Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos diasporos politikos įgyvendinimo patirtis pristatyta Estijoje

Sukurta 2018.12.06 / Atnaujinta 2018.12.06 14:32
  Lietuvos diasporos politikos įgyvendinimo patirtis pristatyta Estijoje

  Gruodžio 6 dieną ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktorius Marijus Gudynas Estijos Parlamento kvietimu dalyvavo  konferencijoje „Globalus estas 2030“, kurioje pristatė „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – programos idėjas ir pasiekimus. Estijos ekspertai  Lietuvos vykdomą programą vertina kaip išskirtinį diasporos politikos įgyvendinimo pavyzdį, iš kurio Estija gali pasimokyti.

  „Lietuvos tikslas yra padėti užsienyje gyvenantiems lietuviams išsaugoti lietuvybę ir aktyviai įsitraukti į modernios ir klestinčios Lietuvos valstybės kūrimą. Lietuvos diaspora istoriškai suvaidino ypatingą vaidmenį tiek kovojant už nepriklausomybės atkūrimą, tiek ir prie jos politinio, ekonominio, socialinio ir kultūrinio augimo, todėl nėra priežasčių svarstyti, ar tai turi būti tęsiama ir stiprinama", – pristatydamas Lietuvos diasporos politiką sakė M. Gudynas.

  Estijos organizuojama konferencija skirta diskusijoms apie Estijos diasporos politikos ateitį, jos metu Estijos politinių partijų atstovai aptaria diasporos programos siekį ir tikslus. 

  Lietuva, vertindama diasporos potencialą ir siekdama efektyviai telkti Lietuvos diasporą ir taip stiprinti valstybę bei garsinti jos vardą, 2012 metais pradėjo  įgyvendinti „Globalios Lietuvos programą“. Programa apjungia 14 valstybinių institucijų veiklą, įtraukia Lietuvos savivaldybes, nevyriausybines organizacijas. Programos įgyvendinimo koordinatore paskirta Užsienio reikalų ministerija.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_20191227_185307.jpg

  Gruodžio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo aštuntuosiuose „Globalios Lietuvos“ apdovanojimuose prezidentūroje.

  Užsienio lietuviai »
  DSC_8766-2.jpg

  Gruodžio 13 dieną ministras Linas Linkevičius įteikė garbės ženklo ,,Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medalius Lietuvos diasporos atstovams už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę.

  Ministerijos naujienos »
  ministras diaspora.jpg

  Lapkričio 21 dieną Lietuvos Prezidento rūmuose vyko Užsienio reikalų ministerijos organizuotas Globalios Lietuvos forumas „Lietuvių Chartai 70: diaspora – nepriklausomai Lietuvai“.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »
  1.jpg

  Lapkričio 16 dieną Masačiusetso valstijos (JAV) Shrewsbury mieste surengta Bostono lituanistinės mokyklos 70 metų jubiliejaus šventė. Šventėje dalyvavę Lietuvos diplomatai mokyklos mokytojams, moksleiviams ir vadovams padėkojo už nenuilstamą darbą vykdant kilnią ir gražią misiją.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  WEB BANERIS KARUSELĖ RIGHT-BOTTOM.png

  Siekdama geriau pažinti lietuvių diasporą, sužinoti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie lietuvišką tapatybę, ryšių su Lietuva išlaikymą, grįžimo galimybes, Užsienio reikalų ministerija kasmet vykdo užsienio lietuvių nuomonės apklausą internetu.

  Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »