Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos institucijos Kroatijoje laimėjo jau penktą ES Dvynių projektų atranką

Sukurta 2014.01.28 / Atnaujinta 2014.04.15 10:29

Kroatijos centrinė finansų ir kontraktų agentūra sausio 27 dieną pranešė, kad trumpalaikį Europos Sąjungos Dvynių projektą „Politinės veiklos ir rinkimų kampanijų finansavimo priežiūros sistemos stiprinimas Kroatijoje“ įgyvendins Lietuvos institucijos.

Lietuvos vyriausiosios rinkimų komisijos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos ekspertai kolegas iš Kroatijos valstybinės rinkimų komisijos ir rinkiminių apylinkių 9 mėnesius konsultuos, kaip užtikrinti efektyvią politinės veiklos ir rinkiminių kampanijų finansavimo priežiūrą, kartu kurs prevencines priemones kovai su korupcija. Siekiant Kroatijai pristatyti įvairesnes skaidrių rinkiminių kampanijų užtikrinimo galimybes, prie projekto įgyvendinimo pakviesti prisidėti ir Latvijos ekspertai. Šį beveik 200 000 eurų biudžeto projektą administruos Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA).

Tai jau penktasis Lietuvos institucijų įgyvendinamas ir CPVA administruojamas projektas Kroatijoje. Tvirto Lietuvos ir Kroatijos bendradarbiavimo pagrindus sukūrė 2010 m. laimėtas pirmas Lietuvos finansų ministerijos ir CPVA projektas, kuriame mūsų ir Vengrijos ekspertai dalijosi su kroatais efektyvaus ES Sanglaudos fondų valdymo patirtimi. Kroatijos pasitikėjimą Lietuvos ekspertinės paramos efektyvumu pademonstravo dar du Lietuvos finansų ministerijos su CPVA laimėti trumpalaikiai Dvynių projektai 2012 m. Sėkmingai įgyvendintas ir 2011 m. laimėtas Teisingumo ministerijos ir CPVA projektas nemokamos teisinės pagalbos sistemai įkurti.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa nuo 1998 m. remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva, kaip donorė, šioje programoje paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 38 Dvynių projektų atrankas už daugiau nei 32 mln. eurų. Šiemet Lietuvos institucijos vienos ir su partneriais jau laimėjo septynias Dvynių programos atrankas dėl projektų Kroatijoje, Kosove, Ukrainoje, Juodkalnijoje, Turkijoje ir Makedonijoje, kurioje bus įgyvendinami du projektai. Lietuvos įdirbis Dvynių programoje lenkia daugelio naujųjų ES šalių narių pasiekimus ir rodiklius, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė yra vertinama šalyse naudos gavėjose ir tarp partnerių.

Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.

Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.