Naujienos Spausdinti RSS

Taline vyko Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas

Sukurta 2020.06.02 / Atnaujinta 2020.06.02 15:38
   Taline vyko Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas
   Taline vyko Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas
   Taline vyko Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas

   Birželio 2 dieną Taline (Estija) Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai  aptarė atsaką į COVID-19 pandemiją ir su viruso plitimu susijusių priemonių švelninimo žingsnius.

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius džiaugėsi glaudžiu ir sklandžiu Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendradarbiavimu sukuriant koordinuotą regioninę asmenų judėjimo erdvę („Baltijos burbulą“). Ministras taip pat išreiškė viltį, kad prie šios erdvės artimiausiu  metu prisijungs ir kaimynai – Lenkija ir Suomija.

   Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis aktualiausiais regioninio saugumo, Europos Sąjungos (ES) Daugiametės finansinės perspektyvos ir ES ekonomikos gaivinimo plano klausimais, aptarė Trijų jūrų iniciatyvą. Ministrai pabrėžė, kad ir toliau aktyviai rems ES Rytų partnerystės programą.

   Susitikimo metu buvo aptartas Rusijos Dūmoje pateiktas siūlymas pripažinti negaliojančiu 1989 metų gruodžio 24 dienos SSRS Liaudies deputatų tarybos sprendimą, kuriuo pasmerkiamas 1939 metų sovietų ir vokiečių nepuolimo sutarties pasirašymas. Ministrai sutarė toliau stebėti situaciją, koordinuoti Baltijos valstybių ir Lenkijos veiksmus. Esant reikalui, šalys sutarė ryžtingai ir kategoriškai reaguoti į šį ir kitus bandymus perrašyti istoriją ir istorinio revizionizmo apraiškas.

   Kitas Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų susitikimas planuojamas birželio 15 dieną Vilniuje.

   Nuotraukos: Estijos URM.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   82507_38afbd58ac46f6f5b1f0880f31e84e2b.jpg

   Lapkričio 18 dieną laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius pasveikino Latvijos kolegą Edgarą Rinkevičių ir visus Latvijos žmones su 102-osiomis Latvijos nepriklausomybės paskelbimo metinėmis.

   Dvišaliai santykiai »
   Lenkija10.jpg

   Lapkričio 11 dieną ministras Linas Linkevičius nepriklausomybės dienos proga pasveikino Lenkijos užsienio reikalų ministrą Zbigniew Rau.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_0456-2.jpg

   Spalio 6 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Rygoje vykusiame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių susitikime.  Konsultacijų metu buvo aptarti aktualiausi Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimai, Rytų kaimynystės politika, saugumo situacija regione ir Pietų Kaukaze, transatlantiniai santykiai, ES-Kinijos bendradarbiavimas, kova su dezinformacija bei kibernetinio saugumo klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_3039.jpg

   Rugsėjo 28 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson.

   Dvišaliai santykiai »
   Latvijos URM nuotr..jpg

   Rugsėjo 22 dieną Rygoje (Latvijoje) Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai 2020 metų „Baltų apdovanojimą“ įteikė Latvijos diplomatui, pirmajam Latvijos ambasadoriui Lietuvoje po Nepriklausomybės atkūrimo Albertui Sarkaniui.

   Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Rugsėjo 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Latvijos kolega Edgaru Rinkevičiumi Rygoje (Latvijoje) dalyvaus 2020 metų „Baltų apdovanojimo“ įteikimo ceremonijoje.  

   Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »