Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime

Sukurta 2024.04.02 / Atnaujinta 2024.04.02 17:25
  Ministras G. Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime

  Balandžio 3–4 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus 75-metį mininčios NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, Belgijoje.

  Susitikimo metu ministrai aptars pasirengimą Vašingtono NATO viršūnių susitikimui, vyksiančiam š. m. liepos 9–11 dienomis, sąjungininkų paramą Ukrainai, Rusijos keliamas grėsmes, iššūkius, kylančius iš Pietų, ir Aljanso įsitraukimą regione.

  Briuselyje taip pat susitiks NATO ir Ukrainos Taryba, kurios metu Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pristatys būtiniausius šalies gynybinius poreikius, bus aptarta situacija šalyje, sąjungininkų parama ir prioritetinių reformų įgyvendinimas Ukrainos kelyje į būsimą narystę NATO. 

  Sesijoje su Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono partneriais (Australija, Japonija, Naująja Zelandija, Pietų Korėja) ir ES bus aptariama saugumo situacija regione, tarpusavio bendradarbiavimo hibridinių grėsmių, kibernetinio saugumo, technologijų ir kt. srityse stiprinimas.

  Briuselyje taip pat numatyti Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikimai bei  Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrų susitikimas su Vokietijos kolege.

  Balandžio 4 dieną ministrai dalyvaus NATO 75-ųjų įkūrimo metinių ceremonijoje – Šiaurės Atlanto sutarties organizacija buvo įkurta 1949 m balandžio 4 dieną Vašingtone. Švedija pirmą kartą NATO užsienio reikalų ministrų susitikime dalyvaus kaip pilnateisė narė po oficialaus prisijungimo prie Aljanso kovo 7 dieną.