Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva siekia prisidėti prie Čijunės Sugiharos veiklos įtraukimo į UNESCO Pasaulio atminties registrą

Sukurta 2015.10.30 / Atnaujinta 2015.11.02 13:24
   Lietuva siekia prisidėti prie Čijunės Sugiharos veiklos įtraukimo į UNESCO Pasaulio atminties registrą
   Lietuva siekia prisidėti prie Čijunės Sugiharos veiklos įtraukimo į UNESCO Pasaulio atminties registrą
   Lietuva siekia prisidėti prie Čijunės Sugiharos veiklos įtraukimo į UNESCO Pasaulio atminties registrą

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius spalio 30 dieną Vilniuje priėmė Lietuvoje viešintį Japonijos Gifu prefektūros gubernatorių Hadžimę Farutą (Hajime Furuta). Svečias pristatė Japonijos teikiamą paraišką UNESCO dėl žymiojo Japonijos diplomato Čijunės Sugiharos veiklos dokumentų įtraukimo į UNESCO Pasaulio atminties registrą.

   „Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie šios gražios iniciatyvos ir kartu su Japonija ieškoti galimų bendradarbiavimo formų“, – sakė L. Linkevičius.

   Į Lietuvą atvyko ir šios iniciatyvos autorius, Gifu prefektūros Jaotsu miesto, kuriame gimė ir augo Č. Sugihara, meras Šingo Akatsuka (Shingo Akatsuka). Šiame mieste veikia šiuolaikiškas memorialinis muziejus, kuriame daug vietos skirta Lietuvai ir Kaunui.

   Pasak ministro, „Čijunė Sugihara yra vienas pagrindinių Lietuvą ir Japoniją siejančių kultūrinių ir istorinių veiksnių“. Lietuvoje neseniai buvo surengta pasaulinė filmo „Persona Non Grata“ apie Č. Sugiharą premjera, turistai iš Japonijos gausiai atvyksta aplankyti Sugiharos namų Kaune ir kitų su jo veikla Lietuvoje susijusių vietų.

   Per susitikimą Vilniuje aptarti ir ekonominiai valstybių santykiai, galimybės išnaudoti potencialą prekybos, investicijų, mokslo tyrimų ir plėtros bei turizmo srityse. 

   Pažymėtas poreikis užmegzti Lietuvos ir Gifu prefektūros mokslo įstaigų ir verslo santykius gyvybės mokslų, farmacijos ir biotechnologijų srityse. L. Linkevičius pakvietė Japonijos mokslo ir verslo bendruomenės atstovus dalyvauti didžiausiame gamtos mokslų forume Baltijos regione „Life Sciences Baltics 2016“.

   Kitais metais sukanka 25 metai nuo Japonijos ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo. Aptarta galimybė organizuoti šiai sukakčiai skirtus renginius kartu su Gifu prefektūra.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   11.jpg

   Gruodžio 2 dieną Tokijuje įvyko Lietuvos ir Japonijos politinės konsultacijos, kurių metu aptarti dvišaliai santykiai, regioninės aktualijos bei planai dėl bendrų veiklų 2020 metais minint tarpukario Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos veiklos Kaune 80-ąsias metines.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Lapkričio 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė užuojautą Japonijos-Lietuvos draugystės parlamentarų lygos pirmininkui, artimam Lietuvos draugui Hirofumi Nakasonei dėl jo tėvo, buvusio Japonijos ministro pirmininko Yasuhiro Nakasonės, mirties. Šią netekties akimirką ministras palinkėjo stiprybės velionio šeimai ir artimiesiems.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   .

   Rugsėjo 13 dieną Rygoje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo antrajame Japonijos ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministerijų politinio dialogo susitikime. Japonijos inicijuotas bendradarbiavimo su Baltijos šalimis dialogas 2018 metais pradėtas Vilniuje.

   Daugiašaliai santykiai »
   P_20190911_102217_1.jpg

   Rugsėjo 11 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis susitikime su Japonijos parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamori Oshima aptarė gerus Lietuvos ir Japonijos dvišalius santykius ir parlamentinius ryšius, stiprėjantį ekonominį bendradarbiavimą ir Japonijos investicijų Lietuvoje galimybes.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_5194res.jpg

   Liepos 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Gifu prefektūros Japonijoje gubernatoriumi Hajime Furuta. Japonijos pareigūnas atvyko atsiimti Lietuvos prezidentės skirto valstybinio apdovanojimo liepos 6 dieną rengiamoje iškilmingoje valstybinių apdovanojimų teikimo ceremonijoje.

   Dvišaliai santykiai »
   Varvuolis ir Tamaki.jpg

   Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Kenjiro Tamaki, Lietuvos ir Japonijos mainų centro (JLEC) direktoriui. Įteikiant apdovanojimą dalyvavo Tojohašio miesto meras K. Sahara su delegacija, buvusi Japonijos ambasadorė Lietuvoje K. Shiraishi, daug JLEC narių ir kitų Lietuvos draugų.

   Atstovybių naujienos »