Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis su Prancūzijos parlamentarais aptarė regioninio saugumo iššūkius bei situaciją Baltarusijoje

Sukurta 2021.06.14 / Atnaujinta 2021.06.14 17:11
   Ministras G. Landsbergis su Prancūzijos parlamentarais aptarė regioninio saugumo iššūkius bei situaciją Baltarusijoje
   Ministras G. Landsbergis su Prancūzijos parlamentarais aptarė regioninio saugumo iššūkius bei situaciją Baltarusijoje

   Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

   Ministras G. Landsbergis pasidžiaugė draugiškais ir aktyviais abiejų šalių santykiais, padėkojo už Prancūzijos indėlį į mūsų šalies ir regiono saugumą bei išreiškė viltį, kad ateityje mūsų bendradarbiavimas šioje srityje bus stiprinamas.

   Susitikime taip pat buvo aptarti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai. Svečiai domėjosi padėtimi Baltarusijoje, paskutiniu metu padidėjusiu nelegalių migrantų srautu iš kaimyninės valstybės, teiravosi, kokia pagalba reikalinga Lietuvai šioje situacijoje.

   Kalbėdamas apie Baltarusiją, ministras akcentavo, kad nelegalių migrantų gabenimo į Lietuvą veikla organizuojama Minsko režimo pareigūnų. „Tokie diktatoriaus veiksmai nukreipti prieš Lietuvos valstybę ir kartu visą Europą“, - pažymėjo G. Landsbergis.

   Prancūzijos parlamentarų delegacijos vizito Lietuvoje metu taip pat numatyti susitikimai su Seimo nariais ir Baltarusijos opozicijos atstovais bei apsilankymas Europos humanitariniame universitete.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Lapkričio 15 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti situaciją ES ir Baltarusijos pasienyje, taip pat Vakarų Balkanuose ir Sahelyje. 

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
   20211109 Minister Landsbergis visits ministre actuel est Jean-Yves Le Drian in Paris 850_3917 Photo Ludo Segers.jpg

   Vėlų lapkričio 9 dienos vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, lankydamasis Paryžiuje, susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves Le Drian.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   Copy of Klauskite konsulo.png

   Lapkričio 4 dieną Lietuva kartu su 34 kitomis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybėmis, reaguodamos į tebesitęsiančius grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomą neteisėtos migracijos instrumentalizavimą, Nuolatinės tarybos posėdyje inicijavo ESBO Vienos mechanizmą.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   1-4.JPG

   Rugsėjo 23 dieną, minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje pirmą kartą surengė litvakų istorijai ir jų ryšiams su Prancūzija skirtą dieną Paryžiuje.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

   Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

   Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »