Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas: Lietuva ir Omanas turi daug bendrų interesų

Sukurta 2022.01.13 / Atnaujinta 2022.01.13 16:10
   Viceministras M. Adomėnas: Lietuva ir Omanas turi daug bendrų interesų
   Viceministras M. Adomėnas: Lietuva ir Omanas turi daug bendrų interesų

   Sausio 12 dieną vizito Omano Sultonate, skirto politinėms konsultacijoms, metu užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas susitiko su Omano Sultonato užsienio reikalų ministru Sayyidu Badr Albusaidi ir užsienio reikalų viceministru šeichu Khalifu bin Ali bin Issa Al-Harthy. Susitikimų metu aptartas dvišalis ir daugiašalis bendradarbiavimas, šiemet minimas Lietuvos ir Omano diplomatinių santykių trisdešimtmetis, Rytų Kaimynystės ir Persijos įlankos regionų aktualijos, regioninio saugumo, migracijos bei kiti aktualūs klausimai.

   Susitikimo su Omano užsienio reikalų ministru S. Albusaidi metu viceministras M. Adomėnas pabrėžė draugiškus Lietuvos ir Omano santykius, informavo apie konstruktyvius konsultacijų rezultatus bei pakvietė S. Albusaidi atvykti į Lietuvą.

   „Lietuva ir Omanas − gyventojų skaičiumi panašios šalys, siekiančios diversifikuoti savo ekonomikas, užtikrinti tvarų ekonominį augimą. Diplomatinių santykių trisdešimtmetis, kurį minėsime šių metų rugsėjį, yra puiki proga įtvirtinti mūsų ryšius dvišaliais susitarimais turizmo, investicijų apsaugos, mokesčių bei švietimo srityse", − sakė M. Adomėnas susitikime su Omano užsienio reikalų viceministru. M. Adomėnas taip pat pabrėžė, kad Lietuva yra pasiruošusi bendradarbiauti Omanui svarbiose informacinių technologijų, gyvybės mokslų, lazerių pramonės, medicinos ir sveikatinimo paslaugų srityse.

   Kalbant apie Omano vaidmenį Persijos įlankos regione, viceministras M. Adomėnas palankiai įvertino Omano užsienio politiką, pastangas tarpininkauti siekiant regiono saugumo ir stabilumo. Viceministrai taip pat sutarė tęsti aktyvų dialogą dėl bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose ir remti Europos Sąjungos ir Persijos įlankos šalių suartėjimą.

   Vizito Omano Sultonate metu viceministras M. Adomėnas taip pat susitiko su Omano Prekybos ir pramonės viceministru Salehu Masanu, lankėsi Omano Prekybos ir pramonės rūmuose. Susitikimų metu Lietuva buvo pakviesta į Omano turizmo ir verslo forumą, vyksiantį vasario 20 dieną Maskate.

   Lietuvos ir Omano diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 metų rugsėjo 22 dieną.