Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Okupacijos ir laisvės kovų muziejui įteiktas vertingas eksponatas

Sukurta 2018.07.04 / Atnaujinta 2018.07.04 14:29
   Okupacijos ir laisvės kovų muziejui įteiktas vertingas eksponatas
   Okupacijos ir laisvės kovų muziejui įteiktas vertingas eksponatas
   Okupacijos ir laisvės kovų muziejui įteiktas vertingas eksponatas

   Liepos 4 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius ir Lietuvos generalinis konsulas Niujorke Julius Pranevčius Okupacijos ir laisvės kovų muziejaus vadovams įteikė 1955 metų vasario 16 dieną Kazachstano lageriuose kalėjusių lietuvių  parengtą leidinį „Nelaisvėje gimęs kūdikis“.  Leidinį Lietuvos generaliniam konsulatui Niujorke perdavė Niujorko lietuviai.

   Įteikdamas leidinį viceministras Darius Skusevičius išreiškė viltį, kad šis leidinys padės muziejaus lankytojams geriau suprasti lageriuose kalėjusių lietuvių išgyvenimus ir tėvynės ilgesį bei bus vertinga medžiaga žmonėms, ieškantiems duomenų apie kalėjusius artimuosius.

   Okupacijos ir laisvės kovų muziejaus direktorius Eugenijus Peikštenis dėkojo JAV lietuviams ir Užsienio reikalų ministerijai už išsaugotą vertingą eksponatą ir užtikrino, kad jis užims deramą vietą muziejaus ekspozicijoje.

   Ranka rašytame ir dailiai apipavidalintame leidinyje Kazachstano lageriuose kalėję lietuviai surašė savo išgyvenimus ir palinkėjimus likimo sesėms Vasario 16 dienos proga.

   Susitikime taip pat aptartos ir kitos muziejaus bendradarbiavimo su diplomatinėmis atstovybėmis aktualijos,  susijusios su muziejaus kolekcijos, skirtos pabėgėlių stovyklose Vokietijoje gyvenusių lietuvių istorijai, pildymu ir laisvės kovotųjų įamžinimu užsienyje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_5430.JPG

   Birželio 14-ąją, minėdami  Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos atstovybių darbuotojai lankė užsienyje esančias politinių represijų aukų palaidojimo vietas, padėjo gelių prie aukoms skirtų memorialų, Lietuvos ambasada JAV pirmą kartą  organizavo „Ištark, išgirsk, išsaugok“ akciją.

   Atstovybių naujienos »
   2.jpg

   Lietuvos ambasados atstovai, kartu su Baltarusijoje viešinčiu žinomu Lietuvos poetu, publicistu, vertėju, profesoriumi Tomu Venclova apsilankė netoli Minsko esančioje stalinistinio režimo masinių naikinimų vietoje Kuropatuose ir pagerbė aukų, kurių tarpe yra ir lietuvių, atminimą tylos minute bei padėdami gėlių.

   Atstovybių naujienos »
   b.jpg

   Tęsdama Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti skirtų renginių ciklą, lapkričio 7 dieną Lietuvos Respublikos ambasada Baltarusijoje surengė viešą diskusiją, kurios metu prisiminti stalinizmo laikais represuoti lietuviai.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_0106res.jpg

   Spalio 27 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Rusijos Prezidento Žmogaus teisių tarybos pirmininku A. Fedotovu, GULAG'o muziejaus direktoriumi R. Romanovu ir „Tarptautinio Memorialo“ valdybos pirmininku J. Račinskiu atidarė memorialą „Atminties siena“ buvusio NKVD objekto „Komunarka“ teritorijoje.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_20180825_121255res1.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 25 dieną dalyvavo tarpukario Lietuvos ministrams įamžinti skirto memorialo atidengimo ceremonijoje. Ukmergės rajone, Kadrėnuose, iškilęs paminklas yra skirtas 1941–1942 metais sovietmečiu nužudytiems aštuoniolikai Lietuvos ministrų kabineto narių. Daugiausia jų buvo sušaudyta ir palaidota masinėse kapavietėse Sverdlovsko (dabartinio Jekaterinburgo) srityje Rusijoje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   20180821_182322.jpg

   Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti išvakarėse Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Darius Semaška dalyvavo Vokietijos federaliniame SED (Rytų Vokietijos Socialistinės vienybės partijos) diktatūros tyrimų fonde surengtoje diskusijoje apie stalinizmo nusikaltimus ir jų vertinimą Europoje.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata