Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius dalyvaus ESBO Ministrų Tarybos susitikime

Sukurta 2020.12.01 / Atnaujinta 2020.12.01 15:58

Gruodžio 3 – 4 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu dalyvaus kasmetinėje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijoje, kurioje bus apžvelgiama ir įvertinama organizacijos veikla sprendžiant pagrindinius saugumo iššūkius ESBO erdvėje.

Pastaraisiais metais ESBO Ministrų Taryboje daugiausia dėmesio skiriama Europos saugumo klausimams, kylantiems dėl Rusijos agresijos prieš kaimynines valstybes. Taip pat aptariami iššūkiai, susiję su ESBO erdvėje stiprėjančiomis grėsmėmis Europos saugumo architektūrai ir žmogaus teisių bei pamatinių laisvių apsaugai. Baltarusijos politinė krizė – vienas iš tokių, pastaruoju metu itin aktualių iššūkių.

Šiais metais pasibaigus ESBO Generalinio Sekretoriaus ir pagrindinių ESBO institucijų vadovų kadencijoms, jų paskyrimas bus vienas aktualiausių šio Ministrų Tarybos susitikimo klausimų. Vadovų paskyrimas – svarbus politinis sprendimas, lemiantis sklandaus organizacijos darbo užtikrinimą.

L. Linkevičius pasisakys Ministrų Tarybos plenarinėje diskusijoje, taip pat gruodžio 3 dieną dalyvaus sesijos paraštėse Ukrainos iniciatyva organizuojamame renginyje besitęsiančios Krymo okupacijos tema.

Renginio paraštėse gruodžio 3 dieną Jungtinės Karalystės iniciatyva taip pat planuojamas renginys apie politinę krizę Baltarusijoje.

Šiais metais ESBO pirmininkauja Albanija, nuo 2021 m. sausio 1 dienos pirmininkavimą perims Švedija.

Žurnalistai kviečiami registruotis iki gruodžio 1 dienos 18 valandos https://events.osce.org/2020-osce-ministerial-council-press-and-media/registration/Site/Register

Daugiau apie Ministrų Tarybos susitikimą www.osce.org/event/mc_2020   

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

Daugiašaliai santykiai »

Lapkričio 10 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Atstovo žiniasklaidos laisvei biuras pristatė atnaujintą Žurnalistų saugumo gairių leidinį. Tai jau trečiasis šio dokumento leidimas, prie kurio rengimo ženkliai prisidėjo ir Lietuva.

Daugiašaliai santykiai » Lietuvos pirmininkavimo ESBO »

Lapkričio 5 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje Taryboje pristatyta ataskaita dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, susijusių su 2020 metų rugpjūčio 9 dieną vykusiais prezidento rinkimais.

Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
LT-DE.jpg

Spalio 3 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministrą Heiko Maasą  su jubiliejine – 30-ąja – Vokietijos Vienybės diena.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Nuotrauka1.png

Spalio 2 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Amerikos žydų organizacijų atstovais aptarė JAV ir Lietuvos bendradarbiavimo gaires, istorinės atminties išsaugojimą, kovą su antisemitizmo apraiškomis pasaulyje ir Lietuvoje, situaciją Baltarusijoje bei tarptautinio saugumo ir politikos klausimus.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami naujausi įvykiai Baltarusijoje, žmogaus teisių padėtis Rusijoje, situacija ES pietų kaimynystėje, Libijoje, Libane, ES santykiai su Kinija, Turkija ir Afrikos Sąjunga.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »