Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvauja aukšto lygio tarptautinėje ministrų konferencijoje Hagoje

Sukurta 2022.07.13 / Atnaujinta 2022.07.13 16:03

Liepos 13-14 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvauja aukšto lygio tarptautinėje ministrų konferencijoje Hagoje, Nyderlanduose, skirtoje Rusijos atsakomybei už Ukrainoje vykdomus tarptautinės teisės pažeidimus ir karo nusikaltimus aptarti.

Konferencijoje, kurią organizuoja Nyderlandų užsienio reikalų ministerija kartu su Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuratūra ir Europos Komisija, aptariami veiksmai, kurių imasi tarptautinė bendrija, siekdama agresorės Rusijos ir jos bendrininkės Baltarusijos atsakomybės už jų vykdomus nusikaltimus žmoniškumui, karo ir kitus tarptautinius nusikaltimus, tarptautinės humanitarinės teisės ir žmogaus teisių pažeidimus, diskutuojama dėl tinkamo šių nusikaltimų įrodymų dokumentavimo ir surinkimo, karo Ukrainoje liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos, koordinuojami būsimi žingsniai, siekiant agresorių atsakomybės.

Konferencijoje dalyvauja 60 valstybių aukšto lygio pareigūnai bei pagrindinių tarptautinių organizacijų – Tarptautinio baudžiamojo teismo, Jungtinių Tautų, Europos Komisijos, Europos Tarybos, Europos Sąjungos bendradarbiavimo baudžiamosios teisenos srityje agentūros (Eurojust) ir kt. – atstovai.

Vizito Hagoje metu G. Landsbergis taip pat susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretoriaus pavaduotoja civilinio saugumo, demokratijos ir žmogaus teisių klausimais Uzra Zeya. Dvišalio susitikimo metu bus aptarti humanitariniai iššūkiai karo niokojamoje Ukrainoje bei pasirengimas 2023 metais vyksiančiam Viršūnių susitikimui už demokratiją.