Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Stiprinamas Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas mokslo ir inovacijų srityje

Sukurta 2021.02.03 / Atnaujinta 2021.02.03 14:41
   Stiprinamas Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas mokslo ir inovacijų srityje
   Stiprinamas Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas mokslo ir inovacijų srityje
   Stiprinamas Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas mokslo ir inovacijų srityje

   Vasario 3 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje surengė virtualų seminarą, skirtą stiprinti Lietuvos-Prancūzijos bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje.

   „Dinamiška inovacijų sistema bei išskirtiniais talentais pasižyminti Lietuva gali pasiūlyti inovatyvius sprendimus ir žinias mokslo srityje. Galime ne tik stiprinti dvišalį Lietuvos-Prancūzijos mokslininkų bendradarbiavimą, bet ir dirbti ties bendrais Europos projektais“, – atidarydamas renginį pabrėžė Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas.

   Pranešimus virtualiame seminare skaitė Fizinių ir technologijos mokslo, Lietuvos energetikos instituto mokslininkai ir atstovai, „Ignitis“ ekspertai. Seminare aptarti tyrimų branduolinės ir saulės energetikos srityse aspektai, kibernetinio saugumo klausimai bei išmaniųjų miestų projektai.

   Prie renginio organizavimo taip pat prisidėjo Lietuvos energetikos ministerija, Prancūzijos energetikos kompanijos Tyrimų ir plėtros centras, Lietuvos energetikos institutas, Fizinių ir technologijos mokslų centras. Renginyje taip pat dalyvavo Europos energijos tyrimų institutas ir Paryžiaus regiono fotoelektros institutas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1-4.JPG

   Rugsėjo 23 dieną, minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje pirmą kartą surengė litvakų istorijai ir jų ryšiams su Prancūzija skirtą dieną Paryžiuje.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   DSC_5023.jpg

   Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

   Dvišaliai santykiai »
   99114_ecc688746e2a2c101101851b88ab5595.jpg

   Birželio 11 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, lydimas komercijos atašė Daivos Kirkilaitės-Chetcuti, lankėsi Overnės-Rono-Alpių regione Prancūzijoje, kur buvo atidarytas pirmasis Lietuvos baldų gamintojų jungtinis salonas „MAD by MEIA“.

   Atstovybių naujienos »
   33.jpg

   Gegužės 28 – birželio 1 dienomis Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas lankėsi Normandijoje įsikūrusiame Kano mieste, kur kartu su Latvijos, Estijos, Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos ir Suomijos ambasadoriais dalyvavo programos „Caen Nordic“ inauguracijoje. Šia proga Alexis-de-Tocqueville bibliotekoje atidaryta Baltijos ir Šiaurės šalims skirta erdvė.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   1-50260.jpg

   Kovo 18 dieną Europos kosmoso agentūros (EKA) taryba galutinai pritarė, kad Lietuvai būtų suteikiamas asocijuotos narystės statusas. Lietuvai skirtoje ceremonijoje Paryžiuje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas ir naujasis EKA generalinis direktorius Josefas Aschbacheris.

   Atstovybių naujienos »
   2HKHTQ~C.JPG

   Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »