Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos konkurencijos tarybos patirtis bus perduodama Egipto institucijoms

Sukurta 2014.06.06 / Atnaujinta 2014.06.06 11:10
  Lietuvos konkurencijos tarybos patirtis bus perduodama Egipto institucijoms

  Egipto tarptautinio bendradarbiavimo ministerija birželio 4 dieną pranešė, kad Vokietijos ir Lietuvos konsorciumas laimėjo atranką ir įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Egipto konkurencijos institucijų gebėjimams stiprinti.

  Lietuvos konkurencijos taryba projekte dalyvaus kaip jaunesnioji Vokietijos federalinės ekonomikos ir technologijų ministerijos partnerė. Už konkurencijos reguliavimą atsakingos Egipto institucijos susipažins su tarptautiniu mastu pripažinta Vokietijos konkurencijos sistema. Projektą papildys ypatinga Lietuvos patirtis stojant į ES ir kuriant konkurencijos aplinką reglamentuojančią teisinę bazę bei kontrolės instituciją. Daugiau nei dvejus metus truksiančiam projektui įgyvendinti numatytas 1,1 milijono eurų biudžetas. 

  Tai jau antrasis ES Dvynių programos projektas, kurį kartu su partneriais iš Vokietijos laimėjo Konkurencijos taryba. 2013 metų pradžioje baigėsi šių partnerių dvejus metus sėkmingai įgyvendintas milijono eurų vertės Dvynių projektas Armėnijos konkurencijos institucijai ir teisinei bazei stiprinti.

  Šis projektas – antras Lietuvos institucijų laimėtas ES Dvynių projektas Egipte. Beveik trejus metus nuo 2011 m. Registrų centras kartu su vyresniaisiais partneriais iš Nyderlandų dalijosi patirtimi su Egipto nekilnojamojo turto mokesčių tarnyba.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa nuo 1998 m. remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Nuo 2004 metų, kai Lietuva kaip donorė pradėjo teikti paramą šioje programoje, Lietuvos institucijos laimėjo 42 Dvynių projektų atrankas. 2013 metais vieni ir su partneriais lietuviai buvo atrinkti įgyvendinti devynis projektus: po vieną Kosove, Ukrainoje, Turkijoje bei po du projektus Makedonijoje, Juodkalnijoje ir Kroatijoje. Lietuvos įdirbis Dvynių programoje lenkia daugelio naujųjų ES šalių narių pasiekimus ir rodiklius, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama šalyse naudos gavėjose ir tarp partnerių.

  Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  .

  Balandžio 9-10 dienomis Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Egipte Ernestas Grabažis bei ambasados Kaire darbuotojai susitiko su lietuvių bendruomene Hurgadoje ir aplankė šeštadieninę lituanistinę mokyklėlę „Jūros arkliukai“.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  IMG-20201212-WA0031.jpg

  Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasada Hurgadoje (Egiptas) ir vietos lietuvių bendruomenė pakvietė vietos lietuvius į Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų laukimo popietę.

  Atstovybių naujienos »
  IMG-20201017-WA0030.jpg

  Spalio 17 dieną Hurgadoje Lietuvos ambasada Egipte kartu su lietuvių bendruomene organizavo popietę, kurios metu vietos lietuviai pradėjo naujuosius mokslo metus šeštadieninėje lituanistinėje mokyklėlėje „Jūros arkliukai“.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »