Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas: Lietuva nuosekiai remia Sakartvelo siekius integruotis į Vakarų struktūras

Sukurta 2021.01.29 / Atnaujinta 2021.01.29 10:16
   Viceministras M. Adomėnas: Lietuva nuosekiai remia Sakartvelo siekius integruotis į Vakarų struktūras
   Viceministras M. Adomėnas: Lietuva nuosekiai remia Sakartvelo siekius integruotis į Vakarų struktūras

   Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Sakartvelo pirmuoju užsienio reikalų viceministru Vakhtangu Makharoblishviliu. Pokalbyje viceministrai aptarė Sakartvelo pastangas siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO, politinę padėtį Sakartvele ir Pietų Kaukazo regione, pandemijos valdymo situaciją ir kitas aktualijas.

   M. Adomėnas pasveikino Sakartvelo kolegą su reikšminga šalies pergale byloje prieš Rusiją, sausio 21 dieną Europos žmogaus teisių teismui konstatavus, kad Rusija yra atsakinga už įvairius žmogaus teisių pažeidimus okupuotose Sakartvelo teritorijose - Abchazijoje ir Pietų Osetijoje. Šį Strasbūro teismo sprendimą Lietuvos užsienio reikalų viceministras įvertino kaip itin svarbų, nes autoritetinga tarptautinė institucija patvirtino Rusijos okupacijos Sakartvele faktą.

   „Lietuva nuosekliai remia Sakartvelo suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Rusijos Federacija turi imtis visų veiksmų, užtikrinančių šio reikšmingo teismo sprendimo įgyvendinimą“, - teigė viceministras.

   M. Adomėnas taip pat išreiškė tvirtą Lietuvos paramą Sakartvelo siekiams integruotis į Vakarų struktūras, kuriems pritaria dauguma šalies piliečių, ir ragino tęsti integracijai reikalingas reformas. Be to, jis pažymėjo, kad Lietuvai kelia nerimą po praėjusių metų rudenį įvykusių rinkimų Sakartvele kilusi politinė krizė, kai dėl įvairių pažeidimų atsisakydama pripažinti rezultatus opozicija nesutinka dirbti Parlamente. M. Adomėnas pabrėžė konstruktyvaus dialogo tarp valdančiosios partijos ir opozicijos svarbą įveikiant šią krizę.

   Lietuvos ir Sakartvelo užsienio reikalų viceministrai susitarė tęsti bendradarbiavimą tarp abiejų šalių diplomatijos žinybų ir koordinuoti veiklą rengiantis šiais metais planuojamam Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimui.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   .

   Tęsdamas oficialų vizitą Pietų Kaukazo valstybėse, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis atvyko į Tbilisį (Sakartvelas). Balandžio 28 dieną surengti susitikimai su šalies valdžios atstovais - prezidente  Salome Zourabichvili, ministru pirmininku Irakliu Garibashviliu, Parlamento pirmininku Kakhaberu Kuchava ir vicepremjeru bei užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu.

   Dvišaliai santykiai »

   Balandžio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyksta pirmojo oficialaus vizito į Pietų Kaukazo šalis. Ateinančią savaitę Armėnijoje, Sakartvele ir Azerbaidžane viešėsiantis G. Landsbergis susitiks su aukščiausiais šių šalių pareigūnais ir pilietinės visuomenės atstovais, aptars galimybes toliau plėtoti Lietuvos ryšius su Pietų Kaukazo valstybėmis bei jų bendradarbiavimo su Europos Sąjunga (ES) perspektyvas, išreikš paramą reformų procesams regiono šalyse.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos »
   ID_UA_HRC46.jpg

   Kovo 22-23 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare, kuriai atstovavo jos pavaduotoja Nada Al-Nashif, dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje bei techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo bendruosiuose debatuose.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija sunerimusi dėl pastaruoju metu susiklosčiusios politinės padėties Sakartvele. Parlamento sprendimas panaikinti pagrindinės opozicinės partijos Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderio Nika Melia teisinę neliečiamybę ir galimas politiko suėmimas mažina dialogo tarp valdančiosios partijos ir opozicijos galimybę, kelia klausimų dėl selektyvaus teisingumo ir teisės viršenybės šalyje.

    

   Kalbos, pareiškimai »
   UN Palais.jpg

   Sausio 25 ir 26 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 37-os sesijos veikloje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Mianmarui, Ruandai ir Sakartvelui žmogaus teisių srityje.

   Spalio 31 dieną Sakartvelo (Gruzijos) piliečiai rinko naująjį parlamentą, priimsiantį svarbiausius šalies sprendimus artimiausiems ketveriems metus. Sveikiname Sakartvelą, įgyvendinusį rinkimų sistemos reformą ir sklandžiai surengusį rinkimus sudėtingomis COVID-19 pandemijos sąlygomis. Rinkėjų aktyvumas (56 procentai) rodo, kad, nepaisant pandemijos, Sakartvelo žmonėms rūpi šalies ateitis.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »