Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ekspertai padės stiprinti Turkijos teisinės pagalbos tarnybą

Sukurta 2015.08.13 / Atnaujinta 2015.08.13 16:40
  Lietuvos ekspertai padės stiprinti Turkijos teisinės pagalbos tarnybą

  Turkijos teisinės pagalbos tarnybai stiprinti skirtą Europos Sąjungos Dvynių projektą įgyvendins Lietuvos, Ispanijos ir Prancūzijos konsorciumas. Tai rugpjūčio 10 dieną pranešė Turkijos ES reikalų ministerija.

  Kuriant skaidrios ir visiems piliečiams prieinamos teisinės pagalbos sistemą Turkijoje kartu su partneriais iš Ispanijos ir Prancūzijos dalyvaus Lietuvos teisingumo ministerijos, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos, Nacionalinės teismų administracijos, Teisės instituto ir  Vyriausiojo administracinio teismo ekspertų komanda, kurios veiklą administruos Centrinė projektų valdymo agentūra.

  Projektą įgyvendinti numatoma dvejus metus, jam skirta beveik 1,4 mln. eurų.

  Tai jau šeštas ES Dvynių projektas Turkijoje, vykdomas dalyvaujant Lietuvos institucijoms. Pirmieji projektai pradėti įgyvendinti 2006 m. teikiant paramą Turkijai maisto saugos ir kontrolės, augalų veislių registracijos srityje. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla dalyvavo Turkijoje įgyvendinant du projektus: 2011 m. dalijosi patirtimi jūrų švietimo, o 2014 m. – pavojingų prekių tvarkymo uostuose klausimais. Užtikrinti pavojingų krovinių gabenimo keliais saugumą Turkijoje 2013 m. projekte padėjo Lietuvos valstybinė kelių transporto inspekcija.

  Europos Komisijos finansuojama Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 55 Dvynių projektų atrankas už daugiau nei 46 mln. eurų sumą. Lietuva Dvynių programoje turi puikų įdirbį, Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama ne tik naudą gaunančiose šalyse, bet ir tarp partnerių.

  Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »