Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerija reiškia užuojautą dėl Europos Parlamento pirmininko D. Sassoli mirties

Sukurta 2022.01.14 / Atnaujinta 2022.01.14 12:00
  Užsienio reikalų ministerija reiškia užuojautą dėl Europos Parlamento pirmininko D. Sassoli mirties

  Užsienio reikalų ministerija reiškia gilią užuojautą dėl politiko, intelektualios žurnalistikos atstovo, Europos Parlamento pirmininko Davido Sassolio mirties.

  „Davidas Sassoli tvirtai tikėjo Europos vienybe. Jis buvo puikus žmogus ir politikas, mūsų regiono draugas ir demokratinės transformacijos Europos rytuose ištikimas rėmėjas“, − pažymėjo užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius, reikšdamas užuojautą velionio artimiesiems ir kolegoms Europos Parlamente.

  Prieš pasukdamas į politiką, Davidas Sassoli buvo intelektualios žurnalistikos atstovas, kuriam populiarumą atnešė ne aplinkybės, o asmeniniai profesiniai sugebėjimai. Jis išgyveno istorinius momentus – ne tik stebėjo Berlyno sienos griuvimą, bet ir pats prisidėjo prie jos ardymo.

  Šią vasarą D. Sassoli lankėsi Lietuvoje, prie išorinės Europos Sąjungos (ES) sienos, taip išreikšdamas savo solidarumą. D. Sassoli širdis visuomet buvo atvira migraciją patiriančių žmonių išgyvenimams ir pilna atjautos žmonių kančioms.

  2021 metais D. Sassoli, kartu su septyniais ES institucijų vadovais, buvo uždrausta atvykti į Rusiją. Tai buvo atsakas į sankcijas prieš Rusijos režimą. D. Sassoli aistringai gynė saviraiškos laisvę visur –tiek Rusijoje, tiek Kinijoje, tiek likusiame pasaulyje.

  „Nebegalime grįžti į priešpandeminį pasaulį. Mums reikia daugiau demokratijos, daugiau solidarumo. Daugiau Europos“, − viename paskutinių pasisakymų teigė D. Sassoli.

  Sausio 14 dieną Romoje, Italijoje, vyks atsisveikinimas ir D. Sassoli laidotuvės. Sausio 17 dieną Europos Parlamento būstinėje Strasbūre, Prancūzijoje, vyks speciali D. Sassoli atminimui skirta ceremonija.

   

  Nuotraukos aut.: Europos Parlamentas