Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadoje Tokijuje pagerbtas legendinis Japonijos diplomatas

Sukurta 2015.11.19 / Atnaujinta 2015.11.19 17:20
   Lietuvos ambasadoje Tokijuje pagerbtas legendinis Japonijos diplomatas
   Lietuvos ambasadoje Tokijuje pagerbtas legendinis Japonijos diplomatas
   Lietuvos ambasadoje Tokijuje pagerbtas legendinis Japonijos diplomatas

   „Išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėja visą pasaulį“ – taip pavadintas lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Tokijuje vykęs renginys, skirtas Japonijos konsului Lietuvoje Čijunei Sugiharai (Chiune Sugihara), prieš 75 metus Kaune išdavusiam „vizas į gyvenimą“ nuo Holokausto bėgusiems žydams.

   „Laikas negali ištrinti iš mūsų atminties milijonų žmonių kančių, Holokausto tragedijos. Pasaulio Tautų Teisuoliu pripažinto Č. Sugiharos dėka mūsų ir ateities kartos gali suprasti, kad net esant žiaurioms aplinkybėms vienas žmogus gali padaryti neapsakomai daug“, – sakė Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas.

   Ambasadorius taip pat priminė Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus žodžius, pasakytus Diplomato dienos proga: „Šiemet daug dėmesio skiriame Lietuvoje dirbusio Čijunės Sugiharos atminimui. Pagrindinis jo veiklos principas buvo – padėti žmogui. Tai turėtų būti svarbiausias diplomato profesijos simbolis, tad galime ir turime didžiuotis savo profesija“.

   Susirinkusius taip pat sveikino Č. Sugiharos anūkė, nevyriausybinės organizacijos „Visas for Life“ vicepirmininkė Madoka Sugihara.

   Autentišką Lietuvos žydų istoriją, tragiškus Holokaustą patyrusių žmonių išgyvenimus renginyje dalyvavusiems diplomatams, Japonijos politikams, nevyriausybinių organizacijų, akademinės bendruomenės atstovams, žurnalistams papasakojo renginio garbės viešnia Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

   „Čijunė Sugihara yra ne tik Lietuvos ir Japonijos, bet ir visos žmonijos didvyris“, – pažymėjo F. Kukliansky savo išsamiame pranešime apie tai, kaip Lietuvoje puoselėjamas Č. Sugiharos atminimas, kaip susiklostė jo dėka išsigelbėjusių žydų likimai.

   Ambasados svečiams taip pat buvo pademonstruotas filmas „Litvakai. Nuo Vilniaus iki Jeruzalės“, pristatytos šių metų gegužę Lietuvoje vykusios japonų kompozitoriaus Yuki Ando operos „Sempo Sugihara. Vilties Sakuros“ bei „Nippon Television Network“ sukurto filmo „Persona non grata“ ištraukos. Šį filmą šių metų spalį pirmiausia pamatė Kauno ir Vilniaus žiūrovai, jo premjera Japonijoje įvyks gruodžio mėnesį.

   Mintimis apie Č. Sugiharos palikimo puoselėjimą, tolesnį Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą pasidalijo neseniai Lietuvoje viešėjęs japonų diplomato gimtinės – Jaotsu (Yaotsu) miesto – meras Shingo Akatsuka ir Tsurugos uostamiesčio, kurį pirmiausia pasiekė į Japoniją vykę žydų pabėgėliai, vicemeras Kazunori Nakayama.

   Renginio dalyviams taip pat buvo pristatyta leidinių apie Č. Sugiharą paroda.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   P_20211105_134207_2.jpg

   Lapkričio 5 dieną Japonijos Gifu prefektūroje prasidėjo Lietuvos dienos, kurios tęsis iki mėnesio pabaigos. 

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   IMG_4389.jpg

   Liepos 23 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Lietuvą pristatantį muzikos ir tapybos sintezės renginį Tokijuje, „EDOCCO“ kultūros komplekse.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Liepos 3 dieną Lietuvoje su darbo vizitu lankysis Japonijos užsienio reikalų ministras Tošimitsu Motegi. Vizito metu Japonijos ministras susitiks su Lietuvos užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu. Lietuvos ir Japonijos delegacijos aptars dvišalius santykius, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, regionines ir tarptautines aktualijas.

   IMG_3163-1s.JPG

   Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo olimpinės ugnies estafetėje Japonijoje, Jaocu mieste. Jis yra vienintelis Lietuvos atstovas, nešantis olimpinį deglą šioje estafetėje, prasidėjusioje kovo 25 dieną Fukušimoje.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_4336.jpg

   Kovo 10 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas su Japonijos ambasadoriumi Vilniuje Shiro Yamasaki aptarė dvišalio bendradarbiavimo  perspektyvas.

   Dvišaliai santykiai »