Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu pasisakė JT Žmogaus teisių taryboje dėl teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę

Sukurta 2021.07.01 / Atnaujinta 2021.07.01 17:13

Liepos 1 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje vykstančios Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos sesijos interaktyviajame dialoge su JT Specialiuoju pranešėju teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę Clément Nyaletsossi Voule.

Šiaurės ir Baltijos šalys dėkojo specialiajam pranešėjui už jo ataskaitas prieigos prie teisingumo ir interneto išjungimų praktikos temomis teisių į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę kontekste ir pabrėžė paramą šiam svarbiam mandatui.

„Tam tikrų šalių vis dažniau pasitelkiama interneto išjungimų ar ribojimų praktika kelia didelį susirūpinimą ir negali būti toleruojama. Raginame visas valstybes užtikrinti prieigą prie atviro, laisvo ir saugaus interneto“, - sakė A. Krivas.

Šiaurės ir Baltijos šalys taip pat pabrėžė prieigos prie teisingumo sistemų svarbą kovojant su nebaudžiamumu ir užkertant kelią nusikaltimams ateityje.

Lietuva, kartu su Čekija, Indonezija, Maldyvais, Meksika ir JAV, yra Žmogaus teisių tarybos rezoliucijos dėl taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės, kuria įsteigtas šio specialiojo pranešėjo mandatas, rengėjų grupėje. 2019 metų vasarą Žmogaus teisių taryba konsensusu priėmė rezoliuciją, kuria minėtas mandatas buvo pratęstas trejiems metams. Rezoliucijos rengėjų grupė interaktyvaus dialogo metu padarė ir atskirą pareiškimą, kuriame pažymėjo šio mandato svarbą prisidedant prie taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės užtikrinimo.

Visą Šiaurės ir Baltijos šalių pareiškimo tekstą rasite čia.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Rugsėjo 13 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Vaidotas Verba įteikė savo skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų (JT) biuro Vienoje vadovei bei JT Narkotikų kontrolės ir nusikaltimų prevencijos biuro (UNODC) vykdomajai direktorei Ghadai Fathi Waly.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
LT_judges.jpg

Birželio 28 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos interaktyvaus dialogo su JT specialiuoju pranešėju teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo klausimams Diego García-Sayán metu dar kartą pasmerkė Rusijos neteisėtus veiksmus prieš Sausio 13-osios bylą tyrusius ir nagrinėjusius Lietuvos prokurorus ir teisėjus.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

Birželio 8 dieną Lietuva kartu su Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupės pirmininkėmis Prancūzija ir Graikija bei kitomis grupės narėmis paskelbė bendrą pareiškimą dėl Baltarusijoje sulaikyto žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir Sofios Sapegos.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
Vizualika.png

Birželio 8 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Juntinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas Niujorke (JAV) kalbėjosi su JT generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
Add a heading(1).png

Birželio 7 dieną Lietuvos diplomatė Justina Krutulytė Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos rinkimuose išrinkta JT Šeštojo komiteto (teisiniai klausimai) vicepirmininke. Ji atstovaus 23 nares turinčią Rytų Europos regioninę grupę komiteto Generalinės Asamblėjos 76-ojoje sesijoje, prasidėsiančioje 2021 metų rugsėjį.

Daugiašaliai santykiai »
UN7895693_6-3-21_ED_2327_.jpg

Birželio 3 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas Niujorke (JAV) įteikė skiriamuosius raštus JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui.

Daugiašaliai santykiai »