Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

UNESCO Vykdomojoje taryboje Lietuva išreiškė tvirtą paramą Ukrainai

Sukurta 2022.04.06 / Atnaujinta 2022.04.06 08:38
   UNESCO Vykdomojoje taryboje Lietuva išreiškė tvirtą paramą Ukrainai
   UNESCO Vykdomojoje taryboje Lietuva išreiškė tvirtą paramą Ukrainai

   Kovo 30 – balandžio 13 dienomis Paryžiuje, Prancūzijoje, vyksta UNESCO Vykdomosios tarybos 214-oji sesija, kurios plenarinių debatų metu Lietuva pasmerkė nepateisinamą Rusijos agresiją ir išreiškė tvirtą paramą Ukrainai.

   Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO, ambasadorė Jolanta Balčiūnienė taip pat pažymėjo, kad brutaliai naikindama Ukrainos kultūros paveldą, Rusija negali Kazanės mieste organizuoti Pasaulio paveldo komiteto 45-osios sesijos ir šiai sesijai pirmininkauti. Lietuvos atstovė Rusijos siekį dėl UNESCO Pasaulinės rusų kalbos dienos paskelbimo pavadino provokuojančiu. „Užuot siekusi šio pripažinimo, Rusija turėtų nustoti naudoti rusų kalbą kaip neapykantos ir karo kurstymo įrankį ir pagalvoti apie sugriautą Charkivą, Chersoną, Mariupolį ir kitus, daugiausiai rusakalbių žmonių miestus“, – sakė J. Balčiūnienė. 

   UNESCO Vykdomosios tarybos 214-osios sesijos metu planuojami Lietuvos pasisakymai visais šios tarptautinės organizacijos mandato klausimais, įskaitant švietimą, mokslą, kultūrą, informaciją ir komunikaciją.