Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lrt.lt: Gabrieliaus Landsbergio interviu CNN: Rusija naudoja vakciną siekdama pritraukti kitas valstybes, 2021 m. vasario 23 d.

Sukurta 2021.02.23 / Atnaujinta 2021.02.25 15:49

Antradienį CNN žurnalistė Becky Anderson kalbino Lietuvos užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį apie Rytų partnerystės valstybių vakcinacijos ir „Sputnik V“ įsigijimo klausimą bei tai, ką reiškia ES sankcijos Rusijai. Ministras pabrėžė, kad Rusija vakcinas naudoja kaip politinės galios įrankį, kuriuo siekia palankumo sau.

„Kaip mūsų premjerė sakė, vakcinos dabar ne tik yra pagalbos įrankis, tai politinis ir net geopolitinis įrankis. Mes matėme, ką Vladimiras Putinas daro, siūlydamas vakcinas už Rusijos ribų, nepaisant to, kad jis vakcinos neturi pakankamai net savo valstybei. Jis naudoja vakciną pritraukti šalis arčiau Rusijos, štai kodėl ES ir JAV reikia būti arčiau šalių, kurios yra mūsų kaimynės, demokratinės valstybės ir ieško Vakarų pagalbos rankos vakcinų klausime“, – interviu sakė G. Landsbergis.

Jis kartu pabrėžė, kad daug klausimų kelia „Sputnik V“ siūlymai kitoms valstybėms, kai pati Rusija kol kas neturi pakankamai vakcinų paskiepyti visus Rusijos gyventojus. Anot ministro, tai dar labiau sustiprina teiginį, kad vakcina Rusijai – politinis įrankis.

G. Landsbergis tikino, kad kol kas ES siunčia nelabai džiuginančią žinią Rytų partnerystės šalims – vakcina kol kas reikalinga ES šalių gyventojams, tačiau valstybės, kurios gali dalytis skiepais, turi jais dalytis.

„Aš sakiau kolegoms Ukrainoje, kad kai Lietuva pajus, kad turi užtektinai vakcinos, mes būtinai vakcina pasidalinsim su Ukraina ir kitomis Rytų partnerystės valstybėms“, – patikino ministras.

Visą interviu skaitykite čia