Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

lrt.lt: Italų žiniasklaida skyrė dėmesio Lietuvai: aprašė santykius su baltarusiais ir nesibaigiančią kovą už laisvę, 2021 m. birželio 5 d.

Sukurta 2021.06.07 / Atnaujinta 2021.06.08 16:47

Užsienio reikalų ministro G. Landsbergio interviu Italijos dienraščiui „La Repubblica“.

„La Repubblica“ interviu su Užsienio reikalų ministru Gabrieliu Landsbergiu, kurį jis davė vizito Romoje metu.

Viena iš pagrindinių žinučių yra apie tai, jog lietuviai turi liepsną viduje, kuri leido pirmiesiems palikti SSRS. Ši liepsna dega iki šiol, todėl tęsiame kovą už laisvę. Ministras pastebi, kad Europoje stebimas atsiraukimas vertybėmis grįstos politikos, todėl ši LR Vyriausybė deklaruoja vertybinę užsienio politiką.

Pasak jo, lietuvius ir baltarusius sieja labai ilga istorija, todėl mes remiame jų demokratinius siekius. G. Landsbergis teigia, jog esame solidarūs su Honkongu ir Taivanu, Lietuva paiko 17+1 formatą, tačiau jis nedavė laukiamų rezultatų, todėl pasisakome už 27+1 formato sukūrimą.

Į klausimą, ar tokia maža valstybė nebijo mesti iššūkių Rusijai ir Kinijai, ministras atsako, kad Lietuva niekam iššūkių nemeta. Atstovybės Taivane steigimas ar santykių su kitomis demokratinę tradiciją turinčiomis regiono šalimis, pavyzdžiui, Pietų Korėja, yra naujų ekonominio bendradarbiavimo galimybių paieška.

Daugiau skaitykite čia