Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Seinuose pasitikti projekto „Draugystė veža“ dalyviai

Sukurta 2021.07.26 / Atnaujinta 2021.07.27 08:11
   Seinuose pasitikti projekto „Draugystė veža“ dalyviai
   Seinuose pasitikti projekto „Draugystė veža“ dalyviai
   Seinuose pasitikti projekto „Draugystė veža“ dalyviai

   Liepos 25 dieną Lietuvos konsulatas Seinuose, Lenkijoje, kartu su Seinų bendruomene pasitiko projekto ,,Draugystė veža“ iniciatyvos ,,Mums pakeliui“ dalyvius. Per 21 dieną (liepos 5–25 d.) projekto dalyviai įveikė 500 kilometrų kelią per visą Lietuvą nuo Žagarės iki Seinų. Svarbiausi kelionės dalyviai - įvairią negalią turintys žmonės, jų draugai, globėjai ir socialiniai darbuotojai.

   Pakeliui prie keliautojų jungėsi vietos bendruomenių dalyviai su negalia, vietiniai šviesuoliai, žinomi kultūros ir visuomenės veikėjai.

   Iniciatyvos keliautojus ir organizatorius prie ,,Lietuvių namų“ Seinuose pasitiko Seinų miesto burmistras Arkadiuszas Nowalskis, Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas, Seinų bazilikos kunigas Jaroslavas Kalinovskij ir gausus čia gyvenančių lietuvių būrys su tradicine lietuviška duona, šokiais ir muzika.

   Ambasadorius Remigijus Motuzas, sveikindamas atvykusiuosius, pažymėjo, kad šis kraštas yra tampriai susijęs su Lietuva ir yra tarsi jos tęsinys. XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje Seinai buvo svarbiausias švietimo ir kultūros židinys. Čia gyveno ir dirbo vyskupas, poetas Antanas Baranauskas, čia mokėsi Lietuvos himno autorius Vincas Kudirka, poetas ir rašytojas Vincas Mykolaitis Putinas ir kiti šviesuoliai. ,,Todėl šių metų iniciatyva, bendrystei sujungdama Lietuvoje ir už jos ribų gyvenančius lietuvius, įgauna naują prasmę“ – sakė R. Motuzas.

   Socialinis projektas „Draugystė veža“ vyksta nuo 2016 metų, projekto tikslas – mažinti atskirtį tarp žmonių su negalia ir jos neturinčiųjų.