Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Liublino trikampio užsienio reikalų ministrų bendras pareiškimas Stalino nurodymu vykdytos Krymo totorių deportacijos 77-ųjų metinių proga

Sukurta 2021.05.18 / Atnaujinta 2021.05.18 12:01

Šią liūdną dieną Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos žmonių vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą Krymo totoriams. Su giliu liūdesiu ir gėla prisimename nekaltas 1944 m. įvykdyto genocido aukas ir pagerbiame jų atminimą.

Gegužės 18 – oji yra viena iš tragiškiausių praėjusio šimtmečio datų. Stalino totalitariniam režimui deportavus dešimtis tūkstančių Krymo totorių, jie atsidūrė visiško sunaikinimo grėsmės akivaizdoje. Daugelis ištremtųjų žuvo, likusiems buvo uždrausta grįžti į tėvynę – Krymą. Buvo siekiama visus asmenis priverstinai asimiliuoti, kad atsirastų  „naujoji sovietinė visuomenė“. Tačiau, laimei, jie priešinosi.

Todėl, šiuo metu, Kijevas, Vilnius ir Varšuva iš visų jėgų stengsis viešinti istorinius faktus ir užtikrinti tinkamą tarptautinį jų vertinimą.

Deja, praėjus septyniems dešimtmečiams po šio siaubingo nusikaltimo, mūsų karta vėl stebi praeities įvykių pasikartojimą.

Laikinai okupavusi Krymą, Rusija ėmėsi naujų represijų prieš Krymo totorių bendruomenę. Krymo totoriai vėl susiduria su žmogaus teisių pažeidimais. Jie yra persekiojami dėl savo įsitikinimų, religijos ir dėl nepritarimo Krymo okupacijai. Uždrausta Krymo totorių tautinio parlamento Medžliso veikla, vykdomas persekiojimas, diskriminacija. Tokie Rusijos, kaip okupacinės valdžios, veiksmai yra nepriimtini šiandieniniame pasaulyje ir reikalauja tinkamo tarptautinės bendruomenės atsako.

Veiksmingiausias atsakas - Krymo pusiasalio okupacijos nutraukimas. Mūsų valstybių vyriausybės kartu su partneriais toliau sieks atkurti pagarbą tarptautinei teisei ir Ukrainos suverenitetą Kryme. Be abejo, patikimiausias ginklas šioje kovoje - solidarumas su Krymo totoriais ir pasaulio žmonių vienybė siekiant bendro tikslo.

2021 m. rugpjūčio 23 d. Kijeve vyks inauguracinis Tarptautinės Krymo platformos viršūnių susitikimas, sustiprinsiantis mūsų pastangas šioje srityje.

Tikimės parengti aiškų pasaulio bendruomenės veiksmų planą, padėsiantį pasiekti tikslą - nutraukti laikiną Rusijos okupaciją ir atkurti Krymo totorių teises.

Esame įsitikinę, kad bendros pastangos ir tarptautinis solidarumas prisidės prie Krymo išvadavimo nuo Rusijos okupacijos, o taip pat prie Krymo totorių teisių ir laisvių atkūrimo Ukrainos Kryme.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Sausio 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime, surengtame siekiant aptarti saugumo situaciją Europoje, susijusią su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos ir pasikonsultuoti prieš numatomus NATO bei sąjungininkių kontaktus su Rusija, įskaitant NATO−Rusijos tarybą, kuri planuojama sausio 12 dieną.

NATO ir tarptautinis saugumas »
2.jpg

Gruodžio 11-12 dienomis užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo „Liublino trikampio“ formato − Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos − užsienio reikalų viceministrų susitikime Lucke, Ukrainoje.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Susitikimas2.jpg

Gruodžio 8 dieną  užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Kijeve, Ukrainoje, kur susitiko su Ukrainos užsienio reikalų viceministru Mykola Tochytskyi bei dalyvavo Lietuvos – Ukrainos diplomatinių santykių 30-mečio minėjime.

Ministerijos naujienos »
DSC_2506.jpg

Lapkričio 5 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos Kultūrinės ir viešosios diplomatijos departamento konsultacijos, kurioms vadovavo atitinkamų departamentų direktoriai Marius Janukonis ir Rafalas Volskis (Rafal Wolski).

Rugsėjo 6 dieną į Lietuvą su oficialiu vizitu atvyksta Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbigniewas Rau. Lenkijos ministras šalyje viešės užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, minint Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_8591.jpg

Liepos 6 – 7 dienomis Vilniuje vyko trečiasis „Liublino trikampio“ – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos – užsienio reikalų ministrų susitikimas. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino Lenkijos ir Ukrainos kolegas atvykus į Ukrainos reformų konferencijos išvakarėse surengtą „Liublino trikampio“ susitikimą, kuris po ilgos pandemijos sąlygotos pertraukos suteikė ministrams galimybę tiesiogiai, o ne virtualiu formatu aptarti įvairius glaudesnio trišalio bendradarbiavimo aspektus.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »