Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius su Turkijos ministru aptarė kovą prieš terorizmą

Sukurta 2015.08.13 / Atnaujinta 2015.08.14 09:49
  Lietuvos ambasadorius su Turkijos ministru aptarė kovą prieš terorizmą

  Lietuvos ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga rugpjūčio 13 dieną Ankaroje vykusiame susitikime su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevlütu Çavuşoğlu aptarė dvišalius santykius, terorizmo keliamą grėsmę regiono saugumui, Krymo totorių padėtį okupuotose teritorijose.

  A. Brūzga kalbėjo apie Lietuvos solidarumą kovojant su terorizmo apraiškomis, akcentavo, jog svarbu sustabdyti užsienio kovotojų migraciją į Siriją bei Iraką ir kvietė Turkiją toliau savo veiksmus koordinuoti su partneriais.

  M. Çavuşoğlu pabrėžė, kad Turkija yra pasiryžusi kartu su JAV ir kitomis regiono valstybėmis veikti išvien, kad teroristinei grupuotei „Islamo valstybė“ būtų suduotas lemtingas smūgis. Ministras dėkojo Lietuvai už rūpestį Krymo totoriais, užtikrino savo paramą Lietuvos ir Turkijos prekybos ir verslo ryšių plėtrai.

   

  Turkijos URM nuotrauka.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gruodžio 17 dieną vyko užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio telefoninis pokalbis su Turkijos kolega Mevlütu Çavuşoğlu. Ministrai pasidžiaugė nuolat stiprėjančiais ryšiais tarp abiejų šalių bei sutarė dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą, ypač verslo, turizmo, švietimo bei mokslinio bendradarbiavimo ir tarpinstitucinio dialogo ekonominės plėtros klausimais srityse.

  Dvišaliai santykiai »
  foto01.jpg

  Lapkričio 26 dieną Lenkijos ir Lietuvos diplomatinės atstovybės Turkijoje paminėjo poeto, laisvės sekėjo, patrioto ir kosmopolitinio veikėjo Adomo Mickevičiaus 165-ąsias mirties metines.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Auswaertiges Amtphotothek - 2.jpg

  Rugpjūčio 27-28 dienomis Berlyne vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo aptartos ES ir Rusijos santykių perspektyvos bei būdai sumažinti įtampą rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Liepos 17 dieną, dėl padėties šiauriniame Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Zohrab Mnatsakanyan ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministru Jeyhun Bayramov.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Kovo 5-6 dienomis  ministras Linas Linkevičius Zagrebe (Kroatijoje) dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) ir neeiliniame ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Gymnich susitikime ministrai aptars ES politiką Rusijos ir Turkijos atžvilgiu. 

  Daugiašaliai santykiai »
  111.JPG

  Vasario 25 dieną Ankaroje vyko Turkijos žurnalistų asociacijos organizuota diskusija apie dezinformaciją. Lietuvos ir Turkijos žurnalistai pasidalino savo patirtimi apie dezinformacijos ir klaidingų žinių plitimą bei būdais su tuo kovoti.

  Atstovybių naujienos »