Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą „Liublino trikampio“ formatu

Sukurta 2021.01.29 / Atnaujinta 2021.01.29 14:01
   Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą „Liublino trikampio“ formatu
   Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą „Liublino trikampio“ formatu

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

   Ministrai aptarė COVID-19 pandemijos valdymą ir pabrėžė būtinybę užtikrinti stabilų ir skaidrų vakcinų tiekimą. Susitikime taip pat aptarta saugumo padėtis regione – tebesitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir nelegali Krymo aneksija, išreikšta parama Ukrainos iniciatyvai dėl tarptautinės Krymo platformos. Ministrai pabrėžė ir bendradarbiavimo su naująja JAV administracija svarbą.

   Diskusijoje apie šiemet vyksiantį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą ministrai pažymėjo ilgalaikės Rytų partnerystės darbotvarkės būtinybę. „Tikimės bendros deklaracijos, kuri atspindėtų strateginę politikos reikšmę ir įvirtintų ambicingus bei perspektyvą brėžiančius šios politikos tikslus ateinančiam dešimtmečiui“, - pažymėjo G. Landsbergis.

   „Liublino trikampio“ susitikime taip pat aptarta padėtis Baltarusijoje. Diskusijoje dalyvavo ir Baltarusijos pilietinės visuomenės lyderė Sviatlana Cichanouskaja. Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, Lietuva tvirtai remia Baltarusijos žmonių demokratinių pokyčių siekį dėl laisvų ir sąžiningų rinkimų šiais metais bei poreikį išlaikyti spaudimą Aliaksandro Lukašenkos režimui.

   Susitikime ministrai taip pat aptarė tolesnio bendradarbiavimo planus, bendros istorinės atminties iniciatyvas ir sutarė tęsti koordinaciją „Liublino trikampio“ formatu. Kitą susitikimą planuoja rengti Lietuva.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG-20210415-WA0006.jpg

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Atsižvelgdami į tebesitęsiantį Rusijos agresijos rytų Ukrainoje eskalavimą ir karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, mes, Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos užsienio reikalų ministrai,

   atsižvelgdami į glaudžius mūsų valstybių tarpusavio draugystės, partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius, 

   siekdami užtikrinti stabilumą ir saugumą euroatlantinėje erdvėje,

   suvokdami Rusijos Federacijos agresyvios politikos keliamas grėsmes visam Europos žemynui

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_7779.jpg

   Balandžio 15 dieną vyko nuotolinės Lietuvos ir Turkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai ir tarptautiniai klausimai, bendradarbiavimas NATO bei Europos Sąjungos (ES) formatuose. Lietuvos delegacijai vadovavo viceministras Arnoldas Pranckevičius, Turkijos – šios šalies užsienio reikalų ministro pavaduotojas Farukas Kaymakcis.

   Dvišaliai santykiai »
   004 Baltijos šalių URM Vilniaus oro uoste .JPG

   Balandžio 15 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai išvyko solidarumo vizito į Ukrainą. Vizito metu planuojami Baltijos šalių diplomatijos vadovų susitikimai su Ukrainos vadovybe, vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai, užsienio reikalų ir gynybos ministrais.

   Daugiašaliai santykiai »
   210414e-004.jpg

   Balandžio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir  krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas dalyvavo neeiliniame nuotoliniame NATO užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikime.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir Estijos užsienio reikalų ministre Eva-Maria Liimets lankysis Kijeve. Ministrai vyks vienu lėktuvu iš Vilniaus ketvirtadienį anksti ryte.

   Daugiašaliai santykiai »