Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje surengta ekspertų diskusija apie svarbiausias Rusijos vidaus politikos aktualijas

Sukurta 2019.10.29 / Atnaujinta 2019.10.29 12:59
   Maskvoje surengta ekspertų diskusija apie svarbiausias Rusijos vidaus politikos aktualijas
   Maskvoje surengta ekspertų diskusija apie svarbiausias Rusijos vidaus politikos aktualijas

   Spalio 28 dieną Lietuvos ambasada Maskvoje surengė diskusiją, kurios metu Rusijos politikos ekspertai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai su užsienio valstybių diplomatais pasidalijo  įžvalgomis apie Rusijos gyventojų požiūrį į šalyje vykstančius procesus, naujus veidus ir idėjas Rusijos politikoje.

   Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas pabrėžė, kad norint suvokti įvairius šalies politinio gyvenimo aspektus, Rusijoje dirbantiems diplomatams būtina naudotis įvairiais informacijos šaltiniais ir išklausyti įvairią nuomonę, todėl Lietuvos ambasada šį vakarą suteikė galimybę laisvam ir atviram nuomonių apsikeitimui.    

   Renginio metu buvo apžvelgti politiniai, sociologiniai ir teisiniai pastarųjų Rusijos įvykių aspektai ir jų galimas poveikis tolesnei šalies politinei raidai. Vakaro pabaigoje visi susirinkusieji tylos minute pagerbė išvakarėse mirusio Rusijos rašytojo ir žmogaus teisių gynėjo Vladimiro Bukovskio atminimą.

   Tai – antrasis Lietuvos ambasados Maskvoje surengtas susitikimas su Rusijos ekspertinės visuomenės atstovais. Pirmasis renginys vyko 2018 metais ir buvo skirtas Rusijos žodžio ir susirinkimų laisvę reglamentuojančių teisės aktų analizei.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   LT2.jpg

   Airija, Bulgarija, Čekija, Estija, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rumunija, Suomija, Švedija ir Ukraina nepripažįsta kovo 22 dienos Sakartvelo (Gruzijos) Abchazijos regione surengtų vadinamųjų „prezidento rinkimų“ teisėtumo.

   Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

   Kovo 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Zagrebe, kuriame daugiausiai dėmesio skirta bendrai ES politikai Rusijos atžvilgiu.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_9207-3.jpg

   Vasario 27 dieną Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Rusijoje Vytautas Žalys kartu su Europos Sąjungos, JAV, Kanados, Norvegijos ir kitų valstybių diplomatais padėjo gėles buvusio Rusijos vicepremjero ir žymaus opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymo vietoje Maskvoje. 

   Atstovybių naujienos »
   1.jpg

   Gruodžio 9 dieną Maskvoje buvo iškilmingai atidaryta rekonstruota Lietuvos ambasada Rusijoje. Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša, ambasadorius Remigijus Motuzas ir bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius.

   Atstovybių naujienos »
   ESBO MT.jpg

   Gruodžio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Bratislavoje (Slovakijoje) Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikime akcentavo, kad ESBO regione svarbiausiu saugumo iššūkiu išlieka besitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir kitas kaimynines valstybes.

   Daugiašaliai santykiai »
   Mugė IMG-20191130-WA0002.jpg

   Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasada Maskvoje dalyvavo kalėdinėje  labdaros mugėje, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos vaikų labdaros projektams. Dalyvavimas šiame renginyje yra gera proga pristatyti Lietuvą, jos kultūrą ir lietuviškąjį meną bei kulinarinį paveldą.

   Atstovybių naujienos »