Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Rusija vetavo JT Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl referendumo Kryme paskelbimo neteisėtu

Sukurta 2014.03.15 / Atnaujinta 2014.03.18 13:29

Rusija kovo 15 d. vetavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl kovo 16 dieną rengiamo neteisėto Krymo referendumo. Rezoliucijoje buvo reiškiama parama Ukrainos suverenitetui, nepriklausomybei ir teritoriniam vientisumui, raginama nepripažinti Krymo statuso pasikeitimo po teisinės galios neturinčio referendumo, spręsti konfliktą politinio dialogo būdu ir susilaikyti nuo vienašališkų veiksmų bei įtampą galinčios kelti retorikos.

Už Jungtinių Amerikos Valstijų, Lietuvos ir dar 40 valstybių pateiktą rezoliuciją balsavo 13 Saugumo Tarybos narių, Kinija balsavimo metu susilaikė, tačiau Rusijai panaudojus veto teisę ir balsavus prieš, rezoliucija nebuvo priimta.

„Esame labai sunerimę dėl Rusijos veto šiai rezoliucijai ir jo pasekmių taikai ir saugumui regione ir už jo ribų“, - po Saugumo Tarybos balsavimo sakė Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė. Lietuvos atstovė pabrėžė, kad vetuodama šią rezoliuciją Rusija  kvestionuoja pamatinius JT organizacijos įkūrimo principus. „Mes apgailestaujame dėl šio veto. Pasaulis negali leisti, kad pasikartotų 1956, 1968, 2008 metų įvykiai“, - teigė ambasadorė R. Murmokaitė.

Ukrainos klausimas  JT Saugumo Tarybos darbotvarkėje buvo iškeltas Lietuvos iniciatyva  vasario mėnesį Lietuvai pirmininkaujant JT Saugumo Tarybai. Per 2 savaites Lietuva inicijavo 4 Saugumo Tarybos susitikimus padėčiai Ukrainoje aptarti, dar 2 posėdžiai surengti Jungtinės Karalystės ir Rusijos iniciatyva.

JT Saugumo Tarybą sudaro 5 nuolatinės narės – JAV, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Rusija, Kinija  ir 10 nenuolatinių narių, išrinktų 2 metų kadencijai – Lietuva, Liuksemburgas, Pietų Korėja, Australija, Jordanija, Nigerija, Čadas, Ruanda, Čilė, Argentina.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
IMG-4c256d87ec3bb458695d92329b2b81ca-V.jpg

Balandžio 30 dieną Severodonecko mieste Rytų Ukrainoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Robertą Gabulą pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Severodonecke pareigas.

Atstovybių naujienos »
DSC_8069.jpg

Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

Daugiašaliai santykiai »
IMG-20210415-WA0006.jpg

Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

Daugiašaliai santykiai »

Atsižvelgdami į tebesitęsiantį Rusijos agresijos rytų Ukrainoje eskalavimą ir karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, mes, Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos užsienio reikalų ministrai,

atsižvelgdami į glaudžius mūsų valstybių tarpusavio draugystės, partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius, 

siekdami užtikrinti stabilumą ir saugumą euroatlantinėje erdvėje,

suvokdami Rusijos Federacijos agresyvios politikos keliamas grėsmes visam Europos žemynui

Daugiašaliai santykiai »
DSC_7779.jpg

Balandžio 15 dieną vyko nuotolinės Lietuvos ir Turkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai ir tarptautiniai klausimai, bendradarbiavimas NATO bei Europos Sąjungos (ES) formatuose. Lietuvos delegacijai vadovavo viceministras Arnoldas Pranckevičius, Turkijos – šios šalies užsienio reikalų ministro pavaduotojas Farukas Kaymakcis.

Dvišaliai santykiai »
004 Baltijos šalių URM Vilniaus oro uoste .JPG

Balandžio 15 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai išvyko solidarumo vizito į Ukrainą. Vizito metu planuojami Baltijos šalių diplomatijos vadovų susitikimai su Ukrainos vadovybe, vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai, užsienio reikalų ir gynybos ministrais.

Daugiašaliai santykiai »