Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Vokietijos ekspertai padės stiprinti Ukrainos konkurencijos politiką

Sukurta 2015.12.14 / Atnaujinta 2015.12.14 14:27
  Lietuvos ir Vokietijos ekspertai padės stiprinti Ukrainos konkurencijos politiką

  Gruodžio 11 d. Europos Sąjungos delegacija Ukrainoje pranešė, kad Lietuva kartu su Vokietija laimėjo ES Dvynių programos projektą „Ukrainos antimonopolinio komiteto institucinių gebėjimų stiprinimas atliekant rinkos tyrimus ir suderinant Ukrainos konkurencijos įstatymą su ES standartais“.

  Atrankoje taip pat dalyvavo Austrijos-Latvijos ir Lenkijos-Jungtinės Karalystės konsorciumai.

  Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba, kaip jaunesnysis Vokietijos ūkio ir energetikos ministerijos partneris, padės Ukrainai gerinti konkurencijos politikos skaidrumą ir jos įgyvendinimo veiksmingumą. Projektui įgyvendinti skiriama 1,8 milijono eurų, projekto trukmė – beveik 3 metai.

  Tai jau šeštas Lietuvos laimėtas ES Dvynių projektas Ukrainoje nuo 2010 metų. Lietuvos institucijos su ukrainiečiais patirtimi jau dalinosi teismų darbo efektyvumo, komercinio kelių transporto saugos standartų ir žemės ūkio paskirties žemės rinkos skaidrumo klausimais. 2015 m. Lietuvos ekspertai Ukrainoje įgyvendina projektus valstybės sienos apsaugos ir muitinės bendradarbiavimo bei sanitarijos ir fitosanitarijos priemonių taikymo srityse.

  Europos Komisijos finansuojama Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių-paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 59 Dvynių projektų atrankas už 48.6 milijonus eurų. Lietuvos įdirbis Dvynių programoje lenkia daugelio ES šalių narių pasiekimus, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse bei tarp partnerių.

  Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »