Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis: Šiuolaikinės grėsmės nepripažįsta valstybių sienų, todėl mūsų atsakas turi būti tarptautinis, visapusiškas ir ryžtingas

Sukurta 2021.05.07 / Atnaujinta 2021.05.07 15:28
   Ministras G. Landsbergis: Šiuolaikinės grėsmės nepripažįsta valstybių sienų, todėl mūsų atsakas turi būti tarptautinis, visapusiškas ir ryžtingas
   Ministras G. Landsbergis: Šiuolaikinės grėsmės nepripažįsta valstybių sienų, todėl mūsų atsakas turi būti tarptautinis, visapusiškas ir ryžtingas

   Gegužės 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo NATO Strateginės komunikacijos kompetencijų centro, įsikūrusio Rygoje (Latvija), renginyje „Rygos strateginės komunikacijos dialogas“, kurio metu skaitė pagrindinį pranešimą diskusijoje apie atgrasymo strategiją šiuolaikinių grėsmių akivaizdoje.

   Pasisakymo metu ministras pabrėžė, jog, nors tradiciškai atgrasymas susijęs su konvencinėmis karinėmis priemonėmis, turime atkreipti dėmesį ir į tokius kylančius iššūkius, kaip kompleksinės kibernetinės atakos ir dezinformacija. Ministras akcentavo, kad šiuolaikinės grėsmės nepripažįsta valstybių sienų, todėl mūsų atsakas taip pat turi būti tarptautinis, visapusiškas ir ryžtingas.

   Ministras kvietė tarptautinę bendruomenę imtis veiksmų ir užtikrinti, kad hibridinis Kremliaus veikimas neliktų be atsako. „Iš Rusijos kylančios karinės grėsmės kelia pavojų regionui ir reikalauja nuoseklaus mūsų dėmesio. Piktavališkos įtakos kampanijos, kuriomis siekiama destabilizuoti Vakarus, yra ne mažiau pavojingos. Mums reikia visapusiškos strategijos ir į ateitį nukreiptos politikos, kovojant su dezinformacija ir priešišku kišimusi į informacinę erdvę. Tokiai strategijai reikalingas platus požiūris, kuris taip pat apima atgrasymo elementą“, - sakė ministras.

   Diskusijoje taip pat pasisakė ekspertai iš Hudson instituto (JAV), Lenkijos tarptautinių santykių instituto ir Karališkojo tarptautinių santykių instituto „Chatham House“ (Jungtinė Karalystė), pokalbį moderavo Rygos Stradinio universiteto (Latvija) atstovė.

   „Rygos strateginės komunikacijos dialogas“ – vienas iš svarbiausių tarptautinių kasmetinių strateginės komunikacijos renginių. Nuo 2015 metų šis tarptautinis renginys vienija tarptautines organizacijas, vyriausybes, karinę bei akademinę bendruomenes ir privatųjį sektorių, siekiant aptarti aktualiausius klausimus, formuojančius šiandieninę informacinę aplinką.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   06_14_1.jpg

   Birželio 14-ąją minint Gedulo ir vilties dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas kartu su ambasados atstovais, gynybos atašė plk. Raimondu Matulaičiu Maskvoje esančiose Donskoje kapinėse prisijungė prie visuotinės tylos minutės akcijos ir pagerbė represinio režimo aukų atminimą.

   Atstovybių naujienos »

   Aut. Alicia González

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

   Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
   DSC_6431-2.jpg

   Birželio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Lietuvos ambasados Prancūzijoje kartu su Prancūzijos tyrimų institutu FRS (Fondation pour la Recherche Stratégique) organizuotame seminare „Iššūkiai Europos civilinei branduolinei energetikai ir Bendrijos šalių bendradarbiavimui“, kuriame aptarti branduolinės energetikos geopolitikos ir atominės elektrinės Baltarusijoje klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »
   Europos Sąjungos nuotrauka.jpg

   Gegužės 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje (Belgija), kurioje didžiausias dėmesys skirtas transatlantiniams santykiams, neatslūgstančiai įtampai ES santykiuose su Rusija, situacijai Vakarų Balkanų regione, Baltarusijoje ir kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »

   Šiandien, balandžio 28 dieną, į Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Lietuvos atstovybės Maskvoje vadovas Eitvydas Bajarūnas, kuriam buvo įteikta nota dėl dviejų Lietuvos atstovybės darbuotojų – diplomato ir valstybės tarnautojo – išsiuntimo. Ambasadorius buvo informuotas, jog šis Rusijos Federacijos žingsnis yra atsakas į oficialiojo Vilniaus veiksmus, kai praėjusį penktadienį du Rusijos ambasados Vilniuje darbuotojai buvo paskelbti nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje dėl jų veiklos nesuderinamos su diplomato statusu, nurodant jiems išvykti iš Lietuvos per 7 dienas.

   Dvišaliai santykiai »

   Šiandien, balandžio 23 dieną, į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje atstovas, kuriam buvo įteikta nota, skelbianti du Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje darbuotojus nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu, ir nurodanti jiems išvykti iš Lietuvos per septynias dienas.

   Konsulinės naujienos »