Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lrt.lt: Landsbergio interviu „Politico“: Didžiosios ES šalys neturėtų kalbėti už mus, derantis su Kinija, 2021 m. vasario 12 d.

Sukurta 2021.02.12 / Atnaujinta 2021.02.12 16:18

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šią savaitę davė interviu leidinio „Politico“ tinklalaidei „EU Confidential“, kuriame kalbėjo apie globalius iššūkius, situaciją Baltarusijoje ir Kinijos įtaką.

Paklaustas apie šiandieninę situaciją Baltarusijoje, Rusijoje ir ar Europos Sąjunga deda pakankamai pastangų, kad šios šalys galėtų išsikovoti demokratiją, G. Landsbergis teigė, kad ES turi „priminti žmonėms, už kokias vertybes kovoja“.

„Man ES yra vertybėmis grįsta organizacija. Įstatymo viršenybė, žmogaus teisės, laisvė kalbėti – jos pamatai“, – kalbėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Pasak jo, Bendrija turi skirtingas pozicijas sankcijų Baltarusijos ar Rusijos valdžiai klausimu, tačiau jei taisyklės yra laužomos, tuomet sankcijos turėtų įsigalioti automatiškai.

„Žinoma mes galėtume būti greitesni su sankcijų įvedimu, tačiau mums reikia mechanizmo, kad galėtume būti greitesni“, – „Politico“ tinklalaidėje kalbėjo G. Landsbergis.

Jis patikino nežinąs, kaip ateityje gali pasikeisti politinė padėtis Baltarusijoje.

G. Landsbergis taip pat teigė, kad Vladimiras Putinas dabar nerimauja, kad žmonėms Rusijoje padėtis šalyje įgriso.

Lietuvos užsienio reikalų ministras kalbėdamas su „Politico“ patikino, kad Baltijos šalys permąsto savo santykius su Kinija.

„Kinija gali pasinaudoti susiskaldžiusia Europa, tuomet jiems darosi lengviau derėtis įvairiais klausimais“, – kalbėdamas apie 17+1 derybų formatą tarp Centrinės ir Rytų Europos, Balkanų šalių ir Kinijos kalbėjo G. Landsbergis.

Visą interviu skaitykite čia