Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Plėtojamas bendradarbiavimas su Butanu

Sukurta 2017.07.12 / Atnaujinta 2017.07.12 16:18
   Plėtojamas bendradarbiavimas su Butanu
   Plėtojamas bendradarbiavimas su Butanu

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 12 dieną Vilniuje priėmė Butano Karalystės delegaciją, kuriai vadovauja šios šalies Užsienio reikalų ministerijos Dvišalių santykių departamento direktorius Kesang Wangdi.

   „Tikimės, kad su Butanu netrukus užmegsime diplomatinius santykius, o tuo tarpu dabar siekiame glaudesnio dialogo, siūlome savo patirtį įgyvendinant reformas ir stiprinant institucijas“, – sakė ministras.

   Pasak užsienio reikalų ministro, Lietuva gali pasiūlyti bendradarbiavimą žemės ūkio ir maisto, chemijos pramonės, alternatyvios – ypač saulės – energijos, medicinos įrangos, informacinių technologijų srityse. Juolab kad jau turime pavyzdžių – Lietuvoje įsikūrusi registrų informacinių sistemų kūrimo įmonė „NRD“ dar 2005–2007 metais vykdė konsultacinį projektą „Įmonių registravimo ir teisinio reguliavimo procesas Butane“, o pernai įmonė „NRD CyberSecurity“ kartu su partneriais Butane padėjo sukurti nacionalinę kibernetinio saugumo incidentų tyrimo tarnybą Informacinių technologijų ir telekomunikacijų departamente prie Informacijos ir komunikacijos ministerijos – ji skirta informacijos srautams koordinuoti, kibernetinėms grėsmėms valdyti, reaguoti į išpuolius ir kibernetinei saugai šalyje stiprinti.

   L. Linkevičius su Butano delegacija taip pat aptarė galimybes į Lietuvą pritraukti studentų iš šios šalies.

   Po susitikimo su ministru surengtas Lietuvos ir Butano užsienio reikalų ministerijų delegacijų posėdis. Į liepos 11–16 d. vykstančio vizito programą taip pat įtraukti susitikimai su užsienio reikalų viceministru Neriu Germanu, Lietuvos Prezidentės patarėju Deividu Stankevičiumi, Ministro Pirmininko patarėju užsienio politikos klausimais Deividu Matulioniu, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariais.

   Butano delegacija taip pat lankysis Vilniaus universiteto Orientalistikos centre ir Lietuvos savivaldybių asociacijoje, Vilniaus, Alytaus, Druskininkų savivaldybėse domėsis mūsų šalies savivaldybių valdymo modeliu, administracinių funkcijų pasiskirstymu nacionaliniu ir vietiniu lygmeniu.

   Butano delegacijos vizitas vyksta pagal Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Lietuvos patirties perdavimas stiprinant Butano institucijų administracinius gebėjimus bei skatinant demokratines reformas Butane“. 2017 m. Azijos plėtros banko duomenimis, Butano ekonomika yra greičiausiai auganti Azijoje. Prognozuojama, kad šiais metais Butano ekonomika turėtų augti 8,2 proc., o 2018 m. augimas turėtų pasiekti 9,9 proc.. Šios šalies ekonomika remiasi žemės ūkiu, miškininkyste, turizmu ir elektros energijos gamyba. Vis daugiau dėmesio skiriama pritraukti užsienio investicijas, stiprinti prekybą su užsienio valstybėmis.

   Butanas pasaulyje garsėja kaip viena laimingiausių valstybių (pagal 2006 m. „Business Week“ vertintą laimės indeksą Butanas užėmė pirmą vietą Azijoje ir aštuntą pasaulyje). Nuo 1971 m. šalis atsisakė vertinti bendrąjį vidaus produktą kaip vienintelį šalies pažangos matą ir pristatė „Bendros nacionalinės laimės“ („Gross National Happiness“) idėją, kurios tikslas pasiekti pusiausvyrą tarp dvasinės ir materialinės gerovės.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »