Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis Paryžiuje kvietė didinti spaudimą A. Lukašenkos režimui, stiprinti paramą demokratinei Baltarusijai

Sukurta 2021.01.27 / Atnaujinta 2021.01.28 09:29
   Ministras G. Landsbergis Paryžiuje kvietė didinti spaudimą A. Lukašenkos režimui, stiprinti paramą demokratinei Baltarusijai
   Ministras G. Landsbergis Paryžiuje kvietė didinti spaudimą A. Lukašenkos režimui, stiprinti paramą demokratinei Baltarusijai
   Ministras G. Landsbergis Paryžiuje kvietė didinti spaudimą A. Lukašenkos režimui, stiprinti paramą demokratinei Baltarusijai

   Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

   Renginyje buvo diskutuojama, kokios strategijos Europa turėtų laikytis Baltarusijos atžvilgiu ir kaip suteikti daugiau politinės paramos šios šalies pilietinei visuomenei. Ministras G. Landsbergis priminė Lietuvos pastaraisiais dešimtmečiais nueitą demokratinių permainų kelią, suteikiantį viltį dėl Baltarusijos ateities. „Baltarusijos žmonių tęsiami protestai, nepaisant šalčio ir žiaurių represijų, rodo, kad demokratijos siekis nesunaikinamas“, - sakė ministras.

   Kalbėdamas apie Europos Sąjungos (ES) atsaką, ministras pabrėžė būtinybę stiprinti spaudimą Aliaksandro Lukašenkos režimui bei pristatė Lietuvos pastangas užtikrinti teisingumą Baltarusijos žmonėms, vykdant teisinį Baltarusijos represinių institucijų persekiojimą.

   Seminarą organizavo Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos ambasados kartu su Europos užsienio reikalų tarybos (angl. European Council on Foreign Relations - ECFR) padaliniu Paryžiuje.

   Ministras Paryžiuje taip pat susitiko su Prancūzijos Europos reikalų ministru Clément‘u Beaune. Susitikimo metu buvo aptarta padėtis Baltarusijoje, Europos atsakas į Astravo branduolinės elektrinės keliamus iššūkius, aktualiausi ES darbotvarkės klausimai.

   Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad Baltarusija iki šiol neįgyvendino 2018 metais ES ekspertų priimtų rekomendacijų dėl Astravo atominės elektrinės saugumo užtikrinimo ir atkreipė dėmesį į būtinybę kaip galima greičiau įgyvendinti 2020 metų gruodį priimtas Europos Vadovų Tarybos išvadas dėl elektros importo apribojimų iš nesaugių branduolinių jėgainių. Ministrai sutarė artimiausiu metu organizuoti dvišales energetikos ekspertų ir reguliavimo institucijų konsultacijas. 

   Kalbantis apie COVID-19 pandemijos suvaldymą, G. Landsbergis pabrėžė būtinybę užtikrinti skaidrų ir stabilų vakcinų tiekimą valstybėms narėms bei Europos Komisijos vaidmenį, užtikrinant vakcinas gaminančių kompanijų įsipareigojimų vykdymą, bei paragino neužmiršti ir ES kaimynystės šalių,  padedant joms įsigyti vakcinas.

   Susitikimo metu ministrai aptarė ir Europos ekonomikos gaivinimo plano įgyvendinimą, prioritetus klimato politikos ir energetikos srityje. Ministras akcentavo būtinybę tebevykstančiose tarpinstitucinėse derybose dėl sektorinių teisės aktų laikytis 2020 metų liepą Europos Vadovų Taryboje pasiekto sutarimo, įskaitant ir dėl „Rail Baltica” finansavimo.

    

   Šiandien G. Landsbergis dar susitiks su UNESCO ir EPBO vadovais.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Sausio 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime, surengtame siekiant aptarti saugumo situaciją Europoje, susijusią su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos ir pasikonsultuoti prieš numatomus NATO bei sąjungininkių kontaktus su Rusija, įskaitant NATO−Rusijos tarybą, kuri planuojama sausio 12 dieną.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   Random 1.jpg

   Šiandien, gruodžio 2 dieną, įsigalioja naujas Europos Sąjungos (ES) ribojamų priemonių paketas, kuriame yra  28 fiziniai ir juridiniai asmenys (17 asmenų ir 11 įmonių), prisidėję prie neteisėtos migracijos organizavimo politinio spaudimo tikslais bei represijų prieš Baltarusijos žmones organizavimo.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Lapkričio 15 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti situaciją ES ir Baltarusijos pasienyje, taip pat Vakarų Balkanuose ir Sahelyje. 

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
   20211109 Minister Landsbergis visits ministre actuel est Jean-Yves Le Drian in Paris 850_3917 Photo Ludo Segers.jpg

   Vėlų lapkričio 9 dienos vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, lankydamasis Paryžiuje, susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves Le Drian.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   Copy of Klauskite konsulo.png

   Lapkričio 4 dieną Lietuva kartu su 34 kitomis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybėmis, reaguodamos į tebesitęsiančius grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomą neteisėtos migracijos instrumentalizavimą, Nuolatinės tarybos posėdyje inicijavo ESBO Vienos mechanizmą.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   1-4.JPG

   Rugsėjo 23 dieną, minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje pirmą kartą surengė litvakų istorijai ir jų ryšiams su Prancūzija skirtą dieną Paryžiuje.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »