Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą „Liublino trikampio“ formatu

Sukurta 2021.01.29 / Atnaujinta 2021.01.29 14:01
   Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą „Liublino trikampio“ formatu
   Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą „Liublino trikampio“ formatu

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

   Ministrai aptarė COVID-19 pandemijos valdymą ir pabrėžė būtinybę užtikrinti stabilų ir skaidrų vakcinų tiekimą. Susitikime taip pat aptarta saugumo padėtis regione – tebesitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir nelegali Krymo aneksija, išreikšta parama Ukrainos iniciatyvai dėl tarptautinės Krymo platformos. Ministrai pabrėžė ir bendradarbiavimo su naująja JAV administracija svarbą.

   Diskusijoje apie šiemet vyksiantį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą ministrai pažymėjo ilgalaikės Rytų partnerystės darbotvarkės būtinybę. „Tikimės bendros deklaracijos, kuri atspindėtų strateginę politikos reikšmę ir įvirtintų ambicingus bei perspektyvą brėžiančius šios politikos tikslus ateinančiam dešimtmečiui“, - pažymėjo G. Landsbergis.

   „Liublino trikampio“ susitikime taip pat aptarta padėtis Baltarusijoje. Diskusijoje dalyvavo ir Baltarusijos pilietinės visuomenės lyderė Sviatlana Cichanouskaja. Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, Lietuva tvirtai remia Baltarusijos žmonių demokratinių pokyčių siekį dėl laisvų ir sąžiningų rinkimų šiais metais bei poreikį išlaikyti spaudimą Aliaksandro Lukašenkos režimui.

   Susitikime ministrai taip pat aptarė tolesnio bendradarbiavimo planus, bendros istorinės atminties iniciatyvas ir sutarė tęsti koordinaciją „Liublino trikampio“ formatu. Kitą susitikimą planuoja rengti Lietuva.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugsėjo 6 dieną į Lietuvą su oficialiu vizitu atvyksta Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbigniewas Rau. Lenkijos ministras šalyje viešės užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, minint Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_8591.jpg

   Liepos 6 – 7 dienomis Vilniuje vyko trečiasis „Liublino trikampio“ – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos – užsienio reikalų ministrų susitikimas. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino Lenkijos ir Ukrainos kolegas atvykus į Ukrainos reformų konferencijos išvakarėse surengtą „Liublino trikampio“ susitikimą, kuris po ilgos pandemijos sąlygotos pertraukos suteikė ministrams galimybę tiesiogiai, o ne virtualiu formatu aptarti įvairius glaudesnio trišalio bendradarbiavimo aspektus.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

   Liepos 6-7 dienomis Vilniuje vyks trečiasis „Liublino trikampio“ – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų – susitikimas. Jame Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Lenkijos ir Ukrainos kolegomis Zbigniewu Rau ir Dmytro Kuleba aptars aktualius trišalio bendradarbiavimo klausimus ir padėtį regione.

   20210702_120704_resized.jpg

   Liepos 2 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame renginyje „Economy, environment, education – possible seeds for Ukraine’s growth?“, kuriame Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos pilietinės visuomenės platforma pristatė savo siūlymus dėl Ukrainos prioritetų būsimoje reformų darbotvarkėje. Pilietinės iniciatyvos autorių vertinimu, reformos turi būti orientuojamos pagal tris esminius principus – nauja švietimo kokybė, nauji ekonomikos augimo elementai ir nauja aplinkosaugos politika.

   Dvišaliai santykiai »
   GK_Luckas1.jpg

   Birželio 11 d. Ukrainos Voluinės srities Lucko mieste oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Serhijų Martyniaką pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Lucke pareigas.

   Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
   M. ADOMENAS.jpg

   Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

   Dvišaliai santykiai »