Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva informavo ESBO dalyvaujančias šalis apie Vilniuje surengtą 4-ąją Ukrainos reformų konferenciją

Sukurta 2021.07.16 / Atnaujinta 2021.07.16 21:26

Liepos 16 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuvos delegacija informavo ESBO dalyvaujančias šalis apie 2021 m. liepos 7-8 d. Vilniuje surengtą 4-ąją Ukrainos reformų konferenciją.

„Kiekviena sėkmingai įgyvendinta reforma sustiprina Ukrainą. Sustiprinimas šios šalies atsparumas tiek išorinei Rusijos agresijai, su kuria ji susiduria jau daugiau nei septynerius metus, tiek ir vidaus iššūkiams. Reformos yra tai, ko tikisi Ukrainos žmonės, padarę aiškų Europos pasirinkimą, ir kas galiausiais juos į ją ir atves“, - pabrėžė Lietuvos nuolatinės atstovybės prie tarptautinių organizacijų Vienoje laikinoji reikalų patikėtinė.

Lietuvos delegacija pasidžiaugė Ukrainos reformų konferencijos sėkme. Ši konferencija suteikė progą ne tik apžvelgti ligšiolinius Ukrainos pasiekimus, bet ir aptarti ateities iššūkius, taip pat tai, kaip būtų galima juos įveikti. Lietuva pabrėžė, kad ir toliau rems Ukrainą šiame reformų ir Euro-Atlantinės integracijos kelyje, taip pat išskyrė ypatingą Europos Sąjungos ir Didžiojo Septyneto šalių (G7) paramą Ukrainos vykdomoms reformoms.

Pirmoji Ukrainos reformų konferencija buvo surengta 2017 m. Londone (Jungtinė Karalystė), po to sekė kitos tokios konferencijos Kopenhagoje (Danijos Karalystė) (2018 m.) ir Toronte (Kanada) (2019 m.). 2022 m. konferencija bus rengiama Lugane (Šveicarija).

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Liepos 16 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinės atstovybės prie tarptautinių organizacijų Vienoje laikinoji reikalų patikėtinė informavo ESBO dalyvaujančias šalis apie naujausią padėtį, susijusią su nelegalios migracijos srautais, pastaruoju metu į Lietuvą plūstančiais iš Baltarusijos pusės.

Atstovybių naujienos »
IMG_0495.jpg

Birželio 24 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje taryboje Lietuva atmetė Rusijos kaltinimus dėl sunkių žmogaus teisių pažeidimų. Lietuvos atstovė informavo Nuolatinę tarybą apie Lietuvos įsipareigojimą įgyvendinti nulinės tolerancijos politiką antisemitizmo, rasizmo, netolerancijos, ksenofobijos ir kitų neapykantos išraiškų atžvilgiu. Atstovė taip pat patvirtino, kad Lietuvoje tautinių mažumų teisės garantuoja Konstitucija, o visi teisės aktai pilnai atitinka šalies prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus. Lietuva taip pat aktyviai skatina žiniasklaidos ir išraiškos laisvę ir griežtai laikosi savo tarptautinių įsipareigojimų šioje srityje.

Daugiašaliai santykiai »
2021 05 25 ESBO NT.jpg

Gegužės 25 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinė taryba apsvarstė gegužės 23 dienos įvykius Baltarusijoje, kuomet priverstiniu būdu buvo nutupdytas „Ryanair“ keleivinis lėktuvas, skridęs maršrutu Atėnai-Vilnius ir sulaikytas opozicijos aktyvistas ir tinklaraštininkas, vienas iš informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjų Ramanas Pratasevičius bei su juo keliavusi Europos humanitarinio universito studentė Vilniuje Sofia Sapega.

Daugiašaliai santykiai »
DSC_1180.jpg

Gegužės 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotolinėje diskusijoje „Kelias į Vilnių: artėjančios Ukrainos reformų konferencijos prioritetai“ („The Road To Vilnius: Priorities Toward The Next Ukraine Reform Conference 2021“). Ši Lietuvos ir Ukrainos kartu su JAV Germano Maršalo fondu surengta nuotolinė diskusija yra viena iš gegužės ir birželio mėnesiais planuojamų 4-osios tarptautinės Ukrainos reformų konferencijos, vyksiančios Vilniuje, parengiamųjų renginių.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 3 – 4 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu dalyvaus kasmetinėje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijoje, kurioje bus apžvelgiama ir įvertinama organizacijos veikla sprendžiant pagrindinius saugumo iššūkius ESBO erdvėje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »