Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Mokslo metų pradžia Rygoje jau 25-tą kartą švenčiama lietuviškai

Sukurta 2016.09.01 / Atnaujinta 2016.09.01 13:23
   Mokslo metų pradžia Rygoje jau 25-tą kartą švenčiama lietuviškai
   Mokslo metų pradžia Rygoje jau 25-tą kartą švenčiama lietuviškai
   Mokslo metų pradžia Rygoje jau 25-tą kartą švenčiama lietuviškai

   Rugsėjo 1-ąją Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas dalyvavo Rygos lietuvių vidurinės mokyklos naujų mokslo metų pradžios šventėje. Ji buvo ypatinga, nes būtent šią dieną sueina lygiai 25 metai nuo tada, kai buvo atidaryta pirmoji lietuviška klasė Rygoje, iš kurios išaugo ir dabartinė Rygos lietuvių vidurinė mokykla.

   „Rugsėjo 1-oji yra vienas svarbiausių metų įvykių kiekvienam moksleiviui, jo tėveliams ir mokytojams. Šįkart naujų mokslo metų pradžią pasitinkame ypač pakiliai ir su pasididžiavimu, kad Rygoje moksleiviams jau 25 metus suteikiama puiki galimybė siekti mokslo aukštumų lietuvių kalba“, – susirinkusius į šventę sveikino A. Žurauskas.

   Pasak jo, ypatingos padėkos šia proga nusipelno ilgametė mokyklos vadovė Aldona Treija, kurios darbo vaisiai matomi šiandien, kai jau 25 kartą mokslo metų pradžia Rygoje švenčiama lietuviškai.

   „Ne mažiau svarbios yra ir visos Latvijos lietuvių bendruomenės pastangos puoselėti tautiškumą ir nepamiršti savo šaknų, o ateities kartoms suteikti galimybę išlikti aktyvia Globalios Lietuvos dalimi“, – sakė Lietuvos ambasadorius.

   Pirma lietuviška klasė Rygos 85-oje vidurinėje mokykloje, kuriai vadovavo lietuvė Aldona Treija, buvo įkurta 1991 m. rugsėjo 1 d. Vėliau kasmet buvo atidaroma po naują lietuvišką klasę. 1995 m. Rygos dūmos nutarimu buvo atidaryta Rygos lietuvių pagrindinė mokykla. 2000 m. mokyklai paskirtos atskiros patalpos buvusiame vaikų darželyje (Prūšų gatvėje 42A) ir suteiktas vidurinės mokyklos statusas. Šį rugsėjį į klases susirinks 383 mokiniai, iš jų 49 – pirmokai.

   Dalis mokyklos abiturientų tęsia mokslus Lietuvos aukštosiose mokyklose. Mokyklos interneto svetainė: http://www.rlvs.lv.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   su svietimo ministru.jpg

   Gruodžio pradžioje Airijos švietimo ministro Richard Bruton pristatytoje naujoje Airijos užsienio kalbų mokymo strategijoje 2017-2026 metams ir jos įgyvendinimo plane lietuvių kalba paskelbta viena iš 4 prioritetinių užsienio kalbų bendrojo lavinimo mokyklose.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_0278.JPG

   Gruodžio 2 dieną Šveicarijos sostinėje Berne vyko Lietuvos Respublikos ambasados Šveicarijos Konfederacijoje organizuota jaunųjų mokslininkų konferencija.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_0553.jpg

   Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasados Ankaroje iniciatyva įvyko pirmasis istorinis Turkijos lietuvių sąskrydis, kuriame dalyvavo apie 70 skirtinguose Turkijos regionuose (Ankaroje, Stambule, Izmire, Alanijoje, Antalijoje) gyvenančių lietuvių ir jų šeimos narių, užsienio reikalų viceministras Dairus Skusevičius ir kiti svečiai iš Lietuvos. Sąskrydžio dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga.

   Atstovybių naujienos »
   1118cikaga4.jpg

   Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas dalyvavo Balzeko lietuvių kultūros muziejaus „Metų žmogaus“ apdovanojimo įteikimo ceremonijoje Čikagoje. Šis garbingas apdovanojimas buvo įteiktas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui Dariui Polikaičiui už ženklų jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

   Atstovybių naujienos »
   tomas razmus-6248.JPG

   Šiandien Užsienio reikalų ministerijoje prasidėjo užsienio lietuvių organizacijų viešųjų ryšių seminaras, į kurį susirinko 64 užsienio lietuvių organizacijų atstovai iš 32 pasaulio šalių.

   Užsienio lietuviai »
   FullSizeRender.jpg

   Spalio 21 dieną Vašingtone įvyko tradicinis Lietuvos Respublikos ambasados JAV ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos organizuojamas krepšinio turnyras Ambasadoriaus taurei laimėti.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Naujienlaiškio prenumerata