Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Stiprinami Lietuvos ir Normandijos regiono ryšiai

Sukurta 2021.06.01 / Atnaujinta 2021.06.01 17:08
   Stiprinami Lietuvos ir Normandijos regiono ryšiai
   Stiprinami Lietuvos ir Normandijos regiono ryšiai
   Stiprinami Lietuvos ir Normandijos regiono ryšiai
   Stiprinami Lietuvos ir Normandijos regiono ryšiai

   Gegužės 28 – birželio 1 dienomis Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas lankėsi Normandijoje įsikūrusiame Kano mieste, kur kartu su Latvijos, Estijos, Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos ir Suomijos ambasadoriais dalyvavo programos „Caen Nordic“ inauguracijoje. Šia proga Alexis-de-Tocqueville bibliotekoje atidaryta Baltijos ir Šiaurės šalims skirta erdvė.

   „Lietuvą su Normandija sieja ne tik partnerystė ar draugystė. Turime daug panašumų, kas suteikia pagrindą bendradarbiavimui ekonominėje, kultūros, švietimo, mokslinių tyrimų ir turizmo srityse“, – pažymėjo ambasadorius.

   Lietuvai skirtame stende pristatomi unikalūs eksponatai iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus kolekcijų.
   Po inauguracijos surengtuose susitikimuose N. Aleksiejūnas pakvietė Kano miesto atstovus ateinančiais metais apsilankyti Kaune – Europos kultūros sostinėje.

   Tęsiant ekonominių mainų su Prancūzijos regionais ciklą, Lietuvos ambasada Prancūzijoje kartu su Kano-Normandijos plėtros agentūra, „Verslia Lietuva“, „Investuok Lietuvoje“ ir LINPRA surengė Lietuvos investicinės aplinkos bei ekonominio potencialo pristatymus Normandijos verslo atstovams.

   „Turime daug potencialių sinergijų tarp Lietuvos ir Kano biotechnologijų ir inžinerinės pramonės sektorių. Neabejoju, kad palanki Lietuvos investicinė aplinka, talentų gausa ir didesnis mūsų šalies žinomumas Normandijoje taps puikiu postūmiu dvišalio bendradarbiavimo plėtojimui“, – teigė Lietuvos ambasadorius.

   Verslo misijos dalyviams pristatytas itin greitai augantis ir dinamiškas Lietuvos gyvybės mokslų sektorius. Surengtas susitikimas su Cicerono biotechnologijų centro vadovais, kurie buvo pakviesti į rugsėjo mėn. Vilniuje vyksiantį „Life Sciences Baltics 2021“ renginį.

   Inžinerinio sektoriaus klasterio, jungiančio daugiau nei 100 įmonių automobilių pramonės srityje, atstovams pristatytas Lietuvos inžinerinio sektoriaus potencialas, taip pat užmegzti ryšiai su Normandijos inžinerinio sektoriaus subrangos klasteriu „Sotraban“.

   Vizito Normandijoje metu N. Aleksiejūnas su delegacija susitiko su Normandijos regiono aukštųjų mokyklų atstovais, su kuriais aptarė bendradarbiavimą švietimo ir mokslinių tyrimų srityse.

   Taip pat surengtas susitikimas su regione veikiančių startuolių atstovais, apsilankyta neseniai duris atvėrusiame bendradarbystės (co-working) centre „MoHo“.

   Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Normandija buvo vienas pirmųjų Prancūzijos regionų, su kuriais užmegzti glaudūs ryšiai, ypač – kultūros srityje. Įvairių sričių lietuvių menininkai pristatomi kasmet vykstančiame didžiausiame Europoje Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrai skirtame festivalyje „Les Boréales“. Lietuva šio festivalio garbės viešnia buvo 2003, 2013 ir 2018 m.

   Kano miesto inicijuota „Caen Nordic“  programa siekiama sustiprinti Normandijos regiono ryšius su Šiaurės ir Baltijos šalimis ne tik kultūros, bet ekonomikos, verslo, švietimo, regioninio bendradarbiavimo ir turizmo srityse.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1-4.JPG

   Rugsėjo 23 dieną, minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje pirmą kartą surengė litvakų istorijai ir jų ryšiams su Prancūzija skirtą dieną Paryžiuje.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   DSC_5023.jpg

   Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

   Dvišaliai santykiai »
   99114_ecc688746e2a2c101101851b88ab5595.jpg

   Birželio 11 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, lydimas komercijos atašė Daivos Kirkilaitės-Chetcuti, lankėsi Overnės-Rono-Alpių regione Prancūzijoje, kur buvo atidarytas pirmasis Lietuvos baldų gamintojų jungtinis salonas „MAD by MEIA“.

   Atstovybių naujienos »
   1-50260.jpg

   Kovo 18 dieną Europos kosmoso agentūros (EKA) taryba galutinai pritarė, kad Lietuvai būtų suteikiamas asocijuotos narystės statusas. Lietuvai skirtoje ceremonijoje Paryžiuje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas ir naujasis EKA generalinis direktorius Josefas Aschbacheris.

   Atstovybių naujienos »
   97450_b9c59dbbcd61ca4b526115eed15b4433.jpg

   Vasario 3 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje surengė virtualų seminarą, skirtą stiprinti Lietuvos-Prancūzijos bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje.

   Atstovybių naujienos »
   2HKHTQ~C.JPG

   Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »