Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuviai su latviais ir švedais kartu stiprins Moldovos maisto saugos agentūrą

Sukurta 2016.07.15 / Atnaujinta 2016.07.15 14:10
  Lietuviai su latviais ir švedais kartu stiprins Moldovos maisto saugos agentūrą

  Lietuva kartu su Latvija ir Švedija laimėjo ES Dvynių programos projektą „Parama Moldovos Respublikos Nacionalinei maisto saugos agentūrai“. Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kaip vyresnysis partneris, šiame projekte vadovaus ekspertų komandai, kuri padės stiprinti Moldovos gebėjimus pagal ES standartus nustatant vieningą maisto saugos kontrolės sistemą centriniu, regionų ir vietos lygiu.

  Projektas ne tik prisidės prie  maisto saugos Moldovoje užtikrinimo, bet ir sustiprins Moldovos žemės ūkio produkcijos eksporto galimybes. Šiam dvejų metų trukmės projektui Europos Komisija skiria 2 mln. eurų.

  Tai penktas Lietuvos ES Dvynių programos projektas Moldovoje: du projektai maisto saugos standartų ir vartotojų apsaugos klausimais buvo įgyvendinti 2010-2013 metais kartu su Jungtine Karalyste, nuo 2015 m. Lietuvos ekspertai padeda Moldovos Valstybės tarnybai reformuoti personalo valdymo ir rengimo sistemą, o šiuo metu Lietuvos vadovaujamas konsorciumas su Lenkija pradeda įgyvendinti projektą, kurio tikslas - stiprinti Moldovos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros gebėjimus.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 68 Dvynių projektų atrankas už daugiau nei 57,5 milijonus eurų. Lietuvos įdirbis ES Dvynių programoje lenkia daugelio ES šalių narių pasiekimus, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse ir tarp partnerių.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija pavedė Lietuvos atstovybėms Moldovoje ir Rumunijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams teikti pilna apimtimi.

  Konsulinės naujienos »
  metu zmogus 2020.jpg

  Gegužės 22 dieną VIP žurnalo surengtoje „Metų žmogus 2020” nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje Lietuvos ambasadorius Moldovoje Kęstutis Kudzmanas paskelbtas „Metų žmogumi“ Moldovoje dirbančių užsienio diplomatų kategorijoje.

  Atstovybių naujienos »

  Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

  Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  Presedent Sandu.jpg

  Vasario 25 dieną, pirmojo vizito Moldovoje metu, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Kišiniove susitiko su šalies prezidente Maia Sandu ir kitais aukščiausiais politiniais pareigūnais. Susitikime su Moldovos prezidente aptarti dvišalių santykių klausimai, politinė situacija šalyje, europinės integracijos darbotvarkė, reformų procesas Moldovoje, pandemijos ir vakcinacijos bei kiti tarptautinės politikos klausimai.

  Dvišaliai santykiai »
  NATO siunta 2.jpg

  Vasario 24 dieną Lietuvos ambasadorius Moldovoje Kęstutis Kudzmanas Moldovos atstovams perdavė NATO humanitarinį krovinį, susidedantį iš 25 000 vienkartinių biologinės apsaugos kostiumų.

  NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »