Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Paryžiuje vyko diskusija apie Lietuvos ir Prancūzijos vaidmenį Europoje

Sukurta 2021.01.14 / Atnaujinta 2021.01.14 15:59
  Paryžiuje vyko diskusija apie Lietuvos ir Prancūzijos vaidmenį Europoje

  Sausio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo virtualioje diskusijoje su Paryžiuje įsikūrusios aukštosios Tarptautinių santykių ir politikos mokyklos (HEIP) studentais. Joje didžiausias dėmesys buvo skirtas Lietuvos ir Prancūzijos vaidmeniui kuriant stipresnę Europą.

  Ambasadorius pristatė pagrindinius Lietuvos užsienio politikos prioritetus ir tikslus, pabrėždamas glaudaus bendradarbiavimo su viena svarbiausių Lietuvos europinių partnerių – Prancūzija – svarbą jų įgyvendinimui.

  „Inovacijos, kibernetinis saugumas, energetinė nepriklausomybė, klimato kaita, kova su dezinformacija – tai sritys, kuriose Lietuva su Prancūzija gali kartu prisidėti prie stipresnės Europos kūrimo“, – teigė N. Aleksiejūnas. Lietuvos atstovas taip pat pasidžiaugė prieš keletą mėnesių vykusiu Prancūzijos prezidento Emanuelio Macrono vizitu į Lietuvą, kuris leido apibrėžti tolesnes dvišalio ir europinio bendradarbiavimo gaires.

  Politikos mokslų studentai aktyviai domėjosi ne tik Lietuva, jos istorija, Sausio 13-osios įvykiais,  ekonomine situacija, turizmo galimybėmis, bet ir Lietuvos patirtimi kibernetinio saugumo srityje, šalies pozicija dėl Rusijos, energetine nepriklausomybe, bendradarbiavimu tarp Baltijos šalių, taip pat kėlė klausimus dėl Europos saugumo stiprinimo.

  Diskusiją organizavo HEIP studentus vienijanti asociacija „Theatrum Mundi“ kartu su Lietuvos ambasada Paryžiuje.

  1899 metais Paryžiuje įkurta HEIP yra viena seniausių privačių aukštųjų tarptautinių santykių ir politikos mokslų mokyklų Prancūzijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1-4.JPG

  Rugsėjo 23 dieną, minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje pirmą kartą surengė litvakų istorijai ir jų ryšiams su Prancūzija skirtą dieną Paryžiuje.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
  DSC_5023.jpg

  Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

  Dvišaliai santykiai »
  99114_ecc688746e2a2c101101851b88ab5595.jpg

  Birželio 11 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, lydimas komercijos atašė Daivos Kirkilaitės-Chetcuti, lankėsi Overnės-Rono-Alpių regione Prancūzijoje, kur buvo atidarytas pirmasis Lietuvos baldų gamintojų jungtinis salonas „MAD by MEIA“.

  Atstovybių naujienos »
  33.jpg

  Gegužės 28 – birželio 1 dienomis Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas lankėsi Normandijoje įsikūrusiame Kano mieste, kur kartu su Latvijos, Estijos, Švedijos, Norvegijos, Islandijos, Danijos ir Suomijos ambasadoriais dalyvavo programos „Caen Nordic“ inauguracijoje. Šia proga Alexis-de-Tocqueville bibliotekoje atidaryta Baltijos ir Šiaurės šalims skirta erdvė.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  1-50260.jpg

  Kovo 18 dieną Europos kosmoso agentūros (EKA) taryba galutinai pritarė, kad Lietuvai būtų suteikiamas asocijuotos narystės statusas. Lietuvai skirtoje ceremonijoje Paryžiuje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas ir naujasis EKA generalinis direktorius Josefas Aschbacheris.

  Atstovybių naujienos »
  97450_b9c59dbbcd61ca4b526115eed15b4433.jpg

  Vasario 3 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje surengė virtualų seminarą, skirtą stiprinti Lietuvos-Prancūzijos bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje.

  Atstovybių naujienos »