Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva išreiškė paramą žurnalistų saugumui ir žiniasklaidos laisvei kovojant su COVID-19 pandemija

Sukurta 2020.04.15 / Atnaujinta 2020.04.16 11:02

Balandžio 15 dieną Jungtinėse Tautose, UNESCO ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijose veikiančios keturios Žurnalistų saugumo draugų grupės išplatino pirmąjį bendrą pareiškimą, skirtą atkreipti dėmesį į žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų saugumo užtikrinimo svarbą kovoje su COVID-19 pandemija. Prie šio pareiškimo rengimo aktyviai prisidėjo Lietuva, kuri ko-pirmininkauja Žurnalistų saugumo draugų grupėms Niujorke ir Vienoje.

Bendrajame pareiškime akcentuojama, kad siekiant veiksmingai kovoti su COVID-19 pandemijos plitimu, būtina užtikrinti, jog visuomenė turėtų nevaržomą prieigą prie teisingos ir neiškraipytos informacijos, todėl itin svarbus žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų saugumas. Kova su pandemija bei nepaprastosios padėties įvedimas neturėtų tapti pretekstu riboti žiniasklaidos laisvę.

Pareiškime išsakomas susirūpinimas, kad kai kurios pasaulio valstybės COVID-19 pandemijos metu imasi neproporcingai varžančių ribojimo priemonių, kurių taikiniais labai dažnai tampa būtent žurnalistai, todėl pasaulyje pastebimas išaugęs neteisėtų sulaikymų, išpuolių, šmeižto kampanijų nukreiptų prieš žurnalistus skaičius. Kaip pažymima, ypač tokiais atvejais nukenčia moterys žurnalistės.

Prie pranešimo prisijungė net 41 draugų grupėms priklausančios pasaulio valstybės.

Žurnalistų saugumo draugų grupės – keturios atskiros neformalios panašiai mąstančių valstybių grupės, veikiančios prie tarptautinių organizacijų (prie Jungtinių Tautų Niujorke ir Ženevoje, prie UNESCO Paryžiuje bei prie ESBO Vienoje), ir aktyviai veikiančios žurnalistų saugumo ir žiniasklaidos laisvės srityse. Šios draugų grupės organizuoja įvairius renginius, konferencijas, diskusijas žurnalistų saugumo temomis. Lietuva yra visų keturių grupių narė nuo pat šių grupių susikūrimo pradžios, o žurnalistų saugumas ir žiniasklaidos laisvė – vienas iš Lietuvos pagrindinių prioritetų žmogaus teisių srityje.

Pranešimo tekstas pridedamas

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Gegužės 20 dieną Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą skirti 100 tūkst. eurų Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Pensilvanijos valstijai. Už skirtas lėšas bus perkamos Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės šios valstijos medikams bei kitų kasdien žmonių gyvybes gelbėjančių tarnybų darbuotojams.

Dvišaliai santykiai »
DSC_4550.jpg

Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Gegužės 13 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Portugalijos užsienio reikalų ministru Augustu Santosu Silva. Ministrai aptarė savo šalyse taikomas karantino priemones.

Dvišaliai santykiai »

Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generaliniu sekretoriumi Tedru Adhanomu Ghebreyesu. Pokalbio metu aptartos kovos su COVID-19 pandemija aktualijos, Taivano dalyvavimas PSO bei galimas pakvietimas į Pasaulio sveikatos asamblėjos susitikimą gegužės 18 dieną.

Daugiašaliai santykiai »

Nuo gegužės 13 dienos, gavusi Lietuvos Vyriausybės leidimą, reguliarius skrydžius Frankfurto prie Maino (Vokietija) kryptimi iš Vilniaus atnaujina „Lufthansa“ oro bendrovė. Bendrovė dėl skrydžių atnaujinimo leidimo Vyriausybės nustatyta tvarka kreipėsi dar balandžio 7 dieną.

Konsulinės naujienos »

Baigus visas reikalingas diplomatines procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į naujai Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Tikimasi, kad šis naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą.

Dvišaliai santykiai »