Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva laimėjo pirmąjį ES Dvynių programos projektą Bosnijoje ir Hercegovinoje

Sukurta 2014.07.03 / Atnaujinta 2014.07.03 14:45
  Lietuva laimėjo pirmąjį ES Dvynių programos projektą Bosnijoje ir Hercegovinoje

  Europos Komisijos delegacija Bosnijoje ir Hercegovinoje pranešė, kad  Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) laimėjo atranką įgyvendinti ES Dvynių programos projektą žemės ūkio ir maisto produktų eksportui į ES skatinti.

  Šį projektą įgyvendinti taip pat pretendavo Vokietijos, JK,  Vengrijos ir Rumunijos institucijos.

  Pusmetį truksiančio, ketvirčio milijono eurų biudžeto Dvynių projekto tikslas – Bosnijoje ir Hercegovinoje pagal ES reikalavimus tobulinti maisto ir pašarų saugos, gyvūnų sveikatingumo kontrolę, stiprinti veterinarijos pareigūnų bei verslo atstovų įgūdžius šioje srityje. Projekto metu VMVT specialistai dalinsis patirtimi su kolegomis Bosnijoje ir Hercegovinoje, juos konsultuos ir teiks praktinę pagalbą rengiant gyvūnų sveikatingumą ir maisto saugą reglamentuojančius teisės aktus.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba – viena iš aktyviausių institucijų Lietuvoje, ES Dvynių programoje laimėjusi ir sėkmingai įgyvendinanti jau septynis projektus.

  Šis projektas – pirmasis pagal ES Dvynių programą Lietuvos laimėtas projektas Bosnijoje ir Hercegovinoje.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva, kaip donorė, šioje programoje paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 44 Dvynių projektų atrankas už beveik 35,7 milijono eurų. 2013 metais pradėti įgyvendinti 9 nauji projektai už beveik 7 milijonus eurų. 2014 metais Bosnijos ir Hercegovinos projektas – ketvirtas, laimėtas dalyvaujant Lietuvos institucijoms.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »