojo bendradarbiavimo politiką ir įgalinti Lietuvos viešojo bei privataus sektoriaus institucijas įgyvendinti didelės apimties, reikšmingą pridėtinę vertę generuojančius projektus šalyse partnerėse.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_7806.jpg

Birželio 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos pokyčiai: kokios pažangos siekiame?“, skirta apžvelgti galimybes stiprinti Lietuvos vaidmenį tarptautinėje bendruomenėje, siekiant narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymuisi komitete bei ieškant sprendimų aktyviau įtraukti Lietuvos privataus, viešojo ir nevyriausybinių organizacijų sektorius į vystomojo bendradarbiavimo veiklas ir Ukrainos atstatymą.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Birželio 15 dieną Jordanijos planavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerija informavo, kad Lietuva kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Danija, Vokietija, Italija ir  Suomija (dalyvaujanti šalis),  laimėjo Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos projektą Jordanijoje „Jordanijos statistikos departamento pajėgumų, susijusių su statistinių duomenų rinkimu, analize ir ataskaitų teikimu, stiprinimas pagal tarptautinę ir Europos geriausią praktiką“. Projektą, kuris tęsis du metus, kartu su partneriais iš minėtų šalių, įgyvendins Lietuvos statistikos departamentas.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
IMG-20220615-WA0010.jpg

Birželio 15 dieną iš Venesuelos į Vilnių atskrido 17 lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Perkėlimą organizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 99 asmenys, planuojamas dar 59 asmenų perkėlimas.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Birželio 8 dieną Europos Sąjungos (ES) delegacija Ruandoje informavo, kad Lietuva kartu su Prancūzija, Vokietija ir Belgija laimėjo ES Dvynių programos projektą Ruandoje „Ruandos maisto ir vaistų tarnybos reguliavimo funkcijų, susijusių su vaistais, įskaitant vakcinas, stiprinimas“. Projektą, kuris tęsis du metus, kartu su partneriais iš minėtų šalių įgvvendins Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Gegužės 19 dieną Suomijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Lietuva, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Suomija ir Prancūzija, laimėjo Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos projektą „Hidrometeorologijos ir klimato paslaugų stiprinimas Azerbaidžane“. Projektą įgyvendins Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Lietuvos aplinkos ministerijos ekspertai.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Gegužės 6 dieną Europos Sąjungos (ES) delegacija Baku pranešė, kad Lietuva laimėjo ES Dvynių programos projektą „Parama pensijų reformai Azerbaidžane – 2 etapas“. Projektą įgyvendins Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Europos socialinio fondo agentūros ekspertai.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
51923399776_1f8334c303_k @ MEAE.jpg

Kovo 7 dieną Monpeljė, Prancūzijoje, vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) vystomojo bendradarbiavimo ministrų susitikime aptarti bendri ES ir partnerių veiksmai, teikiant skubią humanitarinę paramą Ukrainai bei užtikrinant gyventojų, bėgančių nuo karo, apsaugą.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Kovo 3 dieną Europos Sąjungos (ES) delegacija Baku pranešė, kad Lietuva laimėjo ES Dvynių programos projektą „Azerbaidžano privalomojo sveikatos draudimo mechanizmo stiprinimas – 2 etapas“. Projektą įgyvendins Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ekspertai.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
Daugiau naujienų