Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Vokietijos ekspertai padės stiprinti Ukrainos konkurencijos politiką

Sukurta 2015.12.14 / Atnaujinta 2015.12.14 14:27
  Lietuvos ir Vokietijos ekspertai padės stiprinti Ukrainos konkurencijos politiką

  Gruodžio 11 d. Europos Sąjungos delegacija Ukrainoje pranešė, kad Lietuva kartu su Vokietija laimėjo ES Dvynių programos projektą „Ukrainos antimonopolinio komiteto institucinių gebėjimų stiprinimas atliekant rinkos tyrimus ir suderinant Ukrainos konkurencijos įstatymą su ES standartais“.

  Atrankoje taip pat dalyvavo Austrijos-Latvijos ir Lenkijos-Jungtinės Karalystės konsorciumai.

  Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba, kaip jaunesnysis Vokietijos ūkio ir energetikos ministerijos partneris, padės Ukrainai gerinti konkurencijos politikos skaidrumą ir jos įgyvendinimo veiksmingumą. Projektui įgyvendinti skiriama 1,8 milijono eurų, projekto trukmė – beveik 3 metai.

  Tai jau šeštas Lietuvos laimėtas ES Dvynių projektas Ukrainoje nuo 2010 metų. Lietuvos institucijos su ukrainiečiais patirtimi jau dalinosi teismų darbo efektyvumo, komercinio kelių transporto saugos standartų ir žemės ūkio paskirties žemės rinkos skaidrumo klausimais. 2015 m. Lietuvos ekspertai Ukrainoje įgyvendina projektus valstybės sienos apsaugos ir muitinės bendradarbiavimo bei sanitarijos ir fitosanitarijos priemonių taikymo srityse.

  Europos Komisijos finansuojama Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių-paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 59 Dvynių projektų atrankas už 48.6 milijonus eurų. Lietuvos įdirbis Dvynių programoje lenkia daugelio ES šalių narių pasiekimus, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse bei tarp partnerių.

  Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Vasario 13 dieną ES delegacija Serbijoje pranešė, kad Lietuva laimėjo atranką trumpalaikiam Dvynių projektui Serbijoje „Gebėjimų įgyvendinti nacionalinę kriminalinės žvalgybos sistemą stiprinimas (NCIS)“ . Projektą, bendradarbiaudami su kolegomis iš Serbijos Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendins Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Centrine projektų valdymo agentūra.

  Daugiašaliai santykiai »
  1122jordanija.jpg

  Jordanijoje pradedamas naujo Europos Sąjungos Dvynių projekto „Jordanijos Viešojo saugumo direktorato / Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimų stiprinimas“ įgyvendinimas. Tai pirmasis Lietuvos vadovaujamas projektas šioje šalyje, kuri kartu su partneriais iš Suomijos viešojo administravimo instituto (HAUS) įgyvendina Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Centrinė projekto valdymo agentūra.

  Atstovybių naujienos »
  20171020_121015.JPG

  Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

  Atstovybių naujienos »

  Rugsėjo 27 dieną Europos Sąjungos delegacijos Baltarusijoje pranešė, kad Vokietijos, Lietuvos ir Lenkijos konsorciumo pateiktas ES Dvynių programos projekto „Baltarusijos nacionalinio banko stiprinimas“ pasiūlymas laimėjo atranką. Projekto tikslas – sustiprinti Baltarusijos nacionalinio banko gebėjimus efektyviai vykdyti pagrindines funkcijas, susijusias su pinigų politika, finansiniu stabilumu ir efektyviomis, patikimomis bei saugiomis mokėjimų sistemomis, apgalvotai valdant su šiomis operacijomis susijusias finansines rizikas.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Europos Sąjungos delegacija Azerbaidžane pranešė, kad Prancūzijos, Lietuvos ir Latvijos konsorciumas laimėjo atranką ES Dvynių programos  projektui „Parama stiprinant Azerbaidžano aukštojo mokslo sistemą“ įgyvendinti. Tai jau aštuntas Lietuvos laimėtas ES Dvynių programos projektas Azerbaidžane ir antras šiais metais, kas akivaizdžiai liudija stiprėjančius šalių ryšius ir išaugusį pasitikėjimą Lietuvos institucijomis ir ekspertais. 

  Liepos 28 dieną Europos Sąjungos delegacija Gruzijoje informavo, kad Lietuva, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Jungtine Karalyste laimėjo ES Dvynių projektą „Techninės ir statybos priežiūros agentūros  gebėjimų stiprinimas plėtojant rinkos priežiūros sistemą Gruzijoje". Tai jau antras šiais metais Gruzijoje laimėtas projektas.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Naujienlaiškio prenumerata